Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idős családtagjaitakat, hogy...

Idős családtagjaitakat, hogy bírjátok lelkileg, hogy gondozni kell? Nem teher nektek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Férjemmel húszas éveink végét járjuk és két öregről kell gondoskodnunk. Mind kettőnk Édesanyjáról van szó. 69 és 73 évesekről van szó. Nagyon nehéz velük,nagyon gonosznak érzem magam,de sokszor tehernek érzem őket :( A férjem édesanyja nap,mint nap esik-kell.Nem tud közlekedni már a járókerettel se.Már a wczés se nagyon megy neki.Mellé esik,ül stb..utána mi takarítunk fel. Nem tudnak főzni,mosni,fürödni,takarítani.Én gondoskodok mindenről és nagyon nehéz. Pénzben is. Most úgy oldottam meg a kaját,hogy rendelem nekik,de már abba is belekötnek,hogy mi legyen a rendelt kaja,mit főzzek a hétvégén(mert akkor főzők,máskor én is dolgozom). Közbe a saját pénzem megy el. Saját családom meg így,hogy legyen? Szeretnék gyereket is,de nehéz,hogy mindenkiről én gondoskodjak mind anyagilag,mind ápolásban.

Hasonlóan van valaki? Hogy oldjátok meg,hogy könnyebb legyen és a kedvetek is jó legyen? Sokszor magam alatt vagyok lelkileg,hogy látom le vannak épülve :( Látom,hogy mi lesz velünk is egyszer és ez szőrnyű :(


28/N



2018. okt. 14. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Öregek otthona nem került még szóba? Ezt így nem lehet ép ésszel bírni.
2018. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
párom nem akar hallani róla :( az Én anyukám még valamennyire tud magáról gondoskodni,de neki is sok amíg mi dolgozunk,hogy ha elesik a férjem anyukája,akkor nem tudja ő felszedni nyilván.Meg mondta már ő is,hogy sok,hogy ki kell szolgálnia a másik öreget,mert ő meg fullad.
2018. okt. 14. 13:28
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Akkor gondozza a parod.


Nálunk a nagyapámat kellett gondozni. Alzheimeres volt. A diagnózis után még 13 evet élt. Nagyanyám gondozta, anyám meg a testvére besegített. Mind a hárman tönkre mentek bele. A halála után megegyeztünk, ha valaki nem tudja magát ellátni, megy az otthonba

2018. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez azért egyáltalán nem általános. Az én szüleim 70, illetve 65 évesek, és konkrétan önállóbbak nálam szerintem. Mindketten nyugdíjasok, de anyukám még dolgozik mellette egyéni vállalkozóként, apukám pedig neki segít napközben. Emellett anyukám főz hétvégente, otthon pedig nagyobb rendben és tisztábban tartja a lakást, mint én a sajátomat. Apukám kocsit vezet napi rendszerességgel, és az ügyeket intézi postán, bankban ilyesmi. Még a 91 éves nagymamám, aki tavasszal ment el sajnos, is önállóbb volt annál, mint amiket te írsz. Pedig már ő is bottal, illetve járókerettel járt, és a lakást nem nagyon hagyta el, de odahaza kiszolgálta magát egyedül is teljesen, ha nem volt senki vele (a szüleimmel együtt élt).
2018. okt. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Anyukád vigyáz és látja el napközben a párod anyját, miközben ő is már segítségre szorulna? Ez nagyon nincs így rendjén. Párod mennyire vesz tevékenyen részt az ellátásukban? Mert ha pl. mindig te takarítasz utánuk (és ez a wc-s balesetek miatt nem kevés munka), akkor ez a más f..val a csalánt verni tipikus esete.
2018. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

4, már csak azért se általános, mert azért harminc éve nem volt ennyire gyakori, hogy 40 felett szültek, itt meg mind a két szülő ilyen...

Legyen ez intő példa annak, aki úgy gondolja, ráér... a gyereke fiatal éveit fogja szétcseszni vele.

2018. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

párom a saját anyujával kapcsolatban sokat segít. A wc baleseteket nála ő intézi,takarítja,de gondolhatjátok...utána szarul van ,hány stb..szar ezt látni,hallani is. Anyagilag is segít,de rengeteg pénzünkbe kerül,hogy nem csak magunkról,de másokról is gondoskodjunk. :(

Utolsó teljesen jogos...inkább fiatalon szüljön mindenki. Mi pár hónapja próbálkozunk és volt már egy vetélésem..lehet,hogy a sok stressz miatt :(

2018. okt. 14. 14:20
 8/16 anonim ***** válasza:
23%
Oké, de nyilván van nyugdíja mindkét szülőnek, veletek is élnek, szóval azt mondjuk nem értem, miért kerülnek olyan hű, de sokba...
2018. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj, kérdező, de ebbe a helyzetbe még egy gyereket is szülni jó nagy baromság lenne
2018. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
Én nagyon jól bírtam. Vak volt a mama, és erősen zavart időnként, de akit szeretünk, azt nem érezzük tehernek. Ő is rengeteget vigyázott rám annak idején-elsüllyedtem volna szégyenemben ha cserbenhagyom amikor neki volt rám szüksége.
2018. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!