Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyám folyamato...

Mit tegyek, ha anyám folyamatosan nyírja az önbizalmamat?

Figyelt kérdés
Most fogom végezni az egyetemen (gtk) és anyám folyamatosan azzal traktál, hogy nekem sosem lesz munkám, nem értek hozzá, teljesen hülye vagyok és társai. Annyira kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz diploma után, hogy minden egyes nap émelygek és hányok. Szeretnék már elköltözni otthonról, de annyira félek bármit tenni, úgy érzem magam, mint egy törött szárnyú madár. Mindig az jár a fejemben, hogy mi van, ha igaza lesz és nem fogok tudni semmit sem kezdeni magammal.
2020. dec. 13. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lány vagy? Hány éves? Van munkád egyetem mellett?

Amit tapasztalat alapján javasolni tudok, hogy harag nélkül, békével lépj le, amint lehet. Keress albérletet egy (vagy több) ismerőssel, és kezdj saját életet. Nemigen van más út.

2020. dec. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Panki Jr. válasza:
81%
Ami szerintem hasznos lehet hogy csak azért is legyen egy jó munkád, saját egzisztenciád hogy rácáfolj a negativitására. Ha látja hogy mégis viszed valamire lehet megváltozik a hozzáállása viszont ami fontosabb hogy benned kialakul a tudat hogy igen is képes vagy elérni amit akarsz.
2020. dec. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bbenjoe ***** válasza:
100%
Ismerős a szituáció. A megoldás pedig tényleg az, hogy ki kell repülni a fészekből. Én azt mondom, hogy kitartás! Ha célegyenesben lesz a diploma, akkor rögtön kezdj el megfelelő munkát keresni, akár másik városban is, albérlettel együtt. Ehhez pedig, ha Anyádra nem számíthatsz, kérj mástól segítséget tippért - tanácsért (pl szimpatikus tanár, hallgatói önkormányzat, stb).
2020. dec. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Anyád sosem fog megváltozni, mert féltékeny a sikereidre, és tipikus narcisztikusként a te sikeredben a saját értéktelenségét látja. El ne kezdd vigasztalni, hogy ő is értékes, mert ezért is csak bosszút fog állni. Amint kibérelsz egy szobát, és elhúzol otthonról, kinyílik neked a világ, kedves emberek vesznek majd körül, és nem is fogod érteni, miért maradtál ilyen sokáig a pocsék anyád közelében.
2020. dec. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mirtiádész ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló gondolataim vannak, mint az előttem szólóknak, ez a helyzet így nem jó. Nem tudom, hogy mikor fogsz diplomázni, de én is javaslom, hogy amint az megvan és lehetőséged van rá, költözz el, mert így édesanyád lelkileg tönkre fog tenni.

Azt nem mondom, hogy azért, amit tesz utálni kell, de azt sem, hogy fogadd el a dolgot. Inkább próbáld meg figyelmen kívül hagyni. Hidd el, hogy értékes vagy és a saját magadba vetett hited mindennél fontosabb. Tudom, klisé, de semmi sem lehetetlen. Csak hinni kell benne, ha nem sikerül, addig próbálkozni, amíg sikerül, nem szabad feladni.

Tedd, amit jónak látsz, maradj optimista, és anyukáddal - továbbá az összes olyan emberrel, aki lehúz - ne törődj. Majd abbahagyják egy idő után, ha rájönnek, hogy hidegen hagy téged a véleményük.

2020. dec. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kirepülsz és többre viszed nála akkor tuti fortyogni fog 😃 De utána tuti a családi ügyeidbe akar majd beleavatkozni, hogy miért nincs házastárs, gyerek, miért van a gyerek így nevelve stb.
2020. dec. 13. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!