Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósommal mit kezdjek?...

Anyósommal mit kezdjek? Beleszól mindenbe, tanácsokat osztogat arra hivatkozva, hogy jót akar nekünk.

Figyelt kérdés
40 éves nő vagyok, párom 13 évvel fiatalabb és nem szakadt még le a köldökzsinórról. Ebben legnagyobbrészt az anyósom a hibás mert tutujgatja páromat és nekem is mindenben tanácsot ad kéretlenül is. Állandóan telefonál, beleszól abba, hogy párom milyen cipőt vegyen magának, hogy hogy intézzük a hivatalos ügyeinket stb. Egyébként jó a viszonyom vele, mert mindig azt mondja, hogy az Isten küldött a fiának, de úgy kezel engem is, mintha fogyatékos lennék. Megmondani nem merem neki, hogy hagyja ezt abba, mert az rosszul esne neki, de ez nem is maradhat így. 1 hónap múlva házasodunk össze és 3 éve már együtt vagyunk párommal. Én sem vagyok pszichésen stabil, de ez még különösen megvisel idegileg. Párom is lelkibeteg (nem emiatt) és anyósom folyton mondogatja, hogy hogy erőszakoljam rá páromra a gyógyszert, mert nem mindig akarja rendesen szedni. Már idegileg kivagyok emiatt. Ha nem szólna bele, minden flottul menne nélküle, de ezzel generálja a feszültséget mindenkiben. Hogy lehet ezt vele finoman közölni, hogy ne szóljon bele mindenbe?
2011. jún. 23. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Tedd nevetségessé a helikopteranyóst, csinálj belőle hülyét, amikor így viselkedik. Rá fog unni és visszavesz.
2011. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha nem akarod megbántani, akkor nyugodtan beszélgess el vele, magyarázd el neki, h ez a ti életetek, és akkor tesz jot, ha nem szol bele, ha hagy titeket kibontakozni! én itt sajnos más lehetőséget nem látok, mint a nyugodt megbeszélés. jobb mint ha a háta mögött játszanád ki, beszélnéd ki v aláznád meg.
2011. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha állandóan telefonál, akkor gondolom nem laktok együtt, ezért már nem is annyira szar a helyzet (mi együtt laktunk)


1. beszéld meg a pároddal ezt, kérd meg, hogy foglaljon állást, ő mit szeretne. szedjétek pontokba, hogy mi kell az anyósból mindkettőtöknek is mi nem, mit tudtok tőle elfogadni és mit nem.


2. magad mellett tudván a párod véleményét, beszéld meg anyósoddal a problémát, mert még csak nem is sejti, hogy mennyire romboló a tevékenysége


persze nehéz úgy tanácsot adni, hogy nem ismerjük a beszélgetéseitek stílusát...

2011. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem anyósoddal kéne beszélgetni hanem a kicsi fiával!27 éves felnőtt ember a párod,miért is tűri el hogy az anyja tutujgatja?Csak azt tud egy anya tutujgatni aki hagyja!Velem anyuék ugyan ezt csinálták tinikoromban!Rendesen óránként hívogattak,hol vagyok,mikor megyek,kivel vagyok....beleszóltak mindenbe!Aztán megköszöntem szépen és a sarkamra álltam!Megmondtam hogy nem 12 éves vagyok hanem már 18 nem kell pátyolgatni majd megtanulom a saját káromon ha valamit elb*szok!(nem bulikra gondolok)Nagy nehezen de leszoktak róla és megemésztették hogy a kicsi lányuk felnőtt!És ebben az a szép hogy én lány vagyok és tini voltam,a párod felnőtt és fiú!


Ha meg véletlenül ott laktok anyósnál akkor meg csöndbe légy,ha nem tetszik meg van ajtó is a lakáson!

Bocsi ha alpárinak tűnök...a legapróbb szándék sincs bennem erre,csak pont a családban van egy ilyen sztori hogy a menyecskének kinyílt a csipája az anyósra,de az nem probléma hogy az anyós lakásában veri a nyálát...!Nekem ez fura és undorító hogy ha valaki együtt lakik az anyóssal és fúj rá!Anyós öregszik úgy se lesz jobb,és ha nem tudod tiszteletben tartani hogy a párod anyja és olyan amilyen nem kell vele egy levegőt szívni!


Én nem kedvelem párom családját de SOHA,a legapróbb tiszteletlenséget sem mutatom feléjük,még a páromnak sem mondom mert annyival ha másért nem is,de annyival hálás lehetek hogy megszülte a páromat nekem,és ezért tisztelem és becsülöm...és a nézeteltérések miatt nem sűrűn boldogítjuk egymást,így meg van oldva a dolog!

Az együtt lakásos részt ha nem így van akkor nyilván nem fogod magadra venni és tényleg nem akartam paraszt lenni de nekem ez a véleményem!

Azért remélem megoldjátok a problémát!

24/L

2011. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt már vele. Bántani nem akarom anyósomat, hiszen tisztelem és párom sem engedné hogy bántsam. Sajnos ingyen telefonálunk egymással és van hogy fél órákat beszélünk. Szeretek elmondani mindent magunkról, de nem szeretem ha beleszól mindenbe. Nem vagyok már gyerek, hogy megmondja nekem valaki hogy mit csináljak.
2011. jún. 23. 19:17
 6/9 TOMAtm ***** válasza:
78%
az a gond h ezzel nem lehet mit kezdeni,anyám ugyan ilyen,már nem is beszélek vele mert csak feltolja az amúgy is 180as vérnyomásomat.25 éves koromra úgy megőszültem a baromságai miatt mint egy negyvenes férfi.
2011. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lehető legtöbb ember előtt (család) amikor okoskodik, hogy jót akar közölném vele.


"Tudja mama a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve, és maga egyenesen sétál rajta lefelé."

2011. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

akkor már megvan, itt a hiba: sokat beszélsz magatokról.

én is szeretek magunkról, magamról beszélni anyámmal, csak azt vettem észre, hogy később mindig jogának vagy kötelességének érzi, hogy rákérdezzen olyan témákra, amit már régen megoldottam, igazából nekem nem is volt gond, de ő azt vette le a mesélésemből, hogy megoldásra várok.

nagyon csínján kell bánnom az információk mennyiségével és tartalmával.

te is ebben változtass, ha nem akarsz nyílt konfrontációt.

hiába van ingyen a teló, egyszerűen ne dumálj annyit, de mesélj.

2011. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsónak nagyon igaza van. Nem kell tudnia az életetekről, mondd meg a párodnak is, hogy ne meséljen el minden mozzanatot legyen szíves, ha új cipő kell, utólag is megmutathatja, nem kell anyós beleegyezése, milyet vegyen, meg gondolom a pénze sem.

A köszönjük, megfontoljuk a tanácsot a jó válasz. Aztán csináljátok, ahogy akarjátok, egyik fülön be, másikon ki. Ha meg anyósnak sok a szabad ideje és nem tudja mire fordítani, adjál neki feladatot.

2011. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!