Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják abszolút ártatla...

Miért mondják abszolút ártatlan dolgokról, hogy nem való egy bizonyos korban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdés úgy fogalmazódott meg bennem, hogy sok mindent nem szeretnének megengedni a szüleim. Miért baj ha valaki raszta/színes haj, vagy a piercing? Miért nem engedik meg egy tinédzsernek?

Nem értem, mert nem találom kirívónak egyiket sem, mi baj van ezekkel?


2018. ápr. 28. 18:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Semmi. Nekem 15 éves koromtol mindig más hajam volt,mondjuk mikor magamnak csináltam nem mindig lett vállalható. Pl sikerült a padlizsánbol répaszinut csinálnom ballagásra.. De van aki már egy normális nőies ruhára is fujjog 30 évesen is.
2018. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem kell egy GYEREK első nyígására ugrania a szülőnek, mikor Pistike épp piercinget vagy raszta hajat álmodik meg magának. Nekem is voltak ilyen bolondériám, hogy egyik héten tetkó kellett, másik héten meg piercing. Ha annyira kell neki, majd megcsináltatja felnőtt korában, a saját pénzéből az ilyesmit.
2018. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, senki nem mondta, hogy ugrania kell. És nekem nincsen minden héten más elképzelésem, elég huzamos ideje szeretnék pár dolgot. És saját pénzből csináltatnám.
2018. ápr. 28. 18:17
 4/20 anonim válasza:
41%
hány éves vagy? ha 16-tól több vagy és biztos vagy benne hogy meg akarod csinálni akkor csináld meg a szüleid beleegyezése nélkül. de én a helyedben szines hajat csak ilyen 8 mosásig tartó festékkel csinálnék, tetkót egyáltalán nem, mert ennyi idősen jó ötletnek tűnik de pár év mulva megbánod. a tetkóval tényleg várni amig felnőtt leszel. de a piercing és a szines haj szerintem nyugostan mehet szülők beleegyezése nélkül
2018. ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

A raszta az a hajtípus, ami csak egy vékony rétegnek áll jól, elég nagy kockázat, a legtöbb embert csak elcsúnyít.

A színes hajjal nem tudom,mi baj lehet, bár én a természetesség híve vagyok, imádom a színes hajú lányokat.

A piercing rém ízléstelen,főleg az orrban, taszító feelinget ad egy lánynak. Ismét nagyon vékony réteg, akiknek jól áll.

Lehet a szüleid is így gondolkodnak , nem tudom.


De azért színes raszta hajú piercinges ne legyél :D

2018. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok, kicsi még. :D

Teljességgel tiszteletben tartom, hogy anyám a raszta hajra nemet mondd, bár megérteni nem tudom. Mert ez az én fejemen nőtt, had döntsem már el mit kezdek vele. A piercinggel ugyanez, mert azt ráadásul akármikor kiszedhetem. Viszont ő még azt sem akarta megengedni, hogy teljesen konzervatív árnyalatú lakkal ki legyen festve a körmöm, mert szerinte visszatetsző. Pedig az nem azért kellett, mert “hűdedivatos” akartam lenni, hanem hogy leszokjak a körömrágásról.

2018. ápr. 28. 18:28
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
#6: A pc nem a 13 éveseknek való, a raszta még kevésbé. Egyszerűen ennek a korosztálynak nem áll jól. Mégis mire gondoltál...
2018. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
84%
ha 13 éves vagy akkor teljes mértékben megértem a szüleid. 2-3 év mulva fess hajat es csinalj piecringet, tetkót nem javaslok 20 év alatt de sok 20 éves sem elég érett a tetkóhoz. a tesómnak 4 hónapig nem is tudtunk a nyelvpiercingjerol, én is véletlen láttam meg.
2018. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
7-es, pontosan ez a kérdés lényege! Mi alapján kategorizálják be, hogy ez nem való egy ennyi meg ennyi idősnek? És egyébként azt gondoltam, hogy normális keretek közt rendelkezhetek a saját kinézetem felett. Ha meg nem áll jól, az az én bajom, olyan tartós dolgot mint például a tetoválás alapból nem csináltatnék. :)
2018. ápr. 28. 18:58
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván féltés van a háttérben...valószínűleg attól tartanak, hogy esetleg egy szokatlanabb kinézet alapján a tanáraid beskatulyáznak majd (főleg majd felvételi körül) esetleg osztálytársaid kiközösítenek. Lehet nem szép dolog, de valljuk be azért még mindig eléggé élnek sok emberben a sztereotípiák...(aki raszta és piercinges az biztos drogozik, és lusta pl.)


A másik, hogy a raszta haj az ugyan nem maradandó mint egy tetoválás vagy egy fültágító (ilyesmit elég jogos, hogy nem engednek, mert hidd el te is megbánnád) viszont nehezen eltávolítható. Nekem volt raszta barátnőm aki mikor munkába állt, és doktorként nem tudta vállalni a haját kénytelen volt majdnem kopaszra levágatni. (egy darabig hagyta lenőni, de azt ugye nem lehet kifésülni)


Én már idősebb vagyok és nekem is voltak stílusaim (rocker, gót, sportos) ezért hidd el lehet most azt érzed, hogy ez a stílusod, de ebben a korban ez viszonylag sokszor változik. Lehet elég lenne ha pusztán öltözködéssel sminkkel fejeznéd ki az ízlésedet.

2018. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!