Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akkora nagy probléma,...

Miért akkora nagy probléma, hogy el akarom adni az autót? valóban hálátlan lennék?

Figyelt kérdés

Dolgozó, felnőtt nő vagyok, az autósiskola minden költségét magamnak fizettem ki. Viszont, mielőtt meglett a jogosítványom, apám minden előjel nélkül meglepett egy (20 éves) autóval (hozzáteszem, _nem kértem_, viszont papíron is az én nevemen van a jármű). Direkt félretettem annyi összeget, hogy a kinézett típusú autót minden gond nélkül meg tudjam venni és fenntartása sem okoz gondot.


Nem szeretem a fent említett autót (nehéz kormány, váltó, ABS probléma és még sorolhatnám), viszont már a legelején megfogalmazódott bennem, hogy rövid idő után eladom az autót. Nemrég a tettek mezejére léptem és apám teljes mértékben sértett és értetlenkedik.


2020. dec. 17. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha ezt így elmondod neki, és nem érti meg, akkor ott szellemi problémák vannak.
2020. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Szép dolog, hogy vett neked egy kocsit, de ha van jobb, akkor ne tartogassuk már feleslegesen, nem vagyunk gyüjtögetők. Esetleg kérdezd meg őket, hogy nekik kell-e (nyilván nem az, hogy eladod nekik, hanem csak simán oda adod, úgyis ajándékba kaptad), de ha nem, akkor szerintem más ne hozzon döntést arról, hogy te mit akarsz év tizedekig tartogatni, meg mit nem.
2020. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

apukád jófej szeretett volna lenni, ezzel akart/tudott/szeretett volna neked kedveskedni.

szerintem beszélj vele és ha eladtad, akkor add vissza az árát neki, vagy kérdezd meg, hogy beleszámíthatod-e az új kocsid árába

2020. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Savlekotő ***** válasza:
86%
Nem is kérted,nincs joga megsértődni,add el,hisz a tied,nem is szereted a járművet,,ajándékot akinek adjuk azé onnantól,nem hánytorgatjuk fel. Ha nem érti más baj is van a kocsi a legkisebb.
2020. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ilyenkor csokkenthetned a feszultseget, ha az arat odaadnad neki. Jo esellyel nem fogja elfogadni, de valahogy illene azt is kezelni, hogy ajandekot nem illik eladni. Ha neki nem kell a kocsi, akkor a penzt visszaadva “elutasithatod”, ez meg mindig jobban hangzik.
2020. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy nem sértődött volna meg, ha még azelőtt közlöd ezt vele, hogy a "tettek mezejére lépsz".
2020. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Hatos, szerintem nincs igazad, ettől még nem kellett volna sértődésnek lennie ebből.
2020. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
jó fej hogy kérdés nélkül a nyakadba ad egy plusz kiadást (benzin, biztosítás, műszakiztatás), és még ő van megsértődve, hogy nem kell neked. szerintem teljesen rendben van hogy meg akarsz szabadulni tőle, nem kérted, nem tetszik, de a tiéd, tehát azt csinálsz vele amit akarsz.
2020. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Én ott elakadtam, hogy hogyan lehet a te neveden a jármű, ha nem tudtál róla. Az adásvételi szerződésen ki a tulajdonos? Ha te, akkor a te nevedet aláhamisította apukád? A személyi igazolványodból kiírta az adataidat? És az eladó, amikor látta, hogy egy nő nevét írja egy férfi vevőként, az ő nevében ír alá, akkor semmit se szólt?


Vagy csak már közeledik a szünet, és egyre több a kamu????

2020. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem kell, akkor fogod magad és neki adod. Nem eladód, hanem apadnak vissza adod.
2020. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!