Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az anyósommal?...

Mit csináljak az anyósommal? Én már békülni nem akarok, az biztos.

Figyelt kérdés
Húsvét óta ránk sem néz, van egy kislányom. A másik 2 unokáját imádja, kétnaponta ott van, pedig a szomszéd házban lakik. Ha néha összefutunk a városban elgügyög a babámnak, velem is eltársalog, mintha semmi nem történne, közben meg ismerősök mondják vissza, hogy mindennek elmondt minket, meg azon munkálkodik, hogy szétmenjünk a férjemmel. Történtek is durva dolgok, amik hátterében az ő munkálkodását érzem. A férjem teljesen átlát rajta, mondja is hogy ne foglalkozzam vele, ha megkéri valamire segít neki, de semmi több. Mégis meglátom a városban a képét, és már felmegy bennem a pumpa. Szerintem annyira hülyének is néz minket, hogy úgysem tudunk az aljas dolgairól. Mit csináljak?
2010. aug. 15. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Hidegség. Semmi több. Ilyen emberrel nem érdemes foglalkozni, csak időpazarlás, energiaveszteség.
2010. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Szard le! Vén qurva!

Gyújtsd fel a házát aztán küld el neki a "szeretem a bőröd illatát" című számot. XD

2010. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Én is így vagyok az anyóssal, uezt csinálja, Én néha jól odamondok neki, mert ki kell eresszem a gőzt, meg nehogymár azt higgye, hogy nem tudok a szemétségeiről, olyankor jóóóóól :-))) megsértődik, és 1-2 hónapig nem beszélünk.

nem tudsz mást csinálni...

BÁR AZ UTOLSÓ HSZÓLÁST ÉN MEGFONTOLOM!!!!!

nagyon jót röhögtem rajta! :-DDDD (köszi)


Minden jót!

2010. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Elszeretted a fiacskáját. Ezt sose bocsássa meg neked.
2010. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Ne békülj. Nézd levegőnek. Ha valamit terjeszt rólad a hátad mögött, kérd számon, nyugodt, tárgyilagos hangon, hogy hogy gondolta. Ezután hívd fel a szíves figyelmét arra, hogy a becsületsértés és a rágalmazás büntetőjogi kategória, aki ezeket elköveti, tehát bűnöző. Ajánlott még a következő mondat gyakori alkalmazása: "Kedves mama. Jogállamban élünk, nem az őserdőben. Itt mindenkinek megvan az emberhez való bánásmód alapvető joga. Igen, nemcsak a hatvan éven felülieknek, hanem a fiataloknak is. Ameddig képtelen ezt betartani, kérem tartsa távol magát a családomtól, és szíveskedjen visszatérni az őserdőben, ahol az ön által alkalmazott viselkedési normák a mérvadók." Az én hasonlóan k.csög anyósom ennek hallatára befogta a mo.cskos pofáját. Lényeg a tárgyilagosság, a nyugodtság, és hogy minél többen hallják. A nyilvános megszégyenítés fontos ilyen esetekben. Legjobb, ha annak a jelenlétében kéred számon, akinek kibeszélt.
2010. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
21.55 folyt.: annak meg, hogy nem látogatja a gyerekedet, örülj, mint majom a farkának :D
2010. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én örülök is neki, hogy nem kell vele találkoznom, csak a férjemet féltem. Hogyan eshet neki, hogy itt van egy gyönyörű kislányunk, és ő felé sem néz. Nekem mindig azt mondja, hogy ő leszarja, szarjam le én is az anyját, de egyszer egy barátjának bevallotta, hogy az anyja húzásai olyanok számára mint a méreg, és a sok méreg egyszer majd megöli őt. Azóta teljesen készen vagyok...
2010. aug. 15. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem tudsz hideg, higgadt ábrázatot ölteni és elbájcsevegni, akkor szépen kérdezz rá az aljas aknamunkájára. Akkor csak magába néz, ha kiderül, hogy nem tudta elkövetni a "tökéletes bűntényt". :)
2010. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Hát, akkor szerencsés helyzetben vagy. Hány olyan szerencsétlen nő van, akit a férje nem véd meg, és mindenben az anyjának ad igazat. Figyelj, Kérdező. A férjedet szerintem nem érdekli, hogy az anyja nem szereti az unokát. Szerintem ő felfogja azt, hogy őt, a fiát se szereti, hiszen ha szeretné, nem viselkedne így a családjával. És aki nem szereti a gyerekét, az nyilvánvalóan az unokáját se fogja. A férjed nem fog kikészülni, ha az anyja nem látogat titeket. Inkább akkor készülne ki, ha rendszeresen odajárna. Szerintem felejtsd el, hogy a nagyszülőnek kötelező kapcsolatot tartani az unokával. Nekem olyan nagymuterom volt, hogy örültem volna neki, ha nem ismerem. Biztos van olyan idősebb családtag vagy közeli ismerős esetleg egy barátnőd anyukája, akit kiszemelhetsz pótnagyinak a gyerekednek. A gyereknek tök mindegy, hogy az illető esetleg nem vér szerinti rokona, lényeg, hogy legyen egy közeli hozzátartozója az idősebb generációból is. Szerintem túlaggódod a problémát. Felejtsd el az öregasszonyt, felejtsd el a vele kapcsolatos elvárásaidat, felejtsd el, hogy meg akarsz neki felelni, felejtsd el, hogy mit gondol rólad. Ha bánt vagy gyalázkodik a hátad mögött, kérd számon rajta mindig következetesen (hogy leszokjon róla), de ennyi. Ha te ezt megteszed, a férjednek is sokkal jobb lesz, és ő is belátja, hogy nem érdemes az anyja miatt idegeskednie. Anyós neked egy nulla. Azzal, hogy a közelébe engeded a gyerekednek, te teszel neki szívességet, nem ő tesz neked, ha odamegy. Ha nem kell neki a kislányod, hát ne kelljen. Keress neki pótnagyit, aki foglalkozik vele és szereti (persze jól nézd meg, hogy kit), aztán minden rendben lesz.
2010. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!