Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő halála után, hagyaté...

Egy szülő halála után, hagyatéki eljárás keretében kiértesítik azt a gyermekét is, akivel nem tartotta a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Nem igazán találjuk harmadik testvérünket. Arra lennék kíváncsi, hogy kiértesíti őt bárki is? Féltestvér. De az elhunyt vér szerinti gyereke.

2020. dec. 28. 15:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Nektek kell nyilatkozni, hogy ő is leszármazó. Gondolom ezután a közjegyző keresteti meg.
2020. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az örökösök listájába őt is fel kell írni, az általatok ismert személyi adatait megadni (szül hely, dátum, anyja neve, utolsó ismert lakcíme). Ha azon a címen nem találják, majd ettől kezdve a közjegyző fogja keresni.
2020. dec. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Igen, kiértesítik. Engem is értesítettek a hagyatéki tárgyalásról tavaly
2020. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem jelentettünk még semmit, sem köszönöm. Nem tudtuk, hogy kell-e bármit is, csak keressük és keressük, de akkor megfogják találni, az jó.
2020. dec. 28. 15:58
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

A helyi jegyzőtől kell kérni a nyomtatványt. Arra felvésitek, hogy tudomásotok szerint milyen ingatlan, üdülő, gk, bankbetét, vállalkozás volt, ill. ha tudtok hátrahagyott adósságot: kölcsön törlesztő részlet bármely banknál, adótartozás, hasonlók. Ezeket is fel kell rá vésni, és az örökösök adatait.

Majd a jegyző kiadja az iratot valamelyik közjegyzőnek, aki azok után teszi, amit kell.

2020. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%
Fogadd részvétem! Ha bármiben tudunk, segítünk.
2020. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Aput senki nem értesítette a hagyatéki miatt amikor az anyja meghalt pedig pontosan tudta a testvére hol lakunk.
2020. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Magyarán szólva ha nem szólnak az örökösök hogy van még egy testvér rokon ,akkor nem is keresik hivatalból.
2020. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
7-es vagy bocs az offért: ez utólag megtámadható valahogy? Úgy értem hol kell "reklamálni" hogy kimaradtam a hagyatékiból?
2020. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
12%
Nem egy S. keresztnevű férfiról van szó? Akkor stimmel, itt vagyok.
2020. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!