Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éli meg az ünnepeket...

Hogy éli meg az ünnepeket akivel nem beszél a családja,nem tartják a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Gondolok itt szülőkre, testvérekre.

2020. dec. 26. 12:52
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
De, nálam igen csak ők elvartak volna hogy az összes energiámat rájuk pazaroljam el,csak velük foglalkozzak.(de legalább is az állandó hulyesegeikkel)
2020. dec. 26. 21:14
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell az ilyenből szállni
2020. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
82%
Életünk legszebb karácsonya volt, hogy végre ki tudtam mondani a végső szót.Miután tönkretettek, kisemmiztek, megaláztak, rájöttem, semmilyen rokoni kötelék nem kötelez egy ilyen kapcsolat fenntartására. Nem kellett kötelezően találkozni velük, nem kellett jópofizni, hallgatni a folyamatos tömény dicsekvést. Teljesen megszakítottam minden kapcsolatot velük, és a kis családommal ünnepeltem. Már semmilyen kapcsolatom nincs velük. Egy dologban hibáztam, hogy ezt a lépést nem tettem meg már évtizedekkel hamarabb.
2020. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Mindennek oka van, ha egy ember ide eljut, hogy ezt tartja az egyetlen megoldàsnak, hogy megszakítja a kapcsolatot bizonyos emberekkel, akkor ott ami történt, az nagyon nem kis dolog. Sokszor a màsik érzi még megbàntva magàt, és hajtogatja a sajàt mondókàjàt berögzülten, mert ezzel védi az egójàt. Ha igazat adna neked, akkor azzal kiderülne, hogy bizony ő hibàzott, és egy ilyen ember ezt nem tudja elviselni. Azt hiszik, hogy neked ez jó, hogy nem akarsz kapcsolatot tartani, pedig még sokszor fàjdalmasabb, mint újra esélyt adni, aminek ugyanaz lenne a végeredménye, hogy te nyelsz.


Karàcsony a szeretet ünnepe, és ilyenkor aki érzelmes teljesen érthető, hogy magàt hibàztatja, meginog, mert szüksége van a szeretetre, törődésre.


Nem mindenki, aki rokon, érdemli meg a szeretetet, csak mert rokon. Senkinek semmi joga ahhoz, hogy a màsikat a sàrba tiporja, és aki lenn van, még abba kelljen neki kettőt belerúgni.


Ha Te azt gondolod, hogy a sajàt lelki békéd érdekében tartani akarod a kapcsolatot, akkor tedd azt. De csodàt ne vàrj, és azt semmiképp se hagyd, hogy tönkretegyenek, külömben ha làtjàk, hogy sebezhező vagy, újra a fejeden fognak tàncolni.

2020. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

24 es.

Köszönöm a szavaidat.

Igen igy van többször volt hogy anyától is tanácsot vártam volna,vagy csak egy jó szót,ahelyett inkább belém rúgott még egyet mikor amúgy is a padlón voltam.Na erre nincs szükségem.Egyedul apámat sajnálom aki két tűz közt van és még bízik benne hogy rendeződik,de nekem rájuk nincs szükségem.Meg a gyerekek akik az ő hülyeségek miatt nem találkozhatnak.

Apa az egyedüli aki foglalkozik velünk, úgy látja a dolgokat mint mi.Eljott ma is hozzánk pont ma jól éreztük magunkat nélkülük.

2020. dec. 27. 22:12
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!