Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öcsém lustaságból kiesett az...

Öcsém lustaságból kiesett az egyetemről (BME), és most bosszúból minden nappali képzést büfé-ruhatár szaknak nevez, nem is akarja folytatni tovább, nem is igyekszik azon, hogy megoldja a helyzetét valahogy, másoknál is így van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak két lehetősége volt: vagy tanul vagy dolgozik.Felnőtt,egészséges embert nem tartok el a lustasága miatt. Szerencsére nekünk ilyen gondunk nem volt, a fiam pontosan tudta, hogy magának tanul, nem nekünk,egyszerre végzett 2 szakot és dicsérettel diplomázott.Az öcsédnek nem kell most egyetemre mennie, ha nem akar. Menjen dolgozni, majd rájön, milyen hibát követett el,amikor majd munka mellett kell tanulnia.Mert előbb-utóbb rájön, diploma vagy jó szakma nélkül mennyivel nehezebb lesz elhelyezkedni.A lényeg, ne támogassátok a lustaságát.
2010. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én láttam, mit csinál, mert esti munkarendben dolgoztam, most fogok államvizsgázni szeptemberben, megmondtam a szüleinknek, hogy nem én vagyok a szülő, de ezek után dolgozni küldtem volna. Ők minden áron be akarják nyomni valahova tanulni, még ha fizetni is kell. Ő meg "hálából" nagyon szemtelenül viselkedik. Nagyon rossz látni, anyu milyen ideges miatta.
2010. aug. 18. 10:27
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Anyádék problémája, ha nem bírják megnevelni normálisan. Így frankón élősködni fog már csak rajtuk később. Mindneki azt a nyomorult diplomát nyomatja, pedig egy szakma már néha többet ér. Ha nem tanul, mehet dolgozni az öcséd. Amúgy a hozzáállása alapján egy éretlen kis pöts még, mjad hátha a munkától megjön kicsit az esze. Mert amit csinál most, az szánalmas és gyerekes.
2010. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Öcséd most is tanul valamit. Amit az egyetemen nem tanítanak. Az a kérdés, hogy milyen következtetést fog levonni? Ebben nagy szerepe van annak, hogyan viselkedtek vele ti, a családja. Ha azt látja, hogy ilyenkor durcásan a sarokba vonulni jó, mert akkor mindenki vele foglalkozik, vigasztalják, a figyelem középpontjába került, akkor nem csoda, ha ezt a viselkedést tanulja/tanulta meg eddig is. Én annyit mondanék neki: ha majd segítségre lesz szükséged, hogy kezdj valamit az életeddel, majd szólj! Aztán hagynám duzzogni. Éljen meg a maga lábán, majd rájön, mire érdemes fordítani az energiáit.


Ha a duzzogással ki tud zsarolni mindent a környezetéből, amire szüksége van, akkor persze igaza van. Miért törné magát mással, ha ilyen olcsón megkap mindent? Az ember tanulékony lény. Alkalmazkodik a környezeti változásokhoz. Ha most ez a célravezető, de a körülmények változnak, és már nem ez lesz az, akkor az ő viselkedése is változik majd. Ilyen egyszerű. De tényleg. Pszichológia. Ha valaki azzal zsarol, hogy felköti magát, ha nem figyelek rá, célszerű neki kötelet venni ajándékba. (Ha tényleg fel akarná kötni magát, már úgy is megtette volna. Valójában 99%, hogy a figyelmemet akarja, de teljesen nemtelen eszközökkel kizsarolni. Ehhez képest a fenti helyzet enyhe, kezelhetőnek tűnik.)

2010. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A szüleimnek már nem fontos, hogy diploma, csak legyen valami tudás a kezében, az érettségi kevés, amióta kihullott, addig húzta az időt, hogy már 2 helyről elküldték, mert betelt a létszám.
2010. aug. 18. 10:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjátok kicsit, ne erőltessétek tanulni, se dolgozni, de ne kapjon semmi pénzt az alapvetőkön kívül.

Másrészről biztos, hogy a lustasága miatt hagyta ott a bme-t? Én is hasonlóképp vagyok, ott kezdtem, de mivel nem voltak alapjaim (nagyon gyenge közlosuliba jártam), ezért mindig csak ilyen kettessel átcsusszanást sikerült elérnem, amit meguntam idővel. Nem lehet, hogy nála is hasonló a helyzet? Mert ez pl. lelkileg eléggé ki tudja készíteni az embert. (bár én azóta átmentem más egyetemre, amihez inkább van affinitásom...)

2010. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Aludt délig minden nap, nem készült rendesen a vizsgákra, még azt se mondhatja, hogy munka, mert soha nem dolgozott még diákmunkát se, és nem is akart, szerinted?
2010. aug. 18. 11:09
 8/12 anonim ***** válasza:

"Éljen meg a maga lábán, majd rájön"

Ha otthon továbbra is megvan mindene: fedél, étel, tiszta ruha stb.,anélkül, hogy tennie kellene ezért valamit, mire jön rá? Állás nélkül pedig kirakni a lakásból, egyenes út a züllés felé.A szülők nem engedik dönteni az életéről, de nem is kényszeritik rá, hogy a saját lábára álljon. Először a szülőknek kellene elmagyarázni, milyen káros az, amit tesznek.

2010. aug. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És hogy lehetne a szüleinkre hatni? Sajnos anyu már annyira kimerült idegileg (meg a munkája se egy nyugodt munkakör), hogy sokszor én vagyok a villámhárító, észre se veszi, apám meg eddig mindent megadott, kifizetett öcsémnek, sose kellett érte semmit tennie, de nem lesz örökké ő se (huszonéves korától gyógyszert szed gyomorfekélyre, és romlik a hallása).
2010. aug. 18. 11:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos csak sokkszerűen.Ha van olyan rokon, akire hallgatnak /mert sajnos úgy tűnik, rád nem/,akkor neki kellene leülni velük.Ha nincs ilyen rokon, esetleg szakembert kérni erre, de az nehéz, mert oda vagy el kell menni, vagy neki kellene eljönni, az még macerásabb.Egy lehetőség, hogy egyértelműen elmondod mindenkinek, hogy szerinted ez mennyire rossz mindenkinek, az öcsédnek is, mert igy csak egy here lesz és nem vállalod tovább a villámháritó szerepét. És tényleg ne vállald ! Legyél te az első, aki erre a helyzetre nemet mond.Bármennyire kivan anyukád, meg kell értenie, hogy magának okozta/okozza ezt a helyzetet.Nem lesz könnyű, de valakinek el kell kezdenie változtatni.sok sikert !
2010. aug. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!