Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám depressziós. Mit tegyek?

Anyukám depressziós. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

36 éves, 3-an vagyunk testvérek. A tesóim 8 és 10 évesek, én 16.

Anyagilag padlón vagyunk, a pasija kiforgatta mindenből, hazudik neki, miatta egy begyepesedett nő lett (ő mondta így). Nyugtatókkal alszik, alkohol ha már teljesen kivan, napi 1 doboz cigi. Ma reggel megkérdezte tőlem hogy a körzetinek szerintem elmondja-e, hogy öngyilkossággal kapcsolatos gondolatai vannak. Ha már ez megfordul a fejében ez szerintem depresszió, én is voltam depressziós sajnos és én meg is kíséreltem párszor az öngyilkosságot, tehát mindketten tudjuk, hogy mik a tünetek.

Voltunk már a gyermekjólétisnél, a családvédelmisnél is, azt mondták neki, hogy hagyja el a pasiját és velünk próbáljon jobb kapcsolatot kialakítani (a fiúk nagyon elkallódtak sajnos, rosszul viselkednek, rosszul tanulnak). De ő szereti azt a pasit aki 4 és fél éve megalázza (megcsalta folyamatosan a volt feleségével, sőt anyu volt a szerető csak erről nem is tudott) meg hazudik folyamatosan neki, meg börtönben is volt, meg a pasi fia elcsavarta az én fejem is ( szerintem öszsebeszéltek apa és fia hogy hisztizzek a srác miatt hogy maradjanak együtt anyuék, de remélem ez csak paranoia). Nem akarom hogy a tesóim anya nélkül nőjenek fel, apánkra nem számíthatunk mert új családja van és oda nem mehetünk, havi egyszer beszélünk telefonon és évi kétszer találkozunk és ennyi. És nem apám új nője miatt hanem apám nem akarja hoyg zaklassuk a nyugalmát...

Mit lehet ilyen helyzetben tenni? :S


2010. okt. 6. 06:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
Sajnálom nagyon nehéz lehet...nagymama nagypapa nincs?ha van szólj nekik ha nincs akkor keress meg egy rokont pl.
2010. okt. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
első válaszoló vagyok...szerintem beszélj a pasival ha megmer ütni vagy vagy kezet emel rá szolj a rendőrségnek vagy valami anyukádat meg próbáld rávenni hogy menjen el Psihológushoz (nem tudom hogy kell helyesen leírni) hátha tud rajta segíteni! ha annyira még nem nagy a gondd akkor segít anyukádon...a tesóidnak meg próbálj meg segÍteni,tanulj meg velük játsz egy kicsit velük...jobb ötleteim nincsenek:S
2010. okt. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
első körben beszélj újra a gyermekvédelmisekkel, ill az osztályfőnököddel, aki a gyermekvédelmis tanárhoz fog irányítani
2010. okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvoshoz menjen!Kisérd el esetleg,kicsit próbálj mellette állni,segiteni,hogy szánja rá magát a kezelésre,reméljük megjön az "esze",és képes lesz ebből a káros kapcsolatból kilépni.Te ne dönts helyette,csak segitsd ha valamit szeretne az érdeketekben!
2010. okt. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kísérd el a doktorhoz, és ügyelj, hogy szedje a gyógyszert! Adj neki diót, csokoládét!

Ha kilábal a depresszióból, akkor az életét is rendbe fogja tudni tenni, és atiétek is rendbejön!

Keress neki segítséget! Talán nem mer panaszkodni: meséld el keresztanyádnak,

nagyszüleidnek, rokonaidnak, hogy depressziós és mik a tünetek. Kérj segítséget! Támogassák,álljanak mellette, beszélgessenek vele! Érezze, hoyg van kire támaszkodnia, akkor nem lesz szüksége erre a férfira! Ha nem is voltak eddig a rokonok túl segítőkészek, ha te felhívod a figyelmüket

2010. okt. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos anyud tényleg depressziós és lelki beteg. Megértem őt, hisz szegénynek nagyon nehéz, hát még hogy ilyen görény hapsival hozta össze a sors. Igen az orvosnak mindenféleképpen mondja el, hogy mi zajlik benne, mert csak akkor tudnak segíteni. Apádat pedig inkább nem is minősíteném. Szerintem mond meg anyudnak, hogy nagyon szereted és szükségetek van rá! Éreztesd fele, hogy fontos számodra! Bújj oda hozzá, puszild meg, vigasztald, mert ilyen estekben ez nagyon sokat számít, hogy szeretve van az ember. Te is légy erős és tarts ki, hisz most csak te vagy a támasza!

