Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért ennyire ellenséges...

Anyám miért ennyire ellenséges a párommal?

Figyelt kérdés

Igaz, a barátomnak nincsen egyetemi diplomája, mint a mi családunkban mindenkinek, sőt csak szakközép iskolát végzett. De ezt nem azért mert semmirekellő lett volna, szimplán bár szerető családban nőtt fel, nem támogatták ebben, így hozta az élete. Ő is szeretne továbbtanulni, jelenleg munka mellett csinálja az érettségit majdnem kítűnő eredménnyel: szerintem jobb képességei vannak sok diplomásnál.

Anyám mégis olyanokkal jön, hogy sokszor köpni nyelni nem tudok. Például, hogy amikor itt van (még vele élek, csak nem rég álltam munkába de mivel engem is folyton támad amint lehetőségem adódik el akarok költözni) fél, hogy kirabol minket. Pedig a párom tisztességes, ez alapján azt gondolhatnátok biztos bűnöző pedig egyáltalán nem. (Nem hogy nem akar rajtunk élősködni, de többek között az is motiválja a tanulásban, hogy jobb állás mellett több mindent megadhasson a majdani közös családunknak.)

Vagy például volt, hogy főzött nekünk és valamit másként készített el mint anyám szokta és hatalmas hisztit levágott.

Ha a párom jön, az neki teher, ha én megyek a páromhoz és pár napnál tovább maradok folyton hívogat, hogy most már illenék hazamennem, mert biztos a terhükre vagyok. (A párom is átmenetileg a szüleivel él mert suli mellett kevesebbet keres és így gazdaságosabb.) Pedig a párom szüleit egyáltalán nem zavarja, ha ott vagyok, sőt azt is felajánlották, hogy költözzek hozzájuk, örülnek, hogy végre talált valakit a fiuk aki mellett boldog. (Az ő családja kevésbé jól szituált, mégsem zavarja őket, hogy ha ott vagyok az ő ételüket eszem és az ő vizüket használom.)

Én megértem, ha neki terhére van, ha rajtunk kívül van itt még valaki, elvégre is az ő háza, én ezt nem várom el, de akkor miért zavarja, ha inkább én megyek a barátomhoz mert az ő szüleit nem hogy nem zavarja, de örülnek is neki, ha ott vagyok?

Nem régen képbe került, hogy a családom támogatná anyagilag, hogy külön költözhessek. Ekkor anyám rögtön azzal jött, hogy ezt titkoljam el a párom elöl, mert majd biztos ezért akar velem lenni. Ami azért is abszurd, mivel már több mint 3 éve együtt vagyunk, szeretjük egymást és nem hiszem, hogy anyagi előnyök reményét kéne meglebegtetni előtte, hogy velem maradjon. Többek közt ő az akivel mindent szívesen megosztok, akinek elpanaszolom ha valami bánt, vagy akivel közösen tervezgetjük a jövőnket. Számomra elképzelhetetlen és nem is akarok bármit eltitkolni előle.

Volt már olyan is, hogy amikor ment volna haza, valamilyen okból nem indult vonat az adott szakaszon (mert MÁV) és ezért csak úgy tudtuk megoldani, hogy a tervezetten felül +1 éjszakát maradt, mert csak reggelre volt várható, hogy elhárítják a hibát. Anyám erre teljesen kiakadt, hogy a barátom ide akar költözni. (Pedig csak 1 éjszakáról volt szó, amit egyébként a pályaudvaron kellett volna eltöltenie ami a környéket tekintve nem egy életbiztosítás ráadásul hideg is volt.)

Azért is furcsa nekem, hogy ennyire ellenszenves, mert már a kezdet kezdetén ilyen volt, akkor is, amikor még egyáltalán nem is ismerte a páromat. Akit egyébként nagyon bánt, hogy az anyám így viselkedik vele, és nagyon igyekszik jó benyomást kelteni még ha ez nem is kölcsönös.

Igen, próbáltam anyámat is megkérdezni, hogy miért ellenséges a barátommal, ő tagadja hogy az lenne, pedig a vak is látja, hogy így van. Én egyszerűen nem értem ezt. Csak arra tudok gondolni, hogy az irányomban tanúsított ellenséges viselkedését terjeszti ki a páromra is, mert hozzám tartozik.



2021. márc. 18. 04:15
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia! A különköltözés mindenképp jó ötlet

Anyukádra pedig rátört az "anyós szindróma". Ne haragudj, de tipikus anyósként viselkedik a pároddal szemben. Lenézi őt, mert nem milliárdos, jobban tuf mindent mint TI a saját kapcsolatotokban, stb. Szerintem elég beképzelt és rasszista. Beképzelt, mivel parasztnak tekinti a párodat, hogy nincs jelenleg diplomája, hiába tehetséges vagy okos és rasszista, mivel a pároddal együtt az egész családját szegénynek tekinti.

