Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az ha az elvált...

Normális az ha az elvált apuka a gyerekeit azzal kompemzálja , h mindent megvesz (iphone, shopping stb.) nekik és a gyerekei rabszolgája?

Figyelt kérdés

A páromnak van 2 gyereke az előző házasságából és mindent azonnal megvesz nekik.Mindig az van amit ők akarnak, mert hát szegények lelki sérültek a válás miatt. Pedig az anyjuknál és apjuknál is 1-1 hetet töltenek felváltva.


Miután találkoztam velük rájöttem cseppet sem lelkisérültek,inkább élvezik a szituációt , h mindenhol az van amit ők akarnak.



#válás #Elvált szülők gyerekei #Kompemzálás
2021. febr. 28. 09:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Buta dolog. Voltam ilyen helyzetben, a tárgyakhoz való viszonyunk mit sem változott, sőt tulajdonképpen semmi más sem. Játszótér, bringázás, sátorozás stb, ahogy megszoktuk.

Nem azért volt a válás, mert a gyerekek programjában bármi rossz lett volna, ezért azon miért kellett volna változtatni?

Nem éreztem őket szegény, kompenzálandó gyerekeknek, nem is lettek azzá.


Nem tudom, mennyi idő után találkoztál a gyerekekkel, de most legalább láthatod a párodnak egy másik arcát is.

Nekem nem szimpatikus, de nekem nincs is közöm hozzá. Te meg majd eldöntöd.

2021. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

6os,a több élményt én nem feltétlenül látom rossznak, sőt, szerintem kifejezetten jó dolog, mert így sok közös jó emléketek is van aputokkal.

Viszont! Itt közös felügyelet van, és közös nevelés, ezáltal tárgyakkal kompenzálás(itt nem a szükséges dolgokról illetve az alkalmakra kapott ajándékokról vagy apró meglepetésekről van szó!!!) . A lelki gondokra meg a legjobb megoldás, ha mindenki le tudja kommunikálni, hogy mi a gond, majd innen elindulni az elfogadás/megoldás felé (ha kell, szakember segítségével).

2021. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%
Milyen értelemben kérdezed, hogy normális-e? Az például szerintem normális, hogy mindent meg szeretne adni a gyerekeknek (és anyagilag meg is teheti), illetve hogy próbálja (túl)kompenzálni bennük a válás okozta stresszt (ami még bőven létezhet attól függetlenül, hogy felváltva vannak a két szülőnél). Az, ha mindig az van, amit a gyerekek akarnak, az már nem normális.
2021. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan ferfira vall, aki nem.dolgozta fol a valast, es igen kompenzal. Buntudatos apukaknak nevezik az ilyet es nem tudom mikor volt a valas, de ha mar eltelt 1-2 ev es annak ellenere jelenleg ilyen, akkor huzz el onnan, ha jot akarsz eleted hatralevo reszeben!

En is ilyenbe leptem.bele, es ez nem fog valtozni, nem tudod megvaltoztatni es ha felnonek a gyerekek, akkor is az apjuk ugyanugy kompenzalni fog. Ha lenne kozos gyereketek, akkor az is csak sokadik lenne.

Menekulj. Ez a ferfi nem volt kepes feldolgozni a valasat, o a lelki serult...o is.

2021. febr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
72%
Ha normális, ha nem, az ő dolguk, nem jó az senkinek, ha ebbe beleszólsz. Persze a meglátásodat érdemes elmondanod, ha építő- egyszer. Aztán az ő dolga hogy hallgat e a véleményedre.
2021. márc. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!