Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy adjak egy kis önbizalmat...

Hogy adjak egy kis önbizalmat a lányomnak vezetés terén, ha az oktatója folyamatosan megalázta?

Figyelt kérdés

Nyáron lett meg a jogsija (harmadik próbálkozásra).

Örültünk itthon, hogy nem kell ezentúl fuvarozni, érte menni késő este, stb. Viszont nem vezet... Eleinte azt hittük, majd elmúlik a kezdeti izgalom, de nem. Csak úgy hajlandó, ha ott ülünk mi is, de akkor is hosszas rábeszélés után. Többször kérdeztem már én is, és a férjem is, hogy miért, az volt a válasz, hogy nem tudja, csak úgy...

Ma viszont elmondta, hogy az oktatója folyamatosan megalázta, beszólogatott neki. Olyanokat mondott, hogy a lányom inkább járjon busszal és taxival, meg hogy háztartást vezessen, ne autót. És hogy minden vizsga előtt közölte, hogy hát igen, ez egy újabb bukás lesz, és hogyha valamit elrontott az órán (pl. parkolást), akkor az oktató kárörvendően mondta, hogy kívánja neki, hogy vizsgán is kerüljön bele egy ilyen helyzetbe és majd jót röhögnek a vizsgabiztossal, mielőtt leállítaná a vizsgát. És hogy a lányomnak nem szabad forgalomba kerülnie, később is majd csak a kaputól a garázsig vezessen inkább... De ezeket csak most mondta el, amíg vezetni járt, soha.

Vagyis annyi volt, hogy nem akart órákra menni, de azt betudtam annak, hogy nyár volt. Volt, hogy letörtebben jött haza, de sosem mondta, hogy ennyire nagy lenne a gond. Nem az oktatójával vizsgázott, hanem egy másik oktatóval, mert az övé kórházba került vizsga előtt egy nappal. És a másik oktató gyakorolt vele két órát, a vizsgán is ott volt és mondta, hogy tökéletesen vezetett, nem is érti, hogy lehetett ez a harmadik vizsgája a lányomnak. A vizsgabiztos is megdicsérte, miután kiszálltak az autóból. Mégis az van a lányomban, hogy ő kevés ehhez, nem tud vezetni....


(17 éves, alapjáraton elég érzelmes lány)


2017. nov. 3. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, de az oktatónak a nagyseggű utcalány anyját.

A lanyoddal meg beszéld meg, és lehetőleg beszélgess el azzal a féreggel, hogy kérjen bocsánatot a lanyodtol, mert ha nem, az ujjait egyesével dugod fel neki.

Fuhh.. ilyen ember hogy lehet oktató....

2017. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ezek alapján tuti jól vezet. Idővel szerintem megszereti az egyedül vezetést is. Lehet kismatricát tenni autóra hogy tanuló akinek sikeres vizsga után még bátortalanabb a vezetése. Boldogulni fog ne aggódj. Idő kell még neki hogy magabiztos legyen.
2017. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Lehet én is rátörném az ajtót az oktatóra és számon kérném, hogy mi is történt.

Vezetni pedig én sem mertem egyedül az elején. Szerintem pár hónapig még érdemes beülni mellé, aztán először csak az 1-2 kilométerre lévő boltig küldeni, hogy szokja az egyedül vezetés érzését. Utána majd magától hozzászokik.

2017. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Ettől a p*cs oktatótól kellett volna vizsga előtt elhozni. Van elég oktató a világon...
2017. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A vezetes az olyan dolog, amit nem a tanorakon tanul meg az ember, hanem utana, tobb honapon keresztul, persze csak akkor, ha vezet a forgalomban. Meg csak 17 eves!!! Legyetek turelemmel, persze, hogy bizonytalan. Probaljatok eloszor betanult utvonalon menni vele...
2017. nov. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én útbaigazítottam volna a faszit h mi merre hány méter asszem'.
2017. nov. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem mondta az oktatóm a vizsga után, hogy azért volt végig szemét, hogy stressz mellett vezessek. Ebből derül ki, hogy alkalmas-e az illető arra, hogy vezessen, ha egyszer elborul az agya. Nem volt ennyire durva, de szálltak ki a kocsiból mások sírva. Az én oktatóm jó fej volt, ha nem a kocsiban ültünk, de ott kegyetlen. Gondolom a lányod oktatója alapból szemét, és erre még rányomta a stresszelést is. Esetleg ezt mondd el a lányodnak.
2017. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem is nagyon rossz oktatóm volt, én végül jogsit sem szereztem. hasonlóan fiatal voltam, otthon nem mondtam el, hát ez lett.
2017. nov. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vidd ki a lányodat egy ilyen tréningre-pályára:


[link]


[link]


Ha ezen is sikeresen végez, ő is belátja, hogy felkészült.


Lehet takó volt az oktató és szókimondó, mert elképzelte kritikus helyzetekben lányodat s riasztó kimenetelt látott eredménynek.Persze, nem így kellett volna zt közölnie, ez nem vitás.


Attól, hogy valaki parkolni tud és haladni, még nincs felkészítve a mellette közlekedő isten balmaira, továbbá a váratlan időjárási körülményekre.

Nem véletlen a sok baleset, hiszen osztogatják a jogsit még a vakoknak is némi pénzért...

2017. nov. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

jó ég! panaszt kéne tenni ellene. de miért csak most mondja el? nem vagytok jó viszonyban?

amúgy a legjobban vezetési rutint (forgalmi tapasztalatok) egy kis robogóval lehet szerezni. nem drága megvenni, olcsó a fenntartása. jó, most éppen nincs az a motorozós évszak, de nyáron csapathat vele a környéken. vagy küldjétek el egyedül a boltba, az gondolom nincs messze tőletek. aztán egyre messzebb kell küldeni egyedül, míg végül belátja, hogy jó sofőr. vagy menjen el vezetéstechnikai képzésre. a rendőrségen vannak ilyen programok. hasznos, mert olyanokat is elmondanak, amiket a sima oktatáson nem.

2017. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!