Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elmenjünk ilyen...

Szerintetek elmenjünk ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A férjem családja nagyon össze járós típus.

Egy átlagos ebéden ennyien vagyunk:mi a férjemmel és a 2 gyerek(4),anyósék(2),férjem tesója(1), anyós szülei(2), anyós tesója+férje(2), annak két lánya és a férjek(4), 1-1 gyerek (2).

Hiába van covid ők így össze járnak mindem héten 2x ki-kivel. Mi mivel nemrég szültem így kimaradtunk eddig a nagy összejárásból, találkozókból. Mi csak anyósékkal érintkezünk. A hétvégén szóba jött a karácsony hogy anyósom szeretne ebédet amire eddig 17 fő tuti lenne, és kérdezte a férjemet, h mi ugye jövünk. Ő kitérő választ adott mert mi még nem beszéltünk erről.

Majd folytatta anyós hogy a férjem unokatesoja 2 hét múlva tartja a szülinapját amire minket is várnak. Na erre a férjem egyértelműen mondta h nem megyünk mert 2 kicsivel (szoptatom még) plusz 20 perc autóval is, a vacsora 6 kor kezdődne. Anyós meg annyit mondott rá oké de ők számítanak ránk. Mi annyit beszéltünk a férjemmel h szerintem anyósékhoz át megyünk (bár jobb lenne ha csak minket a gyerekeit hívná meg) de a másik helyre nem megyünk.

Mellékes infó, hogy egy olyan család, akik a szemedbe mosolyognak a hátad mögött meg kibeszélnek. Ha akarom ha nem mindem szülinap, névnap alkalmával jönnek, ha hívod őket ha nem. Velünk idén lett kevesebb a találkozó mert a covid miatt mi mondtuk hogy senki se jöjjön és szültem, pici baba volt, így hozzánk nem jöttek. De anyósékhoz heti szinten jönnek.

Én azért tartok tőle, hogy ennyi ember ennyi helyről nemhogy hozzon betegséget.

A pici babám is most fogzik nem egyszerű vele, van hogy éjszaka is fenn van. Plusz pofátlanság ha én elmegyek de vissza nem hívom. Márpedig nem fér el ennyi ember nálunk egyszerre sajnos. Ha nyár lenne más de így télen necces. Férjem szülinapja januárban lesz, mi azt is szűk körben csak a szülőkkel gondoltuk hogy lesz süti és ennyi. De ha mindenki jön elvárás a vacsi, süti stb.

Szerintetek bunkó ha nem megyünk? Ti elmennétek?


2020. nov. 30. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

Most szerencsés helyzetben vagy, mert egyszerűen foghatod a gyerekre.


De vigyázz, mert ha majd nagyobb lesz, akkor nehéz lesz beadni a családnak, hogy ezért nem mentek.

2020. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia! A karácsonyi ünnepek alkalmával csak akkor mennék, ha amúgy minden évben ez a szokás és, ha a család nagyobb részével jó a kapcsolat. De ez sem kötelező nyilván, ha számotokra meghittebb a szűk családi körben a karácsony, azt is meg lehet érteni.

Az ilyen szülinap/ névnap eseményekre meg nem. Főleg, hogy nem a "szomszédban" laktok ebben a helyzetben főleg kisbabával jobb a biztonság. Hívjátok fel az ünnepeltet vagy küldjetek egy üzenetet, és akkor még azt sem lehet mondani, hogy azért nem mentek, mert nem érdekel.

2020. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Értem én, hogy pici baba, szoptatás, meg minden, de ha nem lenne a picike, akkor is intelligens ember MOST nem tart családi összejöveteleket.

Ne haragudj, de az ilyen bunkó prolik miatt tartunk ott, ahol tartunk és ennek a qrva vírushelyzetnek soha nem lesz vége.

Mit nem lehet ezen a férjed retyerutyájának megérteni?

2020. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Semmiképpen nem mennék!
2020. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Valóban ebben a virushelyzetben összejárni ez már felháboritó.Nektek is van kis babátok.Sehova sem mennék.
2020. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem mennék.
2020. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
10 főnél nagyobb csoportosulas tilos.
2020. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Na ezért fog január végén, február elején összeomlani az egészségügy
2020. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarázkodni, nem kell magadat győzködni, mert magad se hiszed el, hogy szabad önállóan döntést hoznotok, egyszerűen: Ne haragudjatok, de most a járvány miatt nem megyünk. Pont. Felnőttek vagytok, a saját életeteket élitek, nem a másét.
2020. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

9-es, nagyon egyetertek.

Sok dolod csak szokas, de nem hasznos...

2020. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!