Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ápolási díj és gyes együtt...

ápolási díj és gyes együtt igényelhető két gyerkőcre egy háztartásban?

Figyelt kérdés
kisfiam nyáron két éves lesz,(eddig gyeden voltam ).nagyfiam aki nagyon beteg 11 éves elmúlt.ha lejár a gyedem akkor csak gyest a kicsire vagy ápolásit a nagyra igényelhetek vagy a kettő együtt jár?végülis mindkettőről gondoskodnom kell,de a gyes összege nagyon kevés igy,és dolgzni nem tudok visszamenni.
2010. jan. 12. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Te sajnos csak az egyikre vagy jogosult. De ha van apuka, vagy nagymama aki el tud menni gyesre, te mehetsz ápolásira a nagyobb gyerekkel. Ha nincs senki akkor az ápolásit válaszd mert annak az emelt összege 34 000 körül van, ha nagyon beteg a gyerek jár az emelt összegű.
2010. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és amig gyeden vagyok apuka mehet ápolásira?köszi a választ.
2010. jan. 12. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Ápolási díj igénylésénél csak az igénylő jövedelme számít, hogy ne legyen neki, a család többi tagja kaphat bármennyit.
2010. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
első és utolsó vagyok. Szóval ha te gyeden vagy és apukának nincs semmi jövedelme akkor ő mehet ápolásira.
2010. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm segítségedet
2010. jan. 15. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!