Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha használtam az autóját és...

Ha használtam az autóját és lett rajta egy nagy karcolás végig az oldalán, kifizettetheti velem? Mi lesz most, hogy mondjam meg itthon?

Figyelt kérdés

Van egy (távolabbi) rokonunk, mamám testvérének a lánya. Az ő szülei már nem élnek, férjhez sosem ment, gyereke sincs.

Itt van 64 évesen, érdekkapcsolatokon, üzletfeleken kívül nincsen senkije. A mi családunkkal sincs jóban. Tavaly engem megtalált Facebookon, rám írt, hogy hogy megnőttem, milyen nagy lány lettem, beszélgetni kezdtünk és nem az a fajta nő jött le üzeneteken keresztül, mint ahogy a szüleim, nagyszüleim beszéltek róla. Mert mindig mondták, hogy milyen elviselhetetlen, feljelent mindenkit, rosszindulatú és gonosz. Velem meg teljesen normális volt. Találkoztunk is párszor, már akkor mondta apukám, hogy ne tartsam vele a kapcsolatot, mert csak kihasznál és most azért akar magához édesgetni, mert rájött, hogy itt van majdnem 70 évesen és senkije nincs, aki rá nyitná az ajtót.

Utána inkább nem is mondtam itthon a dolgokat róla, mert nem akartam bajt se magamnak, se neki. Közben tényleg elkezdett nekem ígérni fűt-fát, hogy mindenét rám hagyja majd, mert évek óta én vagyok az egyetlen a családból, aki felvette neki a telefont és hasonlók.

Engedte azt is, hogy vezessem a kocsiját, mondta, hogyha kell, csak menjek be a kulcsért és vigyem, mert hogy ő a covid miatt amúgy sem mer sehová sem menni. Az első pár alkalommal beült mellém, de kb 2 hónapja már heti 1-2 alkalommal elvittem. Sosem volt semmi gond, pl. tudom, hogy a parkolás nem annyira megy, ezért mindig távolabb álltam meg a többi autótól. Erre ma felhív reggel, hogy ÉN meghúztam a kocsiját és hogy választhatok, hogy vagy perkálok, vagy a rendőröket küldi értem... De én utoljára pénteken használtam a kocsit és nem vettem észre rajta semmit. Pedig elküldte a képeket és egy nagy karc van végig a kocsi oldalán. Inkább olyan, mint amit valaki kulccsal, vagy késsel belehúzott, nem olyasmi, amit az ember véletlenül csinál. Meg semmi rizikós helyen nem voltam vele, ahol ilyesmi érte volna. Ráadásul mesélte még korábban, hogy neki annyi haragosa van a városban, hogy volt, aki a háza elején fújta le festékkel, más a kocsiját karcolta össze, szóval nem lepődnék meg, ha megint ez történt volna. Mert az utcán parkol mindig, a kocsin magánrendszám van (ami a neve), így "könnyű" felismerni.

Mégis velem akarja ezt kifizettetni és hogy ez egy 20 milliós kocsi, miért nem vigyáztam rá jobban, de nem baj, legalább most megtanulom, hogy mindennek ára van. Fenyeget, meg őrjöng, pedig az életemre esküszöm, hogy amikor pénteken leparkoltam a kocsival előtte, még semmi nem volt az oldalán. Ráadásul nekem nincsen pénzem, mert úgy kapok zsebpénzt, ha valami kell. Tehát kinézek egy cipőt, akkor azt mondom itthon és annak az árát megkapom például.

Ő meg itt százezrekkel jött, hogy ez annyiba fog kerülni és ennyire azért nem bőkezűek a szüleim, hogy csak úgy ennyit ideadjanak... Úgy érzem, hogy tökre igazuk lett, mert tényleg most fenyeget, ki van vetkőzve magából, pedig tényleg nem csináltam semmit, ebben biztos vagyok.


2021. márc. 16. 19:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg neki hogy letiltod es ezentul ne keressen mert foljelented zaklatasert.
2021. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
Kötve hiszem, hogy jogilag bármit is kezdhetne veled. Emberileg viszont sebet ejtett rajtad az biztos:/
2021. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%

A környéken nincs utcára néző kamera? Vagy egy tanu, aki látta, amikor te leraktad a kocsit, rendben volt?

Egyébként is a bizonytás terhe az övé, hiába vádaskodik, neki kell bizonyítania tudni, hogy te okoztad rajta a karcolást, nem pedig neked, hogy nem te voltál (ártatlanság vélelme).

2021. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%
Mond hogy nem te voltál. Ha esetleg volt kamera a helyszínen ezt talán tudod igazolni. Nehogy fizess neki! Ha nem volt kamera és szemtanúk akkor se tudja rádbizonyítani.
2021. márc. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

20 milliós autón (sok haragos szomszéddal) nincs biztosítás? Nincs saját autóm, nem tudom hogy megy ez, úgyhogy lehet nagy hülyeséget beszélek, de ilyenkor ezt fedezi a biztosítás, nem?


"vagy perkálok, vagy a rendőröket küldi értem"

Nagyon valószínű, hogy belőled akar pénzt kicsikarni, mondd, hogy akkor küldje rád a rendőröket, majd megbeszéled velük.

2021. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy hülyeség de nem lehetséges, hogy direkt csinálta, hogy ezt rádfogja??
2021. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%
Ha 20 milliós kocsija van, akkor gondolom nem lehet olyan szegeny. Mit akar kezdeni par száz ezer forinttal? Még ha te is húztad volna meg, akkor se fizettetnem ki veled, ha ennyire jol elek. Ugyse tudja rad bizonyítani, még azt sem hogy te egyaltalan használtad a kocsit, szoval mindegy. A no tuti beteg
2021. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%
Kimutatta a foga fehérjét a vén boszorkány, te meg megfizetted a tanulópénzt. Sajnos a szüleidnek igaza volt, de legközelebb már te is másképp fogsz állni egy ilyen dologhoz. Semmiképpen se aggódj, nem tud veled semmit sem csinálni, a szüleid is normálisnak tűnnek leírásod alapján, sztem mondd el nekik őszintén, hogy mi történt.
2021. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem direkt csinálta magának hogy egy kis pènz hez jusson. Meg ha sok ellensége van ès karcolták már meg neki a kocsiját akkor tudnia kène hogy nem biztonságos a ház előt parkolni föleg a neve meg a rendszám. Ne hogy vizes pénteken ahova leparkoltál gondolkozz hogy neme volt ara kamera ès ha igen akkor az üzlet fönökèvel beszélj hogy te pl ebben az időben parkoltál ide ès látni szeretnéd a kamera felvételt. De ez sem muszály amugy mert ha az öreg rendőrségre is megy akkor tőled fogják kérdezni hogy mikor volt nálad utoljára a kocsi ès hol parkoltál vele ès ha van kamera akkor ott látni fogják hogy mi a szitu. Ès ha a kamera felvételen azt mutatják hogy nincs karcolás. Akkor be is perelheted hamis vádaskodásèrt ha akarod rajtad mulik. De ne vizes szolj apukádèknak èn tuti szólnék
2021. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%
Tiltsd le a francba es mondd meg beki hogy nincs bizonyítéka.
2021. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!