Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki bocsátana meg és van-e...

Ki bocsátana meg és van-e olyan aki nem?

Figyelt kérdés
anyám helyett apám nevelt fel,évekig csak táv kapcsolatom volt az anyámmal,óvodás koromtól kezdődött az egész,mert elváltak.anyám azt sem tudta(tudja)hova jártam suliba,kik voltak a barátnőim....stb.aztán amikor készültem férjhez menni bekerült az életembe...próbáltam vele megtalálni a közös hangot,de mivel külföldre költöztünk,így nem kerültünk közel egymáshoz...egy laza kapcsolatot tartottunk,de anya-lánya kapcsolat SOHA nem volt.sőt..olyan laza volt,hogy inkább kihasznált,mint segített volna.hosszú a történet,nem írom le részletesen,az a lényeg,hogy azóta már eltelt 20 év,az idén próbáltuk megint a kapcsolatot esetleg kicsit helyrehozni...amikor már majdnem JÓ! volt,amikor kezdtem benne bízni,amikor azt gondolhattam volna,hogy na,végre,talán van anyám!akkor ellopott tőlem pénzt(100.000)és természetesen tagadta.majd pár hét múlva bevallotta,mert rákényszerült.én viszont nagyot csalódtam!!és nem tudok megbocsájtani!3 gyermekem van(17,15évesek,és 8 hónapos)nem váltam el,normális családban élünk,szeretetbe,dolgozunk,és boldogok vagyunk.egyes családtagok elítélnek,mert nem bocsátok!
2010. aug. 7. 21:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
köszi...az első válasza mit jelent?
2010. aug. 7. 22:27
 12/20 anonim ***** válasza:
Netes fordítógép szerint ezt jelenti: Egyszer becsap engem, szégyen rajtad; kétszer becsap engem, szégyen rajtam.
2010. aug. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha sokadszorra csap be ugyanaz a személy, az rád nézve is szégyen.
2010. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Dehogy bocsátanék meg, nem is kerestem volna meg, nem anya az ilyen.
2010. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én megbocsátanék, de az életben nem akarnám többet látni.
2010. aug. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Megbocsáthatsz a kígyónak, de nem kell visszadugni a kebledbe.
2010. aug. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem dönthetünk helyeted ezt neked kell érezned.

Lehet kicsit hosszú lesz, de kérlek olvasd el az én történetem.

Van két bátyám. Velük és a szüleimmel nőttem fel, de én soha nem kaptam meg amit a testvéreim. Olyan szinten nem törődtek velem, hogy amikor nyaralni mentek engem otthon hagytak. Bezárták az ajtót, így még az udvarra se mehettem ki. Kaját ugyan hagytak a hűtőben, de ez nem volt vigasz. Többször vertek meg. Amikor valamin összevesztem a tesóimmal és verekedésbe torkollottm, (ahol én, mint kicsi mindig alul maradtam,) a szüleim nem szóltak rájuk, hanem bíztatták őket.

Aztán 18 éves születésnapomon elköltöztem. Az új otthonom az utca lett. Aztán találtam egy barátot, -életemben először- aki segített kimászni a gödörből. Miért jött oda hozzám az utcán? Nem tudom és igazából ő se, de nem is ez a lényeg. Ehez a jó barátomhoz költöztem. Az ő ismerősei közül megismertem egy lányt, akivel hamarossan összejöttem.

Ebben az időszakban elmentem dolgozni és mellette befejeztem a középiskolát, majd pár év múlva egyetemre mentem. Szereztem egy mérnöki diplomát.

Mai napig azzal a lánnyal és két gyermekemmel élek. 8 éve összeházasodtunk és én bátorkodtam egy esküvői mehívót küldeni a szüleimnek. Ők nem jöttek el.

Esküvő után küldtem nekik képeket és egy CD-t, amin mondok egy beszédet. Apám felháborodva hívott föl, hogy mégis, hogy merészelem őt meg sem említeni, amikor a barátomról olyan sok jót mondok.

Ezután majdnem 5 évig nem is beszéltem a szüleimmel. Akkor ők kerestek meg és mondták, hogy segítség kellene neki, mert már kikapcsolták a villanyt és a vizet is ki akarják. Nehezzen győztek meg, de segíettünk nekik. És még ez nem elég azóta is mi fizetjük az albérletüket.

Hülye vagyok, hogy ezt csinálom? Biztos, de ők meg a szüleim maradnak, akkor is ha sok rosszat tettek velem.

2010. aug. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mar egyszer adtal neki uj lehetoseget, de eljatszotta. En ezek utan kerulnem. Semmit sem vesztesz, ha nem talalkozol vele. Semmit sem valtozott. 3 gyerekes anyakent tudhatod, hogy egy gyereket konnyu osszehozni, attol meg nem lesz anya valaki. Attol lesz az, ha szereti es felneveli. Ot nem neveznem edesanyanak, hanem biologiai anyanak. Ne gyulold, mert az megmergez teged es neked lesz rossz, csak tartsd tavol magadtol.
2010. aug. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Meg annyit tennek hozza, hogy szerintem a te torteneted mas, mint az elottem hozzaszoloe, mert ot legalabb felneveltek 18 eves koraig es nem loptak meg. Ha kellett neki a penz, miert nem kert ahelyett, hogy ellopta? Mert nem erdekli ot, hogy te mit erzel, nem tekint lanyanak. Ergo nem hiszem, hogy ilyen emberre szukseged van. Legalabb a gyerekeid nem latjak ez a rossz peldat.
2010. aug. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A lopás nagy szégyen családon belül. Anyukád jól kihasznál, süllyedne el szégyenében. Én nem bocsátanék meg a szívemben. Ne tagadd meg mert az anyád de tarts távolságot.
2010. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!