Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok elvált...

Miért van az, hogy sok elvált anyuka azzal van állandóan elfoglalva, hogy miben tehet az exének keresztbe ahelyett hogy új életet kezdene?

Figyelt kérdés
Nem egy olyan nőt ismerek, akinek a napi elfoglaltsága, hogy éppen mivel fenyegesse meg az exet vagy éppen futkozik a gyámügyre, hogy több pénz kell, nem ment az apa a gyerekért, nem időben ment, stb. Mellette meg semmi életük már évek óta, sokszor a pasinak meg már rég új családja van. Nem veszik észre, hogy a saját életüket mérgezik ezzel?
2020. nov. 13. 09:35
1 2 3
 1/23 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
34%
Mert valójában még mindig szeretik a férfit és szeretnének kapcsolatban maradni vele.
2020. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet egy-két gyerekkel a nyakadban, egyedüli családfenntartóként új életet kezdeni. Csak folytatod a régit, ami már sokkal nehezebb és xarabb.

Közben azt látod, hogy az exnek könnyebb, mint előtte, a gyerekekből csak a jó része jut, új nő, új család, mintha a régi sose lett volna, mintha köze nem lenne a saját gyerekeihez. Miközben ő a faxagyerek, mert az új nő szebb/fiatalabb/vékonyabb, mint a régi. Dicsőség, respect, így kell ezt...

Közben a volt feleséget minden oldalról rugdossák, mert egyedülálló anyának lenni még mindig szégyen.

Úgy általában anyának lenni is az, de ha elhagynak, akkor mindenki szemében egy utolsó selejt leszel.

Ezek után kicsit se csodálkozz, hogy a volt feleség meggyűlöli azt, aki tönkretette, és ott tesz keresztbe, ahol tud.

Láttam a szüleimen.

Vicc, hogy közben a hűtlen faterom verte magát arra, hogy nekik békés válásuk volt, és milyen jó a kapcsolata velünk. Miközben volt, hogy fél évig nem is hallottunk felőle. Mikor az "öcsike" meglett, akkor egy évig. Aztán mi vagyunk a szemetek, hogy nem ugrálunk a "kistesó" körül, mert ingyen bebiszittelni jó lennék.

26 éves koromig tanultam. De 18 éves koromtól nem adott egy forintot se. Közben veri a mellét, hogy három gyereket nevelt fel tisztességesen.

Egyébként megint válik. Megint nem bírt a farkával. A felesége 6 évig köpködte Anyut. Most amit ő leművel a válás alatt, az tényleg túlzás. Közben könyörög, hogy béküljenek ki. De mert nem tud egyedül eltartani egy gyereket.

2020. nov. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Sok elvált anyuka eleve rosszindulatú, nem tudják elfogadni, hogy elhagyták őket. Igen, van hogy a férfiak a hunyók, de vannak alapból kiállhatatlan nők is. És ez az egyetlen örömforrása az életben hogy b@szogathatja a másikat.
2020. nov. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
Nevelőapám exe egyedül maradt 2 gyerekkel. Míg ő megnősült, született egy új gyereke, és szépen éltünk. Teljesen összeroppant tőle. Irigy volt a végtelenségig.
2020. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%
Mert túl sok sorozatott néznek abban meg csak a gyűlölködés megy vagy olyan barátnői vannak akik sok sorozatott néznek és ők patronálják .
2020. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

Nekem egy haverom szakítás után azt mondta,hogy "hülye vagy? Miért fektetnél ebbe még energiát? Ignoráld!"

Ennél jobb tanácsot nem kaptam azóta sem. A jövőt kell építeni. Nem a multon keseregni.

2020. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Laylah ***** válasza:
85%

Ha ott ahgynának a sz@rban egy gyerekkel a nyakadon, akkor nem akarnál minden lehetőséget kiharcolni azért, hogy igenis vállalja a felelősséget az is, aki miatt oda kerültél?

Bár én nem vagyok érintett, gyerekem sincs, házas sem vagyok. De el tudom képzelni, milyen lehet. Ott maradsz egyedül a gyerekkel, ha szerecséd van, akkor bár mehet bölcsibe-oviba, te meg dolgozni, aztán meló után háztartást vezetni, gyereket pesztrálni. Lényegében egy perc nyugtod sincs, míg az exed vígan éli világát. Akkor legalább igenis, vigye el láthatáskor, hogy legalább annyi nyugalmam legyen (vagy épp olyankor el tudjak intézni dolgokat, amik a gyerek mellett még nehezebbek lennének, pl. nagytakarítás, szóval ez sem sokszor szól a pihenésről), és fizesse azt a gyerektartást, ha már megcsinálni meg akarta. Nem fénnyel táplálkozik és nem fügefalevélbe öltözködik a gyerek, és a két szép szeméért sem fogják tanítani. Szerintem ez a minimum, amit egy apától el lehet várni. Mert attól függetlenül, hogy a feleségtől elvált, örökre apa marad, azt nem lehet lerázni magáról.

A fenyegetés meg gondolom azért megy, mert apuka nem hajlandó magától kivenni a részét a gyereknevelésből és ennek finanszírozásából. Ha ilyen "megtépem a nődet, ha meglátom" stílusú fenyegetőzésről van szó, az viszont tényleg gáz.

2020. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%

"Lényegében egy perc nyugtod sincs, míg az exed vígan éli világát. "

A gyerekvállalás egy felelősség teljes és tudatos dolog kellene, hogy legyen. Tudni kellene, hogy mivel jár egy nőnek, és nem meggondolatlanul lebabázni. Sokan csak szülnek, és majd lesz valahogy. Egy nő a mai világban magának szül, sok férfinak a háta közepére sem hiányzik egy pulya, de mivel a nőnek kell azért belemennek, aztán megromlik a kapcsolat, mert egy gyerek borít mindent. A férfi le tud lépni, a nő meg ott marad a gyerekkel. Ezt a tényt is figyelembe kellene venni családtervezéskor, egy csomó példát lehet rá látni.

2020. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

"semmi életük már évek óta"


Mivel ott vannak a gyerekek, akik napi 24 órában igénylik az anyukát, emellett az "apuka" még arra sem képes, hoyg legalább anyagilag besegítsen, ezért nekik igen nehéz "saját életet" összehozni.

2020. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

Sok elvált apuka is ilyen.

És én legtöbbet olyat látok, hogy a volt házaspár normális egymással, de az új párjaik csinálják mindig a feszkót.

2020. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!