Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy ismerősök, barátok és családtagok állandóan azzal vannak elfoglalva, hogy kire hasonlítanak a gyerekeim?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért zavar ennyire, de már előre rosszul vagyok attól, amikor jönnek látogatóba, vagy fotón látják, egyből ez a téma. "Tiszta te vagy" "Tiszta apja"... stb És még bizonygatják is és meg akarnak győzni róla akkor is ha te vagy más nem így látja.


Tudom nagyobb gondom sose legyen:) Csak kíváncsi vagyok, hogy csak én vagyok e ezzel így és nekem kell változnom (?) :)


2018. márc. 9. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak te álltál rá erre, hogy ez idegesítsen, az embereknek ez alap téma ha gyerek születik. Amúgy szülés után hónapokig engem is rengeteg minden idegesített alaptalanul.
2018. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Engem az szokott felhúzni, hogy a férjem és a szülei is állandóan a saját családjukhoz hasonlítják a gyerekemet. A szeme tisztára anyósom testvére, a szája a férjem nagyanyja, a fejformája apósom stb. Közben meg mimdkettőnkre egyértelműen hasomlít. De sosem tenném szóvá, mivel szeretem őket és tök lényegtelen kire hasonlít. De azért bosszant
2018. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Nehéz veletek. Azt elvárjátok, hogy az ember extázisban olvadozzon, de mondd meg őszintén, mi a fenét lehet beszélni hosszasan valakiről, aki még csak eszik, alszik, és ürít? Még nem kérdezgethetem, hogy mit szeret, mi a hobbija, mi a kedvenc kajája, szereti-e a macskát, a napsütést, a kék színt... most akkor vagy a táplálkozására megyek rá, de szerintem az illetlen, semmi közöm a cickóidhoz. Vagy az ürítésére, de az szintén illetlen, plusz őszintén nem érdekel. Van még az alvás, az is ilyen “kíntéma” és fél perc alatt le van tudva. Ekkor hogyan elégítsem ki Őanyukasága elvárásait, hogy mézesmázosan beszéljek a babáról, ha nem a külsejét csodálom, hasonlítgatom, ájuldozok? Hidd el, a rokonság baráti kör sem élvezi ezt, a legkevésbé sem. Miattad mímelik a lelkesedést. Élvezd, vagy legalább ne sértődj meg egy gesztuson, ami rólad szól, neked akarnak hízelegni ezzel. Őszintén, egy újszülött külseje... hát na.
2018. márc. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Valóban sok dolog alaptalanul vagy túlzott mértékben idegesít/idegesített enhem is. Ezeket el kell engedni. :)
2018. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak téged, engem is nagyon idegesít, nem érdekel, hogy kire hasonlítanak, nem is akarom, hogy bárkire hasonlítsanak a gyerekeim. A hiba bennünk van, ez amúgy mindenkinek kedvenc témája. Olyan, mint az, hogy hány foga van. De hát ugye mit kérdezhetne egy látogató... Nincs olyan kérdés vagy vélemény, amibe egy érzékeny lelkű kismama ne tudna belekötni.
2018. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Osztom hármas véleményét. Ilyenkor az anyukák bármibe bele tudnak kötni, hogy épp mi idegesíti őket. Ha meg nem beszélnek róla, az lenne a bajod.
2018. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Engem nem zavart.

Amíg baba volt a fiam, mindenki azt mondta, hoyg a férjem klónja. Anyósék "időutaztak" 30 évet, és mindenki azt mondta, hoyg "kisLackó" (férjem László, a fiunk nem...)


Most már 5 éves, és annyira nem kiköpött apja, már az én családom vonásai is megjelentek benne.

De sohasem zavart, kicsit sem.


Az zavart volna, ha azt mondják, a szomszédra hasonlít... :-D

2018. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

ok, értem:) Akkor csak engem! :)

Köszönöm azért! Megpróbálok nem foglalkozni vele...:)

2018. márc. 9. 12:12
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Engem nem idegesített, de én sem értem az anyukákat, mert ha érdeklődnek, akkor az a baj, ha nem, akkor az a baj.


Engem egy valami idegesített, de tényleg nem lehet máshogy megkérdezni: "NA, és JÓ BABA?"

Ennek inkább az a hátsó jelentése idegesít, hogy olyan hangsúlyban mondanák, hogy az elvárás egy kisbabától, hogy egyen, aludjon, ürítsen és amúgy ne legyen útban, ne zavarja a felnőttek életét. És én ezzel nem értek egyet.


Mondjuk engem simán megkérdezett pl. anyósom, hogy tudok-e szoptatni, nem sértődtem meg, hogy hát hogy képzeli, hogy ilyen intim dologról.... stb., és elmesélte, hogy neki annyi teje volt és olyan zsíros, hogy a kórházban több babát is vittek neki, hogy segítsen, mivel anyukának vagy még nem volt teje, vagy vmi más gond volt.

Én ettől nem éreztem magam kevesebbnek, vagy rossz anyának, mert alig van tejem. Persze ehhez jó kapcsolat kell. Mi csak beszélgettünk, és elmesélte, hogy ő vele hogy volt 65-ben.


Meg amikor 6 hónapos volt, hogy hozzátáplálom-e már. De ezen sem sértődtem meg, normális kérdésre normális választ adtam. Aztán mindenki (anyám, anyós, meg valami unokatesó) elmondta, hogy ő hogyan csinálta és vagy megfogadtam vagy nem, és ezen sem sértődött meg senki.

2018. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Engem is idegesít, nem csak téged. Nekem Anyukam van róla meggyőződve, hogy csakis ra hasonlít. Pedig amúgy nem, de akkor is eroskodik. Ha mondom neki hogy nem, akkor meg megsertodik.
2018. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!