Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgoztad fel gyermeked...

Hogyan dolgoztad fel gyermeked, rokonod, barátod homoszexualitását?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen olyanok válaszára vagyok kíváncsi, akinek ebben van tapasztalata.
2010. aug. 14. 12:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%

Én örültem neki.

68/f.

2010. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Barátaim vannak. sehogy, nem az én dolgom. Egyáltalán nem zavar. Ha a gyermekem fog egyszer ezzel elém állni, akkor nem tudom, hogy fogok reagálni, de szerintem nem csinálok belőle tragédiát.

Ahogy ő sem dolgozza fel sehogy azt, hogy én mit szeretek az ágyba csinálni.

2010. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Én nehezen. A legjobb barátnőmről derült ki, hogy barátnője van. Mindezt úgy, hogy a bátyámmal járt 5 évig. Még előttem is titkolta, csak arra lettem figyelmes, hogy már nem járunk együtt sehova, mindig a lányt emlegette, hogy várja itthon, mert eljött hozzá egy másik városból stb.

Kacifántos volt, de feldolgoztam (még, ha nem is tudom 100 %-ig elfogadni).

2010. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én örültem annak hogy a fiam legalább bevallotta és nem titkolta
2010. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
Én simán kitagadtam a fiam
2010. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem cifrább sztorim van. Volt egy barátnőm, aki egyszer csak úgy érezte, hogy ő továbbra is a fiúkat szereti, mint eddig, de fiúként akar élni, mert lélekben fiú. Így nemváltó homoszexuális lett belőle. Először kétkedve fogadtam ezt, mert nem tudtam, mi játszódott le benne, nem értettem meg, miért nem mindegy neki, hogy milyen testben szereti a fiúkat, aztán rájöttem, hogy a nemi identitásnak a szexuális orientációhoz semmi köze nincs. Persze van, hogyne lenne, hiszen a lányok a fiúkat szeretik, a fiúk meg a lányokat, de azért ez nem ilyen egyszerű biológiailag. Vannak természetes és bevett formulák. Nos, az övé minden volt, csak természetes és bevett nem.

Mára elfogadtam, hogy ő ilyen, elfogadom fiúként, elfogadom, hogy homoszexuális, és elfogadom azt is, hogy ő ezzel nem dicsekszik, nem beszél róla, csak boldog magában, hogy fiú lehet.

2010. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

12:54 - "Én simán kitagadtam a fiam"


Nos valószínűleg vannak divat buz1k, de te ezt a kérdést olyan nemesen egyszerűen elintézted, hogy nem tudok elsiklani felette.

Ez túlnyomó részt egy veleszületett genetikai rendellenesség, nem tehet róla. Gusztustalan, de ez van, fel kéne tudni fogni, hogy nem ő választotta. Amit viszont választhat, az egy életre szóló lelki gyötrődés, önmegtartóztatás, önmegvetés és titkolózás (pont az ilyenek miatt, mint te), vagy önmaga elfogadása, a tények szörnyű fel- és beismerése a környezet előtt, a stabil és biztonságos jelen felcserélés egy bizonytalan jövőre.

Te, aki így reagálsz, azt kívánom neked, hogy veled is hasonlóan járjanak el egy olyan dologban, amiről nem tehettél, amiért nem vagy okolható, és amely eljárásból megtanulod, mi az igazi igazságtalanság. Szégyen vagy.

2010. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
44%
Nap mint nap így járnak el. :D
2010. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Kifejezetten a 13:03 kedvéért jelentkeztem be, hogy jelezzem maximális egyetértésemet a hozzászólásával!
2010. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló!


Nem értem mi a francért kellett ilyen hozzászólást megeresztened, amiből süt, hogy semmi valóságalapja nincs. Szándékosan kiemeltem a kérdésemben, hogy olyan írjon, akinek VAN EBBEN TAPASZTALATA.



12:54-es hozzászólón pedig ledöbbentem. Társadalmi elvárás és egyéb dolgok. Megértem nehéz. Nem értettem volna vele egyet, de átéreztem volna, ha leírod: te megpróbáltad, de nem tudtad elfogadni, inkább kitagadtad.

Erre leírod, hogy te SIMÁN, azaz minden lelki örlődés nélkül kitagadtad saját fiad.

Na ez az, ami igazán gáz.

2010. aug. 14. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!