Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegezitek az anyósotokat/apóso...

Tegezitek az anyósotokat/apósotokat?

Figyelt kérdés

Férjemmel éppen 10 éve vagyunk házasok, de anyósom még mindig elvárja, hogy csókolommal köszönjek neki és nénizzem.

Számomra ez elég furcsa, bár természetesen elfogadom. Nálatok hogy van ez? Jár még valaki hasonló cipőben?

(40/N)


2010. aug. 16. 06:39
1 2 3
 1/26 baranyi kálmanné ***** válasza:
91%
Én is ugyan így vagyok vele, pedig ha tegezném őket úgy is meglehet adni a tiszteletet.Én biztos nem, engedem majd a menyemnek hogy magázón.
2010. aug. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
43%
Magázom, és szerintem ez igy jó.
2010. aug. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Az első találkozásnál letegeztem (fiatalabb az anyós mint anyukám), gondoltam majd szól ha nem tetszik.

Azt mondta, hogy épp kérni akart, hogy tegezzem.

2010. aug. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

Miért lenne furcsa? Ez a nagy tegeződés 40-50 évvel ezelőtt nem volt divat! A szülőknek ilyen formában is megadták a tiszteletet! Anyósod is valószínűleg így gondolja.

Én is magáztam az anyósomat és a szüleimet is. Engem viszont tegeznek még az unokáim is.

2010. aug. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

Én magázom és persze a férjem is a szüleimet.

Nekünk ez a normális. Az unokák viszont tegezik a nagyszülőket.

32/N

2010. aug. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
Én magázom, nekem nem menne az hogy szia vagy hello. Szerintem ez igy rendjén van.
2010. aug. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
Én magázom anyósékat, párom viszont tegezi a szüleimet.
2010. aug. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Magázás...Nem is tudnám tegezni.Az unokák tegeznek.
2010. aug. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%
Az én leendő anyósom még csak 44 éves. Persze az első találkozáskor magáztam. És direkt kérte, hogy ne magázzam. Most meg már családtagnak számítok.Én úgy gondolom, tegezve is meg lehet adni a tisztelet,meg magázva is "el lehet küldeni" valakit.persze mindenki úgy tesz, ahogy neki jól esik.
2010. aug. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

46 éves vagyok, 26 éve házas. Nem tegeztem sem anyósomat, sem apósomat (10 éve haltak meg)

A férjem apukámmal tegeződik, anyukámmal nem.

A gyerekeim mindig is tegezték az én szüleimet, viszont a férjem szüleit sosem.

A vő-jelöltjeim tegeznek engem is, és a férjem is, viszont a lányom nem tegezi az anyós/após jelöltet (több, mint 3 éve vannak együtt a mostmár vőlegényével) A másik lányom vőlegényének a szülei nem élnek, a lányom nem is ismerte őket.

2010. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!