Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lennék én irigy, miért...

Miért lennék én irigy, miért kaptam ezt?

Figyelt kérdés

Segíteni akartam.Leültem külön-külön beszélgetni a szülőkkel.Apukám egy ideig teljesen egyet is értett,de aztán elbagatelizálta a dolgot,és még engem kezdett el támadni.Anyukám meg egyszerűen irigynek tart.


Senkit nem érdekel,csak engem tartanak szemétnek,mert képes voltam beleszólni ebbe a kérdésbe.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Úgyhogy nem lényeg nekik,hogy 30 éves korukig is esetleg otthon fog lakni,hagyják ezen az úton továbbhaladni,sőt engem támadtak.Mintha szükségük is lenne arra,hogy valaki legalább otthon legyen velük öregségükre,de lehet ez csak az én gondolatom,anyukám elsőszámú álma mindig a család volt.


Mondjátok meg őszintén,látja-e valaki azt,hogy én segíteni akartam ebben a helyzetben?


2010. aug. 9. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Én látom, de ezzel semmit sem segíthetek neked.. A szüleid buta felfogásúak ezek szerint.
2010. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Most ne ezen agyalj.

Viszont kérdezd meg anyukádat,hogy miért mondja ezt,netán okod van irigynek lenni?


Hozzáfűzném,lehetnek a bátyáddal olyan egészségügyi problémák,amiről te nem tudsz(a bezárkózás,önsorsrombolás erre utal).A szülők meg természetes,hogy a beteg gyermekük mellé állnak.

2010. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

hát szerintem is irigyen hangzik a kérdés..a szülők általában (jobb esetben) mindigis fontosnak tartják a gyereküket, még ha 30 éves is, és még jó hogy segítenek neki..am ne hidd hogy egyetem mellett könyű ám dolgozni, én matek szakos voltam naponta reggel 8 tól du 7 ig egyetem + hazaút..ezt heti öt nap...és akkor még nem tanultam meg az anyagot, ami ugye nem árt, főleg ha az ember jobbat akar 2 esnél, erre már csak a hétvége van, mert ne hidd hogy mindenki bírja hogy 8- ra hazaesik teljes napos szellemi munkából, (mert igen munka) ..és akkor még mondjuk hajnal 4 ig fennvan hogy tudjon is valamit...másnap meg ugye 8 kor suli...ha emmelett te dolgoznál, grat hozzá, és kívánom h sikerüljön, de ez nem mindenkinek megy...

az meg h ne járjon egyetemre...a tudás hatalom...még nem hallottad?

2010. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kellene rá irigynek lennem, eléggé megalázó volt, hogy így fogadták a szüleim.


Tényleg nem is érdemes foglalkozni másokkal, segíteni se senkin,mert tényleg nagyon kevesek érdemlik meg.Pedig sok mindenkinek van rá szüksége, és ezzel együtt elítélem az önzőséget is,de erről szól a világ mostanság.


Kedves Matematikus!Biztos vagyok benne,hogy komoly tudományt választottál és rendesen tanulsz.Nem mindenkinek való a munka suli mellett.De a nővérem vagy be se jár a suliba (de ötösre tud vizsgázni),vagy kéthetente kell 2 órát végighallgatnia levelezőn.A tudás hatalom,hallottam,de a tudás nem = diplomahalmozással és nem = a gazdagsággal sem.

2010. aug. 9. 21:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Oké,segíteni akartál. Viszont a szüleid felnőtt emberek. Ha fizetik a bátyád tanulmányait 60 éves koráig az az ő döntésük. Ha meg nem akarják, majd megtanulnak nemet mondani. Ha beleszólsz, szétzilálod a családot. Akkor is, ha igazad van. Sajnos a szülők ilyenek.
2010. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsánat, nővéred.
2010. aug. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

d"e a tudás nem = diplomahalmozással és nem = a gazdagsággal sem."


dehogynem..

2010. aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocs, nem akartalak Matematikus téged se megbántani,remélem nem sértődsz meg.A lényeg, hogy sok szabadideje van,benne van a korban, könnyen tudna magával mit kezdeni,és nem helyes,hogy elkényelmesedik,visszacsúszik a kamaszkorba,ahelyett,hogy azon gondolkozna,hogy hogyan tudja eltartani a jövendőbeli családját vagy hogyan tud majd tetszeni a férjének. Szép dolog a tanulás,a munka,a karrier,meg az erről való filozofálás,csak ez gyakorlatban más,mint elméletben.Nem gondolom,hogy arról szól az élet,hogy papírokat szerzünk, iskolapadban ülünk, és onnan várjuk a dicséretet és otthonról szintén az elismerést.Fel kell mutatni valamit,törekedni rá,hogy függetlenedni tudjon és később tudjon még ő segíteni a szülőknek.

Úgyhogy ne értsd félre, szeretek én is nagyon tanulni, a családom is értelmiségi,de egyszerűen több az élet ennél.Ezt látja már az,aki dolgozott.Biztos,hogy más,mint tanulni,de örökké nem lehet hagyományos keretek között.Tehát nem,azzal nincs baj,hogy tanul...mással van...

2010. aug. 9. 21:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazad van.Megkérdezted a szüleidet,hogy miért csinálják ezt.Én azt is megkérdezném(ha már egyszer leirigyeztek amúgy is) hogy ha én viselkednék ugyanígy,nekem is elnéznék?
2010. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ezt értem én, és ha már van diplomája akkor ok is, de én speciel (és tudom magán soc vélemény..) csak diploma után fogok dolgozni, mert azzal az öszeggel amit diákmunkával lehet keresni semmit sem érek, plusz kb 1 év munka diplomával és behozom azt az öszeget amit 5 év diákmunkával kereshettem volna, szóval sztem diploma előtt nincs nagyon értelme hacsak nem szükség van arra a kicsire is...
2010. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!