Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ? Hogyan szabadulja...

Mit tegyek ? Hogyan szabaduljak ki ebből a házból ?

Figyelt kérdés
Már úgy bosszant az egész családom. Az apám állandóan azt akarja hogy vele menjek dolgozni de mondtam neki már párszor hogy nem az én területem amivel ő foglalkozik. Plusz mindig az ő kedvére kell tenni meg az anyjáéra. Anyám egésznap panaszkodik apámra hogy állandóan a nagymamánál lóg. A kisöcsém meg egésznap semmit se csinál hanem csak állandóan a csajával foglalkozik. Mèg tanulni sem akar! Én bezzeg állandóan ugorjak mosogatni, szemetet kivinni, kutyát etetni, sertést etetni, menjek dolgozni apámmal. Már annyira utálok itthon lenni!

2021. márc. 7. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Költözz el.
2021. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves vagy?
2021. márc. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
86%

Állj ki magadért.

Az egyik (normális helyzetben) szinte mindig alkalmazható eszköz az érvelés, ha még nem tetted, akkor használd. Bár nem mindig hatékony.

Viszont ne feledd, hogy te sem tudsz mindent, nem látod át mások dolgait, úgyhogy csak óvatosan a feltételezésekkel.


Minden helyzetben tökéletes megoldás nincs. Ha tényleg nem működik a dolog, akkor meg nyilvánvaló a válasz, amit már írtak is: teremtsd meg a feltételeket, és költözz el, függetlenedj. Küzdés, az biztos, de meghozza a maga gyümölcsét. Csak nyilván TÖBBSZÖR gondold át a fontos dolgokat, és úgy sem biztos, hogy mindenre fel tudsz készülni.

2021. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 81István válasza:
Szia! Hány éves vagy? Én a helyedben gyűjtenék annyi pénzt ,hogy eltudjak otthonról költözni! Nem egészséges ez amiben élsz, gondolom fiatal vagy még, elhiszem ,hogy nem ilyen életre vágysz!
2021. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Tanulsz? Dolgozol?

Ha egyiket sem, akkor jogos, hogy igénybe vesznek...

2021. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a kérdező kb 14 éves. és irigyli az öccsét, akinek semmit nem kell csinálnia otthon.

Esetleg vond be az öcsédet. Amúgy még használd az apáddal együtt töltött időt arra, hogy megismerd őt.

Otthon vagy, gyerek vagy, vannak kötelességeid.

2021. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!