Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim folyamatosan vegzálnak...

Szüleim folyamatosan vegzálnak, rombolják az önbizalmam, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A szüleim elég idősek hozzám képest, késői gyerek vagyok, én 23 éves vagyok, édesapám 71, illetve édesanyám 60.

Édesapám 3 éve agyvérzést kapott, állapota azóta romlik. Édesanyám 18 éve pszichiátriai kezelés alatt áll és alkoholista. Én sajnos "munkanélküli" vagyok, de emellett itthon dolgozok. Van egy kis pincénk is amiből évi 800-900 ezer forint profitunk van, ezt mind nekik adom. E mellett csinálok több kertet is, én locsolom, kapálom, gondozom. Illetve a borhoz kellő szőlőt is én művelem.

Ezek ellenére mindketten semmibe vesznek, követelőznek, semmiben sem támogatnak. Amit ezen felül keresek magamnak pénzt abból állom a szórakozásom, nekik az ételen és a minimális rezsin(gyakorlatilag csak a gép megy napi max. 5 órát, a lámpám is energiatakarékos, saját fával fűtünk, fürödni heti 2-3x szoktam, ha igénytelen, ha nem, én ezt igénylem.)ami 7 ezer forint, semmibe nem kerülök. Mégis erőszakosak velem, hogy fizessem ki magamnak a tb-t, illetve hogy adjak a rezsibe. Emellett édesanyám a munkám próbálja tönkretenni, tudja, hogy az egyik pénzkereseti forrásomhoz nyugalom kell, ennek ellenére folyton beszól valamit ha hallja, hogy nyugtalan vagyok. Vagy ha valami termett a kertben, ő azt leszedi féléretten, ha pedig már érett, akkor rajta hagyja, hagy rohadjon. A pszichiáterével fölösleges beszélni mert férfigyűlölő és elhiszi édesanyám minden szavát, pedig a legelső orvosa már diagnosztizálta nála, hogy kényszeres hazudozó és gyakorlatilag nincs valós életképe, nem látja a valóságot. Ez persze feldühítette, ott hagyta azt az orvosát és most immár a 4. pszichiáterénél tart. Édesapám hiába kérlelem, régi módi, szerinte ezt nekünk kell megoldani, fogalma sincs arról, hogy mi a skizofrénia például. Albérletbe nem mehetek mert nincs más jövedelmem mint amit itthon keresek, máshol ez nem menne mert fontos a stresszmentesség, ami persze itthon sem adott, de ha a kenyérre valóért kellene dolgoznom még inkább stresszes lenne. Másrészt mivel fával fűtünk és édesapám féloldalára bénult, édesanyám pedig fizikailag gyenge, így az első tél folyamán megfagynának mert sikerült a gyenge bevételek mellé egy nagy, nehezen fűthető és rosszul szigetelt házat építeniük hitelből. Mit tehetnék azon kívül, hogy megölöm magam?


2013. aug. 19. 15:29
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Illetve a nyáron is tönkrement a hűtőnk, amit hitelből vettek, de végül nekem kellett kifizetni mert ők nem tudták. Ezek ellenére szerintem nem jogos amit csinálnak. Mondhatnám K U R V Á R A elegem van belőlük mert buta, önző, öntelt és képmutató emberek, legszívesebben a mély űrbe küldeném még a levegőt is amit ők kilélegeztek. Szerintem borzasztó szánalmas és undorító amit csinálnak, mert jó gyerek voltam egész életemben, mindig mindenben segítettem erőmön felül, az pedig nem az én hibám, hogy nem találok a szakmámban munkát, ami mellesleg borász, így jogos lenne az, hogy megörökölöm a pincét, de ezt sem akarják mert ugye ebből élnek.
2013. aug. 19. 15:35
 2/21 anonim ***** válasza:

1. Azért laksz ott, mert ott van a munkahelyed, amiből a bevételt előállítod.

2. Akkor a bevételt harmadold, és máris van saját pénzed, amiből a követeléseiket (rezsi, TB) kifizetheted.

3. A TB-t fizeti az önkormányzat, ha FHT-n vagy! Biztosított vagy, miért kell fizetned?

4. A többitől függetlenítsd Magad érzelmileg, nem múlik azon semmi sem, ha néhány szem gyümölcs féléretten van leszedve. Nem? Te csinálod a kerteket, azt írtad...

2013. aug. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Levegő változás.
2013. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni és költözz el otthonról.23 évesen ez a megoldás.
2013. aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Bonyolultabb ez ennél mint amit leírtam, de nem is baj, mert nem is érdekel már. Ebben az országban/világban amúgy sincs sok jövő, sőt nem is akarok ebben élni, mert a legtöbb ember olyan mint a szüleim.


Jól esett leírnom, de nem kérek több választ, úgy sem tudhatja senki sem nálam jobban, hogy mi a jó nekem. :) Én pedig tudom mi a jó, csak még 10 éve nem gondoltam, hogy ennyi lesz az életem, ezt nehéz lenyelni.

2013. aug. 19. 15:52
 6/21 anonim ***** válasza:

Ja, és túl nagy a ház? Ha kiadnátok bérlőnek egy részét, hm?

Abból szigetelhetnétek a házat, máris kevesebb lenne a fűtésrezsi, stb., stb.

2013. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Jó ötlet lenne, de a sors ironiája, hogy ezt a lehetőséget is sikerült elbaszniuk, úgy vagy "tervezve"(elbaszva inkább)a ház, hogy nem lehet szétosztani, mert télen a fát pont az üres lakrészen lehet csak áthozni....... :) Kedves vagy, hogy próbálsz segíteni, de tényleg nem várok több választ mert úgy sem tudtok mit mondani erre....csak annyit, hogy menjek el, de ez nem megoldás, vagy legalábbis egy nagyon nem jó megoldás mert akkor ők kerülnek anyagilag lehetetlen helyzetbe, mert én csinálom a pincét, a szőlőt, ami nekik nem nélkülözhető bevétel....Ha nem lennék, nem csak megfagynának, hanem éhen is halnának. Ami persze nem következne be, hamarabb élnék fel minden vagyonukat. Én pedig nem azért szenvedtem eddig mellettük, hogy a semmiből keljen újrakezdenem. Nem ezt érdemlem, ha vannak olyan emberek akiknek sokkal rosszabb a helyzetük, ha nincsenek, nekem lehetne egy igazán nyugalmas, boldog életem, de a szüleimnek szívfájdalmat okozna ha nekem nem kellene gürizni úgy mint nekik. Így addig szívják a vérem amíg élnek....vagy míg élek... :)
2013. aug. 19. 16:03
 8/21 anonim ***** válasza:

Basszus, válassz le egy folyosót vagy rakjad máshova a fatárolót! :D Nemár ilyen apróságokon akadjatok fenn!

Most csak vicceltél, ugye?:)

2013. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"úgy sem tudtok mit mondani erre....csak annyit, hogy menjek el"

Olvastad a 2. választ? Mert abban nincs, hogy menjél el...

2013. aug. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Azthiszem olvastam a fogalmazásod alapján egy másik kérdésedet.... Akkor más helyzetből világítottad meg a dolgokat..... Linkeljem vagy ne égesselek?
2013. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!