Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet udvariasan, de...

Hogyan lehet udvariasan, de határozottan visszautasítani bizonyos programokat az ünnepek alatt?

Figyelt kérdés
Párom családjánál töltünk hosszabb időt karácsonykor és ilyenkor sok a velük közös elfoglaltság. Bizonyos programokban szívesen részt veszek, de másokban meg nem. Az utóbbi esetében hogyan lehet normálisan megmondani, hogy tartsák tiszteletben, hogy abban nem vennék részt és ne hozzanak kellemetlen helyzetbe? Megbántani nem akarom őket, de a saját jóllétemet is szeretném szem előtt tartani. Sajnos nem elég egyszer jelezni... Egyébként nem úgy kell elképzelni, hogy teljesen elhatárolódom, mert amúgy szívesen töltök velük időt.

2020. dec. 23. 21:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
83%
Hát ez egy érzékeny téma, nekem is minden évben meggyűlik vele a bajom... Én azt szoktam mondani, hogy aznap pont mással vagyok, beteg vagyok, valamilyen orvoshoz megyek.... de ha nem akarsz hazudni, szerinem nincs más választásod, mint elmondani, hogy kihagynád, inkább pihennél az ünnepek alatt.:)
2020. dec. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem tudom ebben mi a nehéz, igen, igen azt is tudom, hogy sok embernek problémát okoz de akkor is az egyenes beszéd a legjobb út.

Kati néni ne haragudjon, tudom, hogy 25.-én önök monopolyzni/unokatestvéreihez menni/ templomba szoktak, de én gyerekkorom óta nem szeretem ezt az elfoglaltsagot(helyettesítsd be) , inkább amíg játszanak/sütnek/stb. én elolvasnék egy könyvet egy pohár bor mellett nekem ez a kikapcsolódás.

2020. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Milyen programokra lehet most menni??
2020. dec. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

2-és vagyok,

Ha megint felhozzák:

-Én ebbe a témába nem akarok beleszólni, mert mint mondtam nem fogok benne részt venni.

-Ez szuper ötlet, ha hazaértek meséljek el, hogy sikerült.

-Tegnap már említettem, hogy nem megyek, biztos nem tetszett hallani mert akkor mondtam amikor sütött, úgyhogy inkább szólok mégegyszer, hogy ne legyen félreértés.

2020. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha a párod családjáról van szó, akkor ezt neki kellene lerendezni.

Végtére is az ő familiája, inkább ő beszéljen kényesebb dolgokról velük.


Én mindig a férjem mellett állok ha szüleimről van szó, én "tárgyalok" helyette.

2020. dec. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Én szimplán nem értem, miért fáj évente egyszer a közös elfoglaltság.
2020. dec. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem kell magyarázkodni. Nem tartozol senkinek magyarázattal. "Oda most nem megyek." Majd megszokják. Nem kell neked úgy ugrálnod, ahogy más fütyül. És nem kell amiatt rettegned, hogy megsértődik. Az az ő baja. Ha ezt magától nem képes felfogni, akkor unintelligens. Unintelligens emberektől pedig távol tartjuk magunkat.
2020. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem szeretnék részt venni a ...(akármiben),de köszönöm, hogy rám gondoltál, és eszedbe jutottam,ez nagyon jól esik.
2020. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Tarsasjatek?! Ebben a virushelyzetben, mas nem nagyon jut eszembe...

Amugy ekeg gaz, hogy egyaltalan osszeultok. Miert nem maradnak az emberek a se*****!?

2020. dec. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg tisztán és egyenesen.

Kész.

Nem kell min szarozni.

Persze azért csak finoman mondd.

2020. dec. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!