Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elmenni a temetésre (? )

Kötelező elmenni a temetésre (? )

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy emailt a nővéremtől.Megírta,hogy meghalt az anyám szombaton.

20 éve nem láttam,nem tartottuk a kapcsolatot.Nem volt jó anya,jobban mondva nem volt anya.Apu nevelt fel minket(4 lányt)

A nővérem azt írta,hogy beszélt apuval,és apu szerint illik elmenni anyám temetésére.De miért?

Tényleg illik elmenni?

Most azért vegyek repülőjegyet,és menjek haza,mert úgy illik??

Lesz bármi gondom abból ha nem megyek el??

38/N


2011. szept. 5. 18:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
nem kötelező,de illik elmenni egy közvetlen rokon temetésére. igaz nem volt jó anya de azért megszült. ha nem szült volna meg akkor most nem írogatnál itt nekünk.ha nem is volt jó akkor is illik elmenni,még replőgép jeggyel is.
2011. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Na igen..Megszült.Ez az 1 dolog amit tett.

De csak azért nem dobott a kukába minket,mert apám ott volt,és ő férfi létére felnevelt 4 lányt.

Emlékszem a legkisebb húgom amikor csecsemő volt,apám rohant minden áldott nap az orvoshoz,mert ott kapott anyatejet.Anyám még ezt se volt hajlandó megtenni.

Szóval ha valaki szül egy gyereket,és megöli,vagy eldobja magától azt anyának nevezhetjük?? Biológia értelemben igen..de amúgy??

2011. szept. 5. 18:25
 3/28 anonim válasza:
76%
Figyelj ha ennyire nem akarsz elmenni akkor ne menj. Az első válaszoló válaszolt a kérdésedre, de te folyamatosan tiltakozol. Magadnak meg is válaszoltad a kérdést.
2011. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%
Nem kötelező. Főleg, ha messze vagy. Én sajnos apukám halálát csak 2 héttel a halála után tudtam meg, mert 10 éve nem láttuk egymást. (Anyuéknak csúnya válása volt.) Akkor már kerestem őt egy ideje, de sajnos későn akadtam a nyomára. Azt sajnálom, hogy a halálos ágyánál nem lehettem ott legalább, nem mondhattam még el utoljára neki, hogy én szeretem. De valamilyen szinten jó is volt igy, mert nem egy beteg öreg emberre emlékszem, vagy egy halottra a koporsóban, hanem az ereje teljében lévő fiatal édesapámra. Lehet, hogy ha még a halála után, de a temetés előtt akadok rá, akkor sem megyek el a temetésre, mert nem akarok úgy emlékezni rá. Ha már régen nem láttad anyukád, lehet, hogy neked is jobb lenne távolmaradni, hogy ne az a kép maradjon meg benned, ahogy a koporsóban látod őt.
2011. szept. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%
a következménye max annyi lesz, hogy anyád rokonai (akik nyilván ugyanúgy lesz@rtak) azt fogják hónapokig hajtogatni egymás közt, hogy milyen érzéketlen vagy. én jóban vagyok a szüleimmel, de ha valamelyikük eldobott volna magától és nem érdekeltem volna csak addig míg megszült/megcsinált nem mennék el, pláné ha több 10.000ft omba kerülne az utazás.
2011. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
Én a helyedben biztos nem mennék el. Ez nem feltétlen illem kérdése szerintem, hanem ahogy éreztünk a másik iránt.
2011. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

ma 18:28

Nem az a kérdés hogy elmenjek vagy sem.Hanem hogy attól hogy nem akarok menni,lesz-e ennek bármi következménye.

PL:

-fogalmam sincs hogy eddig hol és hogyan élt. De kötelezhetnek arra hogy eltemessem,vagy fizessem az adósságait?

Mű-Mi van ha egyikünk sem megy el? A két húgom azt mondta,hogy ha én nem megyek ők sem mennek,a nővérem az egyetlen aki szerint (és apám szerint is) illene ott lennünk.

Anyám rokonai nem érdekelnek.Ők már a nővérem születése előtt összevesztek anyámmal,így nem is ismerjük őket.

2011. szept. 5. 18:34
 8/28 anonim válasza:
59%
Látszik,sok sérelem ért.Azt mondanám ,hogy ne menj el de szerintem apukád hamár megkért ,akkor miatta érdemes elmenni biztos sokat jelent neki.Amugy meg te érzed!Ha anyukád nemélt volna most te sem lennél!Ezzel már nem bünteted anyukádat! remélem picit segitettem
2011. szept. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Most jól le fognak pontozni, de szerintem meg képmutatás lenne elmenned. Minek? Nem tartottátok a kapcsolatot, nem szeretted, ő se téged, akkor miért adnád ott a szomorú megtört kislányt? Persze, szomorú a tény, egy ember meghalt. És ha már ott vagy illik sírdogálni, vagy legalább nagyon megtört ábrázatot ölteni magadra. Ne menj!
2011. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

tulajdonképpen idegen volt neked, miért mennél el?

én biztos hogy nem mennék, ha ezek a dolgok történtek volna

2011. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!