2010. okt. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A csaladvedelmis tanacsat kellene elfogadnia, mivel ez lenne a megoldas, es igy menteni azt, ami meg mentheto, tehat a csaladot osszefogni,amit valoban csak egy Edesanya tud megtenni altalaban!


Probaljatok leulni az Anyukatokkal, de a kistestvered meg ne vegyen reszt ebben a beszelgetesben, es meggyozni a mamat arrol, hogy mennyire fontos O Nektek es hogy szakitson ezzel a ferfival, hiszen lehet meg egy jobb kapcsolata es kaphat egy olyan embert, Aki felnez ra es megbecsuli, nem pedig megalazza!


Ehhez pedig valtoztatni kellene az eletmodjan, amin mar akkor kellett volna, amikor elvalt az Apukadtol, mivel lehetseges, hogy ott is mar a mama volt a hibas a valas miatt, de azis lehet, hogy a csalodas volt az, ami ide juttata, de most a lenyeg az, hogy valtoztatnia kell!


Menjen el az orvoshoz, es elkell meselnie azt, hogy ongyilkossagi kiserletre gondolt, es igy az orvos is tudni fogja, hogy hova kell tovabb utalnia, hogy segitseget kapjon.

Probald Neki mondogatni tobbszor, hogy mennyire szereted es azt is, hogy meg fiatal es vedd ra arra, hogy torodjon magaval egy kicsit, ahhoz, hogy visszaterjen az onbizalma.

2010. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak akkor tud változtatni, ha jobban lesz. Addig ne is kínozd vele! Első a gyógyulás, és lesz ereje lépni, ha jobban lesz. Akkor a gyerekekkel is fog tudni törődni. Csak támogasd! Kísérd el, legyél vele! Nagyon ügyes vagy! Minden dícséretet megérdemelsz!


Pár hét múlva már jobb lesz!

Ne feledd, hoyg gyakran előfordul visszaesés, pár hét után, de semmi pánik, vissza kell menni a dokihoz, egy év múlva már minden rendben lesz, az életetek, és elfeljtitek ezt az egészet.

Akkor anyud hálás lesz, és te tudsz majd a továbbtanulásra érettségire készülni. A kicsik is rendbejönnek.

A pasit fúrd ki! Kérd a barátnőd segítségét! És rokonokét! Fondorlat megengedett. Ha anyagi nehézségetek van, te is elmehetsz az önkormányzathoz, és kérhetsz addig segítséget, míg anyud jobban lesz!

2010. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt kifelejtettem, hogy a nagyszüleink fogadtak be minket, kétgenerációs ugyan a lakás de anyu miattuk is rosszul érzi magát mert úgy érzi korlátozotta szabadsága (mindig kérdőre vonják hogy hová megy meg minek, miért úgy csinálja ahogy csinál stb, és ebbe is belefáradt.)

Nagyon sokat szoktunk beszélni erről, és egyedül ő nem látja be sajnos hogy így senkinek nem jó, de bízik abban hogy a pasi most végre fel tud mutatni valamit. De ugye mi nem látjuk ezeknek az eredményét, és ő sem. Csak a rosszat :(

Már szóltam az osztályfőnöknek is, beszéltem az iskolában a családsegítővel, ugyan eztmondta, amit a családvédelmis is, hogy hagyja ott a pasit.

Gyógykezelés, hát most ment el anyu háziorvoshoz és elvileg kér beutalót vizsgálatra. DE azt a pici pénzét inkább költi cigire mint pszichológusra :/

Megpróóbálok beszélni vele, ha hazajön, de az elég későn lesz mert randija is lesz a doki után. :/ Addig tanulunk a skacokkal :)

2010. okt. 6. 15:56
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt kifelejtettem még a válaszomból, hogy tervezem hogy elmegyek az önkormányzathoz is, csak az lenne rossz ha a hitelek miatt nem kapnánk segélyt vagy valami... meg hogy felhívok egy orvost, de ahhoz ugye az ő akarata is kell, meg pénz a kezelésre, gyógyszerekre. Remélem, hogy az orvosnak nem felejti elmondani amit reggel akart (kideürlt, hogy délután van rendelés :/)
2010. okt. 6. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!