Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öcsém lustaságból kiesett az...

Öcsém lustaságból kiesett az egyetemről (BME), és most bosszúból minden nappali képzést büfé-ruhatár szaknak nevez, nem is akarja folytatni tovább, nem is igyekszik azon, hogy megoldja a helyzetét valahogy, másoknál is így van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 10:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
54%

Villámhárítónak lenni nem csak azért rossz, mert belénk csap a villám...


Érezheted úgy, hogy feláldozod magad az által, ha levezeted a feszültséget. Vagy megkérdezheted magadtól: "Valóban jó az, ha én levezetem a feszültséget?" Mert van amikor lehet jó, és van amikor nagyon nem az. Könnyen el tudok képzelni olyan esetet, amikor a feszültségnek fel kell gyűlni, ki kell robbanni ahhoz, hogy ott tényleg katartikus élmény legyen, megoldás szülessen valamilyen érdemi problémára. Ha valaki ezt a feszültséget folyton levezeti, akkor bizony nem tesz egyebet, mint elodázza a valódi megoldás megszületését. (Félelemből. Azért tudom ilyen biztosan, mert ismerős a helyzet a saját életemből.) Tehát az tuti, hogy van ilyen. Azt persze nem tudhatom, hogy ez az eset is ilyen? Azt neked kell tudnod, kedves kérdező! Nekem csak gyanús.

2010. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
12:40 - Mivel nem az ezoterika témakörben vagyunk, ezért fogalmazhatnál kevésbé mitikusan. Nem érzem jól magam ebben a helyzetben, különben nem kérnék segítséget pl. akár itt. Ugyanakkor tehetetlennek érzem magam, én tanulok, dolgozok egyszerre, mellette segítek, annyit eddig nem tudtam összegyűjteni, hogy elköltözzek (jelenleg csak tanulok, készülök az államvizsgára). Ha öcsémmel szembeszálltam, akár csak annyit, hogy nyissa ki az ablakát, hogy szellőzzön ki a szobája a bűztől, ordibál, pimasz, egyszer megszorította a csuklómat, hetekig fel volt utána dagadva, nem egy kétajtós szekrény, sőt, mégis akkora ereje van, hogy félek tőle. Szed valami tömegnövelőt is...
2010. aug. 18. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!