Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg rokonomat...

Hogyan győzzem meg rokonomat bizonyos dolgokról amiket nem enged, hogy jobb belátással legyen rájuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kicsit hosszú de örülnék ha elolvasnád.:)

21 éves vagyok és rokonom akivel talán jobb a kapcsolatom mint anyámmal, sokszor nem egyezik a véleményünk bizonyos dolgokról. Itt van a telefon téma, mint én szeretnék venni magamnak egy új Iphonet mivel ezt a telefont szeretem és nekem megérné az árát. Ő viszont nagyon pártolja a gagyi 50 ezer forintos android telefonokat amik max 1-2 évig jók, mert úgyse bírják tovább aksi szinten és az iphone is ugyanez, ezt mondta. Másik meg a haj téma, én korábban párszor szőkítettem a hajamat és most visszaállt az eredetire de későbbiekben szeretném újra festetni extrémebb színekre, ezt se engedi mert nagyon roncsolja meg kihullhat tőle, pedig az ő haja is festve van és idős. Én amíg fiatalnak érzem magam kiszeretném használni míg tudom festegetni, ez csak haj ha kihullik max visszanő, olyan csak nincs hogy nem. Másik meg a póló vásárlás, kinéztem klassz koponyás, dark témás pólókat amiket régóta akarok megvenni saját pénzből persze, de ő egyből elborzadt a látványtól, és mondta hogy ez nem a te stílusod meg munkahelyen ilyennel be se engednének. Pedig ez a stílusom, csak mivel nincsenek mostanában ilyen ruháim ezért nem hordok, pénz hiány miatt sem. Szóval nem egyezik a véleményünk sok dologban és félek, ha mindezt a tudta nélkül megcsinálnám kicsit mérges lenne amit nem szeretnék, de közben ezeket a dolgokat nagyon szeretném. Ennél több is van csak ezek a lényegek. Mit tegyek, hogy jobban nézze a világomat és ne folyton negatívumokkal bombázzon? Vagy egyszerűen hagyjam figyelmen kívül és tegyem amit jónak látok? Mivel az én életem és én szabom meg alakítgatom de vele tényleg jó a kapcsolatom. Lehet én gondolom túl ezeket...Nálatok volt ilyen családtag? MIt csinálnátok a helyemben?



2021. jan. 15. 00:19
 1/10 anonim válasza:
79%

21 éves vagy, te döntöd el, hogy mit akarsz csinálni.

Ő maximum tanácsot adhat, de különösebben nem szólhat bele.

Ha megsértődik ezen, az az ő baja.


(Nekem anyám pont ugyan ilyen, mindíg mindent jobban akar tudni stb. 19 vagyok, kb fél év múlva költözök el otthonról 😀)

2021. jan. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Kb 13 éves korom ota hordtam feketet, anyam folyamat mondta hogy de miert.. Nem ezt kene.. Egy lanynak nem ezt illik..

20 eves vagyok, ez a fekete mania a mai napig tart (es fog is) csak melle társult egy rozsaszin is, nekem ez a 2 a szinem😂 beletorodott hogy az en dolgom.

Nem tudok mit tanácsolni. Ne beszelj vele ilyen temakrol, semmi köze hozzá igazabol. En ertem hogy joban vagytok, de ha nem egyezik a velemenyetek csak hagyd figyelmen kivul. Engem mondjuk mar regebben is irritalt ha valaki beleszolt abba mit hogyan csinaljak, felnőtt vagy tehat.. Nem tudom miert kene neki megfelelned. A Te eleted a Te tested a Te donteseid. En mondjuk biztos lecsokkentenem a talalkozasokat ha csak negativ dolgokkal tudna bombazni..

2021. jan. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igazatok van :D

ezt tényleg nem gondoltam át, hogy nem írányíhat hisz felnőtt vagyok :D.

max véleménye lehet de hát na. köszi a válaszokat amúgy. amúgy tök jó fej meg minden csak amikor felhozok neki ilyenket akkor van ez csak :(

2021. jan. 15. 00:53
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Igen, véleményt mondhat, nemtetszését kifejezheti. Ha gondolod, nem kell megtárgyalni vele semmit, hanem tedd amit tenni szeretnél.

Ha kiskorú lennél és a pénzt ő adná, kakkor szólhatna bele abba: mire költs vagy ne költs.

2021. jan. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagy. Olyan telefont veszel, amilyet akarsz, és azt csinálsz a hajaddal, amit akarsz. Véleménye lehet mindenkinek
2021. jan. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
A rokon fizeti a dolgaidat? Nem? akkor max véleménye lehet, de az engedélye nem kell.
2021. jan. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Ki a "rokon"????

Mert ezek szerint nem anyád (és feltehetöen nem is apád), de ö tart el????

2021. jan. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

Mit érdekel egy random ember véleménye 21 évesen? Felnőtt vagy, nem? Ha megkerested a telefonra, stb a pénzt, akkor olyat veszel, amilyent akarsz.

Nőj fel.

2021. jan. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7.nem szeretném elmondani mivel ez egy anonim oldal ezért is irtam rokont mint konkrétumot...

apám nincs mert meghalt ngayon régen.

senki nem tart el és kérlek ne következtess ilyeneket...

8

köszi már rég felnőttem ---

és igen dolgozm.

látom azért vannak negatív vélemények is erről mint pozitiv...

2021. jan. 15. 13:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tök normàlis, ha tanàcsokat ad valaki,de nem szabad ezeket sem túlzásba vinni.


Ne màs véleménye szerint élj,félsz attol ha más telót,vagy bármit veszel mindt amit ő tanácsolt akkor mérges lessz,? Had legyen a te életed azt veszel és azt csinàlsz amit te akarsz. Lehet egy kis távon ez rossz lessz neki,de ídővel rà fog jönni,hogy nem az ő akarata,szerint kell hogy csinálj dolgokat,és vegyél bármit is, és ez így természetes

2021. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!