Ezt szerintem nem lehet orvosolni, de úgyis a ti életetek, ő nem szólhat bele, hogy kit választasz és hogyan éltek.

De mindezek szerint, ha egy nagyon gazdag (ámde köcsög) emberrel lennél, abból nem lenne gond :))

Amúgy ugyanezt éltem át évekig, de nem érdekelt senki véleménye

2021. márc. 18. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Simán nem szimpatikus neki valamiért. Van iylen, nem feltétlenül kell mögötte okot keresni. Nekem se mindenki szimpi, akit a gyerekem bemutat, más kérdés hogy én ezt nem mutatom ki, nem teszek rá megjegyzést, ugyanolyan szívesen van fogadva, mint bárki más.


Átlag embert zavarja az, ha egy idegen hosszabb ideig van nála. Igen, a gyerek partnere idegen. Anyád bevallja hogy zavarja, a párod szülei meg vagy a nagyon ritka kivételek, vagy csak eltitkolják.

A helyetekben megpróbálnék mielőbb kolon koltoznina szülőktől és ezt mindenképpen anyám segítsége nélkül oldanám meg. Ketten vagytok, csak kitudtok fizetőinket jövedelemből egy albérletet.

2021. márc. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan ez. Nem mondom hogy gazdag családból származom, de azért egész jól állunk. Barátnőm viszont kifejezetten szorult élethelyzetben volt. Amikor bemutattam a szüleimnek apám teljesen elfogadó volt vele, de anyám amikor csak lehetősége volt rá akart beszélni hogy szakítsak vele mert csak a pénzem kell neki. Egy darabig tűrtem, de aztán kénytelen voltam tisztázni vele hogy felőlem fejen is pöröghet akkor se fogok szakítani. Ekkor elcsendesedett. Akkor kezdődött újra amikor eljegyeztem, de már nem érdekelt. Anyámat megeszi az irigység mert párom jelenleg többet keres mint az én egész családom. Most várjuk a babánkat, és merem állítani hogy soha nem voltam még ilyen boldog.

Engedjétek el a fületek mellett a megjegyzéseit. Legyetek boldogok egymással ☺️

2021. márc. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Az elköltözés jó ötlet, de semmiképpen ne a barátod családjához költözz! Lehet hogy kedvelnek de más ha ott laksz.

Elhiszem hogy a jó oldalukat mutatják ,de valamiert a párod egy érettségit nem tudott összehozni ezzel a háttérrel, ami a mai világban bocsi de nem egy nagy valami. Le lehet pontozni de ez elgondolkodtató.

Nem védeni akarom anyadat mert bunkon viselkedik, de nem lehet hogy tud valamit a családról? Lehet attól félt h tenyleg odaköltözöl es kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz. Főleg ha mar szóba került h a leendő csaladnak akar megadni mindent a srác. Lehet hogy félt h fiatalon gyerek lesz, es total ki leszel szolgáltatva.

Nyilván ez nem jogosítja fel hogy bunkozzon, en inkabb egyenesen megmondanam mi a bajom, nem célozgatnék.

2021. márc. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Anyád bunkó beképzelt majom, aki szemében csak a diplomás ér valamit.


Exem anyja is ugyanilyen ostoba nőszemély volt, hát, nem véletlen az exem. elegem lett, hogy akárhányszor mentünk hozzájuk, anyuci belém állt, és hiába védett meg néha a srác. Ha belegondoltam, hogy ezt kell majd elviselnem akár életem végéig, hát, kösz, nem.

2021. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

4-es, szerintem nem erről van szó. Anyukám egyáltalán nem ismeri a párom szüleit/családját, soha nem is látta őket. Nem hiszem, hogy megjátszanák magukat, bár természetesen nem akarok hozzájuk költözni. (Valószínűleg az is közrejátszik abban, hogy kedvelnek, mivel tudják, hogy egy lelkileg nagyon megterhelő időszakon segítettem át a páromat, ha akkor nem is tudtam, hogy ez mennyire nehéz is volt neki.) A vírus kicsit mindkettőnket odavágott anyagilag, de igyekszünk spórolni és mielőbb költözni. Szerintem nem annyira gáz, ha nincs érettségid. Igen, párom szakközepet végzett, bár eredetileg nem is oda akart menni, a jelentkezés során történt malőr miatt kötött ki végül ott és ha már elkezdte, hát fejezze is be. Bár nem dolgozik a szakmájában, mivel Mo-n nem éri meg. A későbbