Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha egy...

Mit gondoltok arról ha egy szülő "fog pasit" a lányának?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl egy lány hazavisz egy fiút. Az anyuka meg elkezd a pasinak nyalizni, meg kedveskedni neki a kajákkal, felajánlja a nyaralót hogy a fiatalok elmehessenek pihenni, az udvarlónak tartós használatra odaadja a család egyik autóját, hogy ne kelljen buszoznia stb. Ez nem túlzás?
2011. jún. 15. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Láttam erre nagyon pozitív és nagyon negatív pl-t is. A negatív pl. gyakoribb...
2011. jún. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
86%

Nem a szülő fogja neki a pasit, a lány vitte haza.


De ezért nem értem: ha nem fogadják kedvesen a választottat, akkor mindenki kiakad, hogy micsoda bunkóság, fogadják el a gyerekük párját. Ebben a kérdésben az anyuka kedves, most meg az a baj...

2011. jún. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem csak normális a lánya választottjával. Nincs ezzel semmi gond. Végre egy normális szülő, aki nem csak kellemetlenkedik a fiataloknak. Nem kell mindig mindenben direkt rosszat látni.


Egyébként azt, hogy "Pasit fog", nem erre mondják, hanem arra, ha a szülők ismertetik össze a fiatalokat házasodási céllal (általában anyagi érdekből). Viszont ha jól értem, ezt a fiút a lány saját magának "fogta". Anyuka csak próbál kedvesen viszonyulni.

2011. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csak azt szeretné hogy az anyós após ne csak egy púp legyen.
2011. jún. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért én mégiscsak furcsállom, hogy ilyen rövid idő alatt már a kocsit is odaadják neki stb. Mi 3 éve vagyunk együtt a párommal de csak nagyon ritka esetben fordulna ilyen elő :/
2011. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, nagyon jól tudom mit jelent az hogy pasit fogni. Ezért is tettem idézőjelbe, hiszen a lány vitte haza, de az anyuka akarja megfogni hogy a lánnyal maradjon.
2011. jún. 15. 22:34
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
ezt nevezik képmutatásnak
2011. jún. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Ja, hogy a kedvesség = képmutatás? Ma is okosabb lettem.
2011. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet, hogy simán csak örül az anyuka a lánya boldogságának? Nem úgy tűnik, hogy egy lottómilliomost akar megtartani a lányának, talán egy rendes srácról van szó, anyuka meg örül, ha hozzájárulhat a fiatalok öröméhez. Nekem ennyiből ez jön le.
2011. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Kondor Judit ***** válasza:
Nekem is van egy ismerősöm,ott az anyuka úgy van vele,hogy a lányának a pasiját úgy veszi mintha a saját fia volna.Velük laki a srác már 2 éve és a lány még nincs 18.Jó formán anyuka kényszerítette bele.Szerintem mind a 2 példa túlzás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!