Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám depresszios, mit tegyek?

Anyukám depresszios, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apukámmal megromlott a viszonyuk,megis egyutt vannak,barátai nincsenek,nem jár el sehova,nem dolgozik,de azt mondja hogy neki ez így megfelel,állandoan velem akar lenni de én 22 éves vagyok van saját életem.Pszichologushoz nem akar menni,azt mondja neki semmi baja és egybol engem kezd el cseszkedni,lemondja a barátaimat.Hogy segítsek neki???
2011. jún. 19. 19:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
legyél vele,tereld a figyelmét.Nekem nem kéne,hogy ő mondja le a barátaimat,mert magamtol tenném meg.Mindent elkövetnék,hogy szebbé tegyem a napjait,mert valamikor ő is ezt tette nekem,velem volt,fel nevelt,vigyázott rám és játszott velem.Nekem egyéb dolog fontosabb nem lenne az anyukámtol.22L
2011. jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Klimax, változókori szakrendelésre küldd, ne pszichológushoz.Hangulatingadozások, amiket a hormonális változás okoz.Ebben a korban ez természetes és a leírtak alapján elég enyhe.Életkori sajátosság, mire nagymama lesz, túl lesz rajta, örülnie kellene, hogy ilyen figyelmes gyereke van.Minden jót nektek!
2011. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Miért mondanám le a barátaimat? Nagyon rendesek,nincs veluk semmi baj.Vagyok vele eleget,de van saját életem,egyetemre járok,meg neki sem jo ha csak korulottem forog az élete,nem lakhatok vele egész hátralévo életunkben.Hálás vagyok neki hogy felnevelt,épp ezért akarok neki segíteni.
2011. jún. 19. 19:15
 4/21 A kérdező kommentje:
Azért nem annyira enyhe,nem írtam le mindent,csak a fobb dolgokat.Nem klimax,mivel mima miatt kivették a méhét pár éve.
2011. jún. 19. 19:17
 5/21 A kérdező kommentje:
mioma miatt,elírtam
2011. jún. 19. 19:17
 6/21 anonim ***** válasza:
Elsővel nagyon nem értek egyet. Önzőség anyád részéről, hogy ezt teszi kénylemeből a 22 éves lányával, elb.ssza a fiatalkorát. Az ok lenne, ha heti egy-két , mx három alkalommal szervezunétek közös programot, de azt is csak addig, ameddig meg nem teremti a boldogabb élet körülményeit magának. Beteg ember, kérdező, ne hagyd magad! Ne te legyél az ő anyja, merj nemet mondanm!
2011. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
nem mondtam semmi rosszat a barátaidra,azok is kellenek,tudom.De addig amig depressziós és nem érzi jol magát,addig nyugodtan vele lehetsz,de ha már most attol félsz,hogy ez örök életedbe igy lessz,akkor inkább tényleg menj és éld az életed a barátaiddal.Azoknak biztos nagyobb szükségük van rád mint édesanyádnak!!!
2011. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

ha nem akar dokihoz menni, akkor az baj. erőből nem hurcolhatod. ha viszont ott hagyod, akkor még rosszabb lesz a helyzet. ez nehéz ügy :S

tudok egy honlapot, talán itt többet tudnak segíteni: [link]

ide lehet írni is, és szakemberek válaszolnak

2011. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
Anyukádon segítened kell, de nem úgy, hogy te is bezárkózol vele. Próbálj meg vele kompromisszumra jutni, vele is legyél, de az életedet se add fel. Az együttlétek alkalmával rá lehetne vezetni, hogy nem jó, hogy ő ennyire visszatart téged, és hogy neki is legyen magán élete. Az együtt töltött időt ne otthon töltsétek, hanem-lehetőség szerint menjetek el valahová .Gondolom egyedüli gyerek vagy, ezért ragaszkodik hozzád, de ezt neked nem feltétlenül kell elfogadni. Valahogy meg kell oldanod, hogy ne mondja le a barátaidat, hogy belássa, neked szükséged van másra is. Ha nem javul, bizony meg kell győzni, hogy szakember segítsége kell. Szép lassan vezesd rá, hogyha nem változik a viselkedése, azzal elveszíthet téged. Nagyon nem egyszerű, de okosan, ügyesen szeretettel megpróbálhatod. Kitartás.
2011. jún. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Christina A. válasza:
Szerintem is nagyon figyelmes vagy, de lehet hogy, ahogy Neked is, úgy neki is saját korabeli barátokra van szüksége! Ha lenne munkája akkor sok emberrel találkozna, lennének barátai akikkel lóghat, így Te is élhetnéd a saját életed!!!
2011. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!