Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám depressziós. Mit tegyek?

Anyukám depressziós. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jött ma egy levél az Allianztól, hogy ha anyukám meghal, akkor eltörlik a hitelünket, csak írnia kell egy válaszlevelet, hogy elfogadja a feltételeket. Sokkal tartozunk, és a semmiből nem tudjuk visszafizetni. Anyám azt mondta, megírja hétvégén, hogy elfogadja, de egész nap sírt, és mondta, hogy meg akar halni, hogy legalább nekünk jobb legyen. Elege van az életből, nem akar már élni, hitel hitel hátán, adósságok, neki pedig nincs munkája már évek óta.

Beszéltem már vele, de nem tudtam hatni rá.

Sokszor sírt az elmúlt időkben, de többnyire apám miatt.


2010. aug. 12. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudod mit tegyél? Ha még egyszer ezt mondja, türelmesen, de keményen mond neki:


"Egyszerűen nincs jogod ilyet mondani. Itt vagyok én, ilyenkor rám is gondolsz. Igen nehéz, de majd kilábalunk belőle valahogy, és hagyd ezt a siránkozást, mert nekem nem kifizetett csekkek kellenek elsősorban, hanem az anyám.

Te szültél meg, te akartál és vállaltad értem a felelősséget. Nincs jogod a halálra még gondolni sem, amíg itt vagyok neked."

2010. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem el kellene mennie egy pszichiéterhez :S
2010. aug. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2010. aug. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha komoj(nagyon ugy tunik)gyogyszeres kezelesre van szukseg,

de legalabb pszihologusra. A levelet nem jo elfogadni!!!

veszejes ha valaki a halalat varja!ha nagyon nincs penzetek(rostellem ezt mondani ) es anyukad mar idos akkor esetleg elfogadhatjatok de nem tesz jot.

mind ezekutan KITARTAS! Isten mindig segit ha sokat kered, hidd el ! mar tapasztaltam.

2010. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Probald rabeszelni hogy elmenjetek egy orvoshoz ketten. Orvos tud valami segitseget, pszihologust ajanlani.

Legyel vidam anyukad, biztasd, de turelemmel. A depressziot senki sem valassza, ez jon, es nagyon nehez kilabalni belole. Sok ember evekig csatazik ezzel a betegseggel.

Az Allianz felteteleit, meg hogy megis mirol szol a level, jol olvassatok el. Ha egyszer alairja anyukad, nem tudtok kilabalni belole, ha feltetelek nem megfeleloek, vagy nem tudjatok betartani.

2010. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedélyjavító,antidepresszáns segít.A háziorvos ad beutalót a szakorvoshoz.Talán a háziorvos is felírhat gyengébb hatásúakat.Ezek a gyógyszerek kémiai úton hatnak a központi idegrendszerre.A hiteletek megmarad,viszont anyukád kedélyállapota észrevehetően javulni fog.
2010. aug. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Húúú..,hát ez nem könnyű!Főleg,amit ebben a levélben irtak..,ez még csak rátett egy lapáttal:s Mindenképp sokat beszélgess Anyukáddal és érezze,hogy szereted és nem hagyod egyedül a bajban,mégha csak lelkitámaszt tudsz nyújtani akkor is.. Sztem egy pszihológus tudna javitani Anyud állapotán,mert igy csak felörli magát a sok gondban,és belebetegszik!Kivánok Nektek sok erőt és kitartást,Anyukádnak jobbulást!!!
2010. aug. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!