Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a fiamat,...

Hogyan vegyem rá a fiamat, hogy elolvassa a kötelező olvasmányát?

Figyelt kérdés
9 éves fiamról lenne szó. Jó képességű gyerek, de csak azok a feladatok kötik le, amelyek érdeklik is. Idén a tanár néni Erich Kästner: A két lotti című regényt adta ki nyárra kötelező olvasmánynak. Még Júliusban megvettem neki a könyvet, már aznap nekilátott az olvasásnak. Az első 30 oldal elolvasása után (ami több hétbe telt), kijelentette, hogy ő ezt nem olvassa ki, túl lányos neki. Sehogy se tudtam rávenni, így a tanidő közeledtével úgy döntöttem, apránként felolvasom neki. De így sem köti le a történet, inkább az apjával játszik ahelyett, hogy engem hallgatna. Hogyan vehetném rá mégis, hogy kiolvassa a szünidő végére?
2010. aug. 6. 13:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék, hogy az ajánlott olvasmányt, a Lassie-t magától kiolvasta egy hónapja.
2010. aug. 6. 13:13
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van, tényleg lányos. Meséld el neki a sztorit röviden, hogy ne kapjon egyest.

Hiba volt feladni kötelezőnek, fiúknak. Nálunk csak a lányoknak kellett elolvasni.

2010. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Motiváld arra, hogy elolvassa. Te tudod, miket szeret, de felajánlhatod neki, hogy ha elolvassa, és elmondja Neked, miről szól, kérdezgeted, mi az ami tetszett/nem tetszett neki stb, akkor elmentek mondjuk egy Aquaparkba. Vagy bárhova, csak példa volt. Arra akartam utalni, hogy a motiváció fontos! És ha látja, hogy megtérül a "befektetett" energiája, máskor is szívesebben veszi rá magát.
2010. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
vagy nézzétek meg filmen, könyvtárból biztos ki tudod kölcsönözni
2010. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Imád horgászni, ezt kihasználva lehet oda tudom csalogatni a könyvhöz.

A filmváltozatot pedig mindenképp megnézetem vele. (bár eddig úgy gondoltam, hogy csak a regény elolvasása után).


Olvasónaplót is kell neki vezeti, de még csak épp, hogy bele kezdett. A férjem a fia pártját fogja.. Azt javasolta, írjak vázlatot a könyvről, amiből a fiam meríthet (lemásolja..), majd rajzol hozzá, és meg is van oldva. De én nem vagyok partner az ilyesmiben.

2010. aug. 6. 13:27
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sehogy! Vegyél neki egy rövidítettet, vagy nézess vele filmet, biztos csináltak belőle. Ha nem olvassa ki és kevés lesz a rövidített meg a film akkor majd kap érte rossz jegyet és rájön h később el kell olvasnia a kötelezőket.

Az hogy felolvasod neki semmiképpen se jó. Nem hosszú könyv és ráadásul azért kapják, hogy gyakorolják az olvasást. Ez nekik még nagyon kell, ha felolvasod annyi mintha nem is csinálta volna meg a feladatát, mert nem az a lényeg, hogy ezt elolvassa hanem hogy olvasson. Inkább keress neki vmi más könyvet ami korának megfelelő, de tudod hogy témájában érdekelni fogja.

A másik meg az, hogy hozzá kell szoknia a kötelezőkhöz. Általánosban évi 1 van. Gimiben meg majd lesz évi 15. Azt hogy fogja elolvasni?

Egyébként szerintem normális dolog, hogy nem halad a kötelezővel. Azokat én is mindig utáltam. De muszáj volt elolvasni.

Esetleg ajánlhatok pár könyvet, amiket én kaptam anno a szüleimtől olvasásra ilyen idős koromban.

Erich Kastner: Emil és a detektívek

Mándy Iván: Robin Hood

Hosszú Toll: Sós sziklák völgye

Nagy Katalin: Legfeljebb 3 pofon

Én ezeket szerettem nagyon ilyesmi idős koromban. Bár én lány vagyok,de sose barbieztam, fiús voltam, és apa úgy gondolta ezekkel nagyobb sikert ér el nálam, és igaza is lett. Ezek inkább fiúknak való könyvek, lányokat nem nagyon kötik le. Az első és az utolsó egy csapat fiúról szól. A Robin Hoodot sztem nem kell bemutatni:) A Sós sziklák völgye pedig indiános.

Így hirtelen ezek jutottak eszembe. De például a Harry Potter is jó, az ráadásul sok részes szóval el lesz vele egy darabig.

Remélem tudtam segíteni:)

18/l

2010. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig valahogy muszáj, ha lányos, ha nem, velünk is elolvastatták a Pál utcai fiúkat, hiába vagyunk lányok. Ráadásul a két lotti nagyon aranyos történet. Mondd meg neki, hogy most "elolvasol 5 oldalt és ki is jegyzeteled".
2010. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 10-20 oldalanként apró jutalmat adnék neki, meglepit (rágó, matrica, csoki, autó..). Előre be lennének csomagolva, hogy furdalj a kíváncsiság. Minden 10.-20. oldal után kibonthat egyet.
2010. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Az a baj, hogy a film kicsit más, mint a könyv. Szerintem a férjednek van igaza, írd meg a gyerek helyett az olvasónapolót. Hiszen nem arról van szó, hogy a gyerek nem akar olvasni, hanem hogy megpróbálta, de unja. Hiába "aranyos kis könyv" (egyébként szerintem is, de én is nő vagyok), a Barbie baba is nagyon aranyos, mégsem játszanak vele fiúk.
2010. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A jutalmazás mindig bejön, csak meg kell találni azt a jutalmat amire ráharap a gyerek. Arra azért vigyázz, hogy sok helyen fent van a neten a rövidített változata a könyvnek (meg némelyik kicsit el is ferdíti a sztorit), úgyhogy nem árt neked is elolvasni a könyvet, hogy valóban láthasd, hogy elolvasta-e.
2010. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!