Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem hagy nyugodni egy halálese...

Nem hagy nyugodni egy haláleset, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam a neten egy srác haláláról (tavasszal történt baleset) és annyira padlóra vitt, hogy nem tudok magamhoz térni. Olvastam a blogját, egy értelmes , érdekes és értékes ember lehetett az olvasottak alapján és kinézetre helyes is. Sokszor megrázott már ismeretlen emberek halála, szenvedése, de ez most teljesen más. Hogyan hesegessem el magamtól ezeket a keserű gondolatokat?
2010. aug. 12. 12:58
 1/10 Gargoil ***** válasza:

Miért foglalkozol vele? Ismerted?

Miért bánt?

2010. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
91%
Gondold azt, hogy ennek így kellet történnie. És vegyél egy nagy levegőt :) Minden okkal van.
2010. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd? Én is olvasnék róla...
2010. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
linkeld már be.
2010. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lány vagy?
2010. aug. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mivel gyakran nézem az oldalon feltett kérdéseket, valamelyik nap is olvastam egyet:

Frecska Márkot ismertétek? Mesélnétek róla?


Mivel nem tudtam kiről van szó, utánanéztem és így bukkanatam rá a továbbiakra: [link]

2010. aug. 12. 13:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen lány vagyok. (23)Lehet, hoy már beteges vagyok, de néha nem tudom túltenni magam - nemcsak a saját - problémáimon. Rámtelepszik egy érzés és nem tudok tőle elszakadni. 16 évesen meghalt egy nagyon jó barátom (én is 16 voltam akkor), vízbe fulladt, nyaralás alatt. Talán ez az oka, hogy minden hasonló, különösen fiatallal történt tragédia megráz. De attól még, hogy megpróbálom kívülről nézni a dolgot és tudom az okát- talán- nem lesz jobb, sőt.
2010. aug. 12. 13:27
 8/10 Gargoil ***** válasza:
100%

Az, hogy ennyire emptaikus vagy, szerintem nagyszerű! Viszont azzal érdemes vigyázni, hogy más problémáit is magadévá teszed. A sajnálat nagyon negatív energia...

Én egy dolgot tudok neked javasolni: válassz egy zenét, vagy képet, ami mindig felvidít, és amikor jönnek a rossz gondolatok, akkor ne azokra fókuszálj (ne kezdj a dolgok után menni, kutatni őket, mert akkor rosszabb lesz), egyszerűen törd meg a gondolataidat a zenével, vagy amit én szoktam csinálni: felpattanok a székről és, mintha megnyertem volna egy olimpiai számot, felkiáltok: "YESSSS!" és magamra erőltetem a jókedvet :) Így a negatív gondolatoknak esélyük sincs.

Ez egyébként durvának tűnhet, de ugyanúgy miénk a szabadság, hogy a negatív gondolatokat erősítjük, vagy úgy döntünk, hogy márpedig most akkor is jó kedvem lesz.

Próbáld meg! :D Vicces lesz.

Emellett egyetértek azzal is, hogy minden okkal történik. Bár nem vagyok vallásos, de ezzel egyetértek: "Mikor Isten becsuk egy ajtót, kinyit egy ablakot!"

2010. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! Jól estek a szavaid, igyekszem tudatosan programozni az agyam a jó dolgokra.Bízom benne, hogy menni fog. Talán...
2010. aug. 12. 21:05
 10/10 Gargoil ***** válasza:
100%
Szuper! :) Szurkolok! Majd írd meg nekem privátban, ha sikeresen gyakorlatba ültetted és működött :)
2010. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!