Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy háztartásban élnék a...

Ha egy háztartásban élnék a barátommal, akkor az élettársa lennék? Lehet anélkül is együtt élni, hogy élettárssá válnánk? Vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lakcímed az ő címére van beírva akkor igen (lakcímkártya, közüzemi számlák, hivatalos papírok)
2010. aug. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem a kérdésedet. Együtt élsz valakivel, közösen vezettek háztartást, együtt fizetitek a számlákat, és mégsem vagytok élettársak? Egyébként szerintem csupán megnevezés kérdése, ha te nem akarod élettársadnak nevezni, akkor nem az.

Nem értek abban az előttem szólóval, hogy ez csupán a bejelentett lakás kérdése lenne.

Én két évig úgy éltem együtt a párommal, hogy nem voltam hozzá bejelentve, ma is más az állandó lakcimem. De ettől még az élettársam, hiszen úgy élünk, mint férj és feleség, csupán nem köt össze minket papir.

2010. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
nem leszel attól a bejegyzett élettársa, hogy egy a lakcímetek...
2010. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár egymásnak ellentmondóak. Arra gondolok, hogy iskola után együtt szeretnénk lakni, de csak pár hónapig, amíg megszervezzük az esküvőt, meg rendeződnek a dolgok. És ennyi időre nem szeretnék hivatalba menni, sorba állni, bejegyeztetni, hogy élettársi kapcsolat, hiszen pár hónap múlva, úgyis férj és feleség leszünk.
2010. aug. 12. 20:38
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
he??? ha 18 éves elmúltál, akkor azzal költözöl össze, akivel akarsz...ha együtt éltek, akkor hivatalosan nem lesztek bejegyzett élettársak, meg nem is kötelező bejegyeztetni magatokat...
2010. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

És itt a különbség a megszokott, hagyományos élettársi kapcsolat, és a hivatalosan bejegyzett között. Élettárs gyakorlatilag, ahogy a 2. válaszoló írta. A hivatalosan bejegyzett élettársi kapcsolatot ugyanúgy az anyakönyvvezetőnél kell intézni. Fölösleges lenne esküvő előtt bejegyeztetni. Biztos, hogy van jogilag különbség a bejegyzett, és nem bejegyzett között, de mivel nem érint, nem tudom mik azok.

Annyit tudok még, hogy azonos neműeknél is lehet hivatalosan bejegyeztetni élettársi kapcsolatot.

Lényeg: sok boldogságot!!!

2010. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért kellene az élettársi kapcsolatot bejegyeztetni. Amúgy jó ötlet hogy lagzi előtt együtt latok majd , ott sok minden kiderülhet. Mi is 3 éve éltünk együtt és csak utána volt az esküvő:))
2010. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
jó vicc lenne, ha csak az állam áldásával lehetne összeköltözni
2010. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Erre voltam kíváncsi, hogy kötelező-e bejegyeztetni, vagy nem. Természetesen arra a pár hónapra "élettársak" leszünk, csak nem szeretnénk elcaplatni, és feleslegesen papírok intézni.

2010. aug. 12. 20:50
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
most komolyan, nem lett volna egyszerűbb ezt kérdezni...hogy kötelező-e a bejelentés?
2010. aug. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!