Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő halála után, hagyaté...

Egy szülő halála után, hagyatéki eljárás keretében kiértesítik azt a gyermekét is, akivel nem tartotta a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Nem igazán találjuk harmadik testvérünket. Arra lennék kíváncsi, hogy kiértesíti őt bárki is? Féltestvér. De az elhunyt vér szerinti gyereke.

2020. dec. 28. 15:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15%
Mármint az elhalálozott illető az S.
2020. dec. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

Amikor a közjegyző megkapja a jegyzőtől az ügyet,

- írásban értesíti a jegyzékben megjelöl örökösöket az első tárgyalás időpontjáról

- azon kívül a Magyar Közlönyben közzétesz egy hirdetést, hogy xy elhunyt hagyatéki tárgyalása z. címen fog megtörténni. Akinek valamilyen címen követelése van, a közzétett hirdetés keltétől számított 45 napon belül jelentkezzen a közjegyzőnél.


Ezért van az, hogy az iratok beadása után eléggé későn indulnak a dolgok, mert azt a bizonyos 45 napot a közjegyző köteles kivárni.

2020. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha valaki anno nem olvasta a Magyar Közlönyt (szerintem senki nem szokta!), és így kimaradt a hagyatékból való részesedésből, "póthagyatéki eljárást" indíthat, különösen, ha van a kezében pl. egy hiteles végrendelet, hasonló irat.
2020. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%
Én 20 éve nem beszéltem a szüleimmel sem a testvéremmel mégis értesítettek. A közjegyzőnél minden látszódik, nem lehet örököst kihagyni
2020. dec. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Vidéki közjegyzönél az látszódik hogy nekünk Pesten van lakcímen? .
2020. dec. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A közjegyzőnél az látszódik, amit látni akar.


Amit csinál: fölad egy hirdetést -talán 2 hétre- a "keresett" rokon utolsó ismert lakcímére.

Berak egy értesítést a közjegyzői kamara oldalán a xy hagyatéki eljárásához keresett rovatba -szintén talán 2 hétre.


Aztán elindítja a hagyatéki eljárást, úgy, hogy z örökös ismeretlen helyen tartózkodik.

Esetleg még külön meg is bízza a testvért, aki letagadta a másik testvér címét, a "nem talált" örökös képviseletével az eljárásban.

2020. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Anyukám januárban halt meg. A kerület szerinti polgármesteri hivatal hagyatéki osztályától kaptam meg a nyomtatványt, amit ki kellett tölteni. Arról kellett nyilatkozni, hogy mi maradt utána, ami hagyaték lehet (lakás, telek, autó stb), van-e tartozása és kik lehetnek örökösök.

Ezt küldték utána el a közjegyzőhöz úgy tudom.

2020. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17.-es!

Pontosan ezt írtam én is az 5. hozzászólóként. Hiába is pontoztok le, attól az még valóság marad. Nem velem tol ki, aki zsinórban lepontoz, hanem a kérdezőt vezeti félre!!!

2020. dec. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!