Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondhat ilyet egy anya a...

Mondhat ilyet egy anya a lányának, aki rég óta anorexiás?

Figyelt kérdés

ha nagyon aggódik érte..

csak mert nekem ilyeneket mond az anyukám, és kicsit rosszul esik, és nem is tudok válaszolni semmit. vagy ez elfogadható?

szóval ilyeneket hogy úgyis meg fogsz halni meg h meg sem éred hogy egyetemre mehess...


2010. aug. 8. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Lehet hogy így próbál észhez téríteni, hogy végre egyél és menj orvoshoz.
2010. aug. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Teszel a betegséged ellen? Lehet azért bánt, hogy észbekapj és jobban összeszedd magad, fordított pszichológia.

Persze nem ismerem a helyzetet, lehet tényleg bántani akar ezzel és semmi célja.

2010. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Igen, mondhat MERT igaza van. Az igazságot miért ne lehetne kimondani?

De ha az én lányom lennél, már kényszerítettelek volna, hogy szakember foglalkozzon veled, és napi 24 órás őrizettel mentenélek meg saját magadtól. Nem lenne egy szabad perced, megennéd a kaját és őriznélek, hogy ne hányd ki.

2010. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

mennyire régóta?

Az anorexia egy alattomos betegség, a beteg magától nem fog orvoshoz fordulni. Az anyukádnak szakemberhez kellene vinnie.

Mellesleg nem hullik még a hajad? nem maradt még el a havid? ha igen akkor bajban vagy, mert elkezdődtek a fizikai tünetek és tényleg meghalhatsz

2010. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Pont azért mondja, mert aggódik. Hátha "dacból" majd összeszeded magad, hogy csakazértis megmutasd.
2010. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
70%

Szerintem Anyukád nem tudja, hogy mi jó, hogy mit mondjon... az egyik barátnőm is anorexiás volt, nagyon agóódtunk érte, így megmondtuk a szüleinek, akik homokba dugták a fejüket és így ő egyre rosszabbul lett...aztán szóltunk az iskolapszichológusnak, aki leült beszélgetni a szülőkkel, akik elkezdték a lányt pszichiáterhez hordani...nem segített, ettől csak belázadt. Végül mi, a barátnői húztuk ki a csávából, sok beszélgetéssel! Ez tényleg igaz, idén történt. Szerintem próbálj meg beszélni anyukáddal és mond neki, hogy segítségre és támogatásra van szükséged (ha piszkál akkor azt jelenti hogy legalább nem söpri szőnyeg alá a dolgot, ami már fél siker) és barátnőkkel is beszélhetnél erről. Az, hogy beismered hogy nem stimmel valami, már jó előrelépés lehet. Én nem javaslom hogy orvoshoz fordulj, mert az én tapasztalatom szerint a szeretteid és barátaid sokkal többet segítenek, mint a pirulák és egy orvos, aki hisztis kis tininek hisz...remélem tudtam egy kicsit segíteni


L/17

2010. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Pont azért mondogatja, hogy ezzel térítsen észhez. Egyébként pedig teljesen igaza van.
2010. aug. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Tudod mit?? Tényleg nem érdemled meg.Beteget csinálsz saját magadból,mert nem látod magad elég soványnak.Mások meg nem jutnak be az egyetemre,mert nincs elég pénzük.Te meg nem fogod elvégezni,mert magaddal leszel elfoglalva. És naponta 250ezer gyerek éhezik Magyarországon,nem passzióból.
2010. aug. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát, az a baj hogy már túl vagyunk minden pszichológuson és pszichiáteren és klinikán és nem segített semmi:/ am 4 éve.
2010. aug. 8. 22:52
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Gondold végig, hogy hogyan tervezed a jövődet: a föld alatt, vagy felett. Ha alatta, akkor folytasd így. Ha felette, akkor szedd össze magad.
2010. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!