Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeled a mogorva,...

Hogyan kezeled a mogorva, megközelíthetetlen lelkületű 60év körüli egyedülàlló szülődet?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mit lehetne tenni. Amióta élek, tudom, hogy édesapàm érzelmileg megközelíthetetlen, àllítólag fiatalon és gyerekként is ilyen volt. Anyuval elvàltak màr nagyon rég, azóta se hallottam tőle soha, hogy ismerkedne, vagy lennének baràtai legalàbb, bàrki - bàrmi érdekelné. Idővel méginkàbb magâba fordult, mégmogorvàbb. Ugyanakkor engem sem ismer, és ahogy elnézem, túlzottan nem is akar hallani az érzéseimről, soha meg se kérdezi, van e valakim. 30éves leszek, együtt élek valakivel, de nem is tudom neki felhozni, hogy be akarom mutatni, mert morog, nem kívàncsi senkire.

Én vagyok az egyetlen, akire majd szàmíthat, de én félek ettől az időtől, mikor majd ràm lesz utalva... Màr most nem lehet vele beszélni...


Mit tudnék tenni? 150kmre lakok, làtogatni havonta 2x tudom, de minden nap hívom, akkor is gyorsan lerendez.


Én abszolút nem ilyen vagyok, megvàltozni màr nem fog, viszont nagyon idegesít, hogy mi lesz vele. Nagyon boldogtalannak tűnik, közben lehet, hogy csak én nem értem, mi történik. Kérlek segítsetek! Keressek esetleg egy pszichológust, akitől segítséget kérek?


2020. okt. 24. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Én nem erőltetnem. Csak amennyi feltétlenül muszáj.
2020. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Neked kell a pszichologus. Nem kell neki társaság, fogd fel. Havi 2x látogatni is sok, ha nem tart igényt rád. Valoszinüleg ez is sok neki. Egy normálisidősotthont kellene keresni neki vidéken .Azt kellene elfogadnod, hogy nem vagyunk egyformák, mások az igényei.
2020. okt. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ő fiatalabban, mikor gyerek voltam, a legjobbat akarta nekem mindig. Most ő az, akiről majd gondoskodni kell, akàr mogorva, akàr nem, megérdemli, hogy én is ugyanúgy tegyek róla, hogy neki jobb legyen, ahogy ő nekem annak idején... A "fogd fel" egy kissé durva szerintem... Gondolom Te le.szarod, hogy a szüleid hogy élnek...
2020. okt. 24. 09:51
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
tettek róla eleget, hogy le se szrjam.. De nem ez a lényeg. Nem rosszindulatból mondtam. A fogd fel, csak annyi, hogy értsd meg. Ha valaki remete tipusu, annak terhére van a többi ember. Ha az érzelmi iq-ja alacsony, nem tud mit kezdeni az érzelmekkel.Nem vagyunk egyformák. Csak ennyi
2020. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Öszintén szólva, ha a gyerekem NAPONTA hívna, én is gyorsan lerendezném, mert egyszerüen nincs MIRÖL beszélni ilyen gyakran.

Az, hogy mit ettem, te mit ettél nem az a dolog, amivel a szabadidömet el akarom tölteni.

Ha TÉNYLEG van valami érdekes téma, az rendben van, de semmiségekröl kötelezöen beszélni értelmetlen idörablás.

2020. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle személyesen, teljesen direkt módon, hogy mit vár el a apcsolatotoktól. És alkalmazkodj hozzá. Nem futunk olyan szekér után, ami nem vesz fel. Pillanatnyilag nincs szüksége a segítségedre. Nem kell róla gondoskodni, élete teljében van. Ha majd fog kelleni, akkor majd kitalálod. Lehet, hogy depressziós, lehet, hogy csak introvertált. Depresszió esetén se lehet az ő akarata ellenére kezelni.
2020. okt. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Egész életében ilyen volt, ez az alaptermészete, te meg pszichológussal zaklatnád?
2020. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!