Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haláleset óta először megyek...

Haláleset óta először megyek látogatni, illik részvétet nyilvánítani?

Figyelt kérdés
Ma este megyek egy rokon házaspárhoz vendégségbe, a férfi édesanyja két és fél hete halt meg. Írásban már részvétet nyilvánítottam, de személyesen ma találkozom velük először azóta. Köszönésnél illik most személyesen is mondani, hogy részvétem, vagy két és fél hét eltelte után ezt már nem kell?
2011. okt. 3. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
szerintem, nem gáz!
2011. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, illik. De szerintem a "részvétem" az olyan személytelen. Én inkább azt szoktam mondani, hogy nagyon sajnálom, vagy hogy én is nagyon szerettem az illetőt, hiányozni fog.
2011. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mondjuk a második verzió ebben az esetben nem jó, mert nem ismertem a nénit (egyszer régen láttam messziről egy temetésen), de a "sajnálom" talán tényleg jobb, mint a "részvétem".


Igazából azért kérdeztem, mert nem tudom hogy 2 és fél hét után mennyire illik felhozni a témát, nem bántom-e meg vele.

2011. okt. 3. 08:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a furcsa ha nem mondanál semmit sem,úgy tenni ha mi sem történt volna. Nyugodtan mondj pár vigasztaló szót,de vigyázz ne erről szóljon a látogatás.
2011. okt. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mond, nem kell feszegetni a témát vagy beszélni róla, de ennyit illik mondani.
2011. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen illik pár szóban megemlékezni, ha nem ismerted, akkor szerintem azt is kiemelheted, hogy kár, hogy már nem ismerheted meg jobban stb.
2011. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A "részvétem" az valóban nagyon távolságtartó, de a "fogadd(fogadja) őszinte részvétemet" - az teljesen jó.
2011. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2 hét után még mindenképen. 1 év után mondjuk már nem mondanám, mert csak feltépi a sebet.
2011. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Embere válogatja, mikor apukám meghalt,rosszul voltam attól h folyton részvétet akartak nyilvánítani, szerintem ez egy visszataszító szokás. De biztos van aki igényli...

23/L

2011. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!