Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám kölcsönkért egyik ismerős...

Apám kölcsönkért egyik ismerősétől pénzt (uzsorára). Ez az egyik baj. A másik meg az, hogy ismerem az ismerőse gyerekét, aki elég pletykás, és félek, hogy elpletykálná az ismerőseimnek. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 15:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én nem azzal törődnék hogy ki pletykálja el ezt kinek hanem hogy nem törik e rád az ajtót.
2010. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk azonnal visszafizetni... vagy mindent tagadni, mivel uzsorára kölcsönt adni ellenkezik a törvénnyel, így nem is hajtható be jogszerűen.
2010. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi az hogy mindent tagadni? Uzsora azt jelenti hogy kiverik belőled ha nem adod vissza... Gondolod ha ők börtönbe is mennek nem lenne más aki elintézi? Az ilyenek nem 2 emberből állnak
2010. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
jesszus.. uzsora annyit jelent hogy magas kamatra. Hogy jön ide a verés??
2010. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából engem ez nem érdekel... Nem is az uzsorával kapcsolatban kérdeztem, hanem a gyerekkel...
2010. aug. 17. 15:47
 6/12 anonim ***** válasza:
hát én arra írtam:) ha visszafizetitek, nem lesz mit pletykálni, ha meg tagadtok, azt mondod hogy a gyerek hazudik. én még kitalálnék mellé valami hazugságot, ami miatt a gyereknek senki nem hisz, pl. hogy korábban is mennyit hazudozott, ilyesmi... szépen beszélni úgysem érdemes vele, mert ha pletykás úgyis kifecseg mindent.
2010. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert gondolod az uzsorások majd szépen kérik tőled a pénzt... Elég naív vagy ha ezt hiszed
2010. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
olvasd már el miről van szó... egy ismerőstől kért uzsorára, nem uzsorástól... na mindegy védd csak az igazad ha ennyire tetszik:)
2010. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem ertem milyen veresrol beszeltek itt, ha a gyerek pletykal es viszahallod akkor megmondod, hogy tudjatok milyen pletykas hazug meg ilyesmi. Az apad pedig ha kert penzt uzsorara es nincs semmi fele papir irva akkor annyi mintha ajandekba kapta volna es ha van irva papir, de nincs hitelesitve kozjegyzonel, akkor az is annyi, mintha ajandekba kapta volna es ha pedig hitelesitve van a papir kozjegyzonel akkor a kozjegyzot beperelheti es persze kaptok egy vagon penzt, mert kamatra nem adhatsz penzt es egyuttal az uzsoras is fizet egy vagon penzt.....kb ennyi
2010. aug. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
köszönöm utolsó, én is ezt próbáltam elmondani..
2010. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!