Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kórházban van anyu megállapíto...

Kórházban van anyu megállapították önmagára és másra is közveszélyes csak akkor tudják kiengedni, ha egy 24 órás felügyeletet biztositjuk neki. Kőzjegyzőnél hagyatéki eljárásban hogyan kell ilyenkor eljárni?

Figyelt kérdés
.Amikor önkormányzatnál még hagyatéki miatt nyilatkozatot kitöltöttem, mert aput idén elvesztettem akkor még nem tudtam anyu nem lesz ennyire sem beszámitható. Ha később ezen módositani kell mi teendőm , hogy én teljeskörüen eljárjak hagyatéki eljárásban? Elég az orvosi szakvélemény mert anyut már csak idősek otthonába lehet majd elhelyezni mert családilag nem megolható 24 órás felügyelet.A nyilatkozaton volt egy rész magatehetlen személyre vonatkozólag elég lesz, ha közjegyzőnél ez módositva lesz? Nincs több érintett személy nincs a hagyatékra vonatkozólag csak én. A közjegyző elég orvosi szakvélemény után módosit v.önkormányzatnak is van teendője. Több vagyontárgy is van ingatlanon kívül amiről anyunak le kellene mondania csak az gond ezzel nem lesz tisztába.Mi a teendő?

2016. dec. 24. 07:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmiről nem kell lemondania. Ami az övé, az mindenféle elmeállapot esetén az övé.

A 24 órás felügyelet meg nem jogi kategória, hanem eü.

Ha majd gondnokság alá lesz helyezve (akkor se mindegy, hogy cselekvőképességet korlátozó vagy kizáró), akkor a gondnoka intézkedik és dönt helyette.

De ettől még a vagyona marad, örökölhet, lehet haszonélvezeti joga.

2016. dec. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez teljesen rendben lenne,de van vagyontárgy mint az autó ami apu nevén van még és átiratásnál szükséges lenne lemondás. Ugyanis 2016 Törvények szerint ingatlanon kivül minden más vagyontárgy 1/2 rész feleséget illeti. De így,hogyan lehet majd használni kocsit ha nem tudjuk átiratni lemondás nélkül. Autónk pedig családban csak egy van.Îgy most januártól apu nevére fizettem be biztositási dijat amíg nincs jogerős hagyatéki végzés. De így nehezen lesz, ha nem lesz tudátaban ennek.
2016. dec. 24. 08:56
 3/17 anonim ***** válasza:
Legfeljebb használjátok az autót az ő nevén, de valamilyen eu igazolás kellene az állapotáról(rendőrnek mutatni, egy esetleges igazoltatáskor)
2016. dec. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Az autó nem ingatlan!!! Csak az ingatlanokra vonatkozik, hogy a közösen lakottból haszonélvezeti joga van a túlélő házastársnak, a többi ingatlanból pedig egy gyermekrészt örököl. Ez az autóra nem vonatkozik.
2016. dec. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tudjátok demenciás betegeknél nincsenek is tisztába azzal amit csinálnak. Mindenkit támad most anyu csalãdban beleértve engem fiamat, nagynénémet ( aki nővére és 10 idősebb mint ő csak vele mindent meg lehet beszélni ) akinél jelenleg lakunk a fiammal.viszont hivatalos ügyeket addig csak korlátozott mértékben lehet intézni pedig szükséges lenne. Természetesen ingatlan ( amiben anyu és apu lakott ) minden ktg-ét már régóta én fizetem anyu segitsége nélkül. Így nehéz lesz...
2016. dec. 24. 09:08
 6/17 A kérdező kommentje:
Van még másik bankszámla is amiben szintén érintett anyu is. Apu részét pedig csak 1/2 részben öröklöm. Hogyan lehetne majd megszüntetni, mert az én számlámon anyu teljes körű meghatalmazott. És én pedig nem akarok két részre számlavezetési dijat fizetni.célszerű lenne két számlat összevonni, de sajnos most ezt nem érti.mit tegyek?
2016. dec. 24. 09:13
 7/17 anonim ***** válasza:

oké de te mit szeretnél?

mert ha tényleg szted is nagyon vacak a helyzet, és jogilag kell lépni ügyekben, akkor ennek az a menete, hogy kérsz egy igazságügyi elmeorvosi (pszichiátriai) szakvéleményt (a sima kórházas nem játszik), majd annak alapján kéred hivatalosan a gondnokság alá helyezést. és ha jót akarsz anyudnak, saját magadat jelölöd meg gondnoknak, mert hidegkirázó embereket szoktak alkalmasint alkalmazni erre a célra, és nem igazán fogja érdekelni, mi anyukád érdeke, te viszont akkor teljes jogkörrel dönthetsz minden kérdésében. a gondnokságot pedig csak bíróság mondhatja ki.

ennyi kb, de szóval vigyázz, kire bízod, kinek mit engedsz, mert téboly, ami a mai Maon van ebben a kérdésben.

2016. dec. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És én intézem el idősotthont akkor én lehetek gondnoka v. Intézmény az? Igazából fenti vagyontárgyakhoz semmi köze nem intézménynek, ha nyugdiját átutlják a gondozására. Vagy ez másképp van?
2016. dec. 24. 09:22
 9/17 anonim ***** válasza:

#6

ha ilyen a helyzet, hogy semmit se ért, akkor azt tedd, amit leírtam.


de azért van egy fontos kérdés: ez egy hosszan fennálló, ill. fokozódó demenciás állapot vagy esetleg vmi nagy stressz váltotta ki hirtelen? mi miatt került be egyáltalán a pszichiátriára? az meg a másik h egy orvos véleményére soha ne adj, mindenképp legyen két független!

2016. dec. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

mivel a fia vagy, kb 100%, hogy ha kéred, téged jelölnek ki gondnoknak, igen.

és dehogy intéz az idős otthon semmit, annak csak fizetsz és cserébe ott lakik, ellátják úgy ahogy, de lényeg, hogy abszolút minden felett te rendelkezel ! afelől is, hogy az idős otthon pl megkapja a pénzt ill. akkor onnantól kezdve anyukád számlája felett is, mindent az ég világon te intézhetsz, ami anyukád nevén van. (csak azért az idős otthonra is figyelj oda, mert rengeteg a szélhámos, szóval jól nézd meg, mit írsz alá!)

2016. dec. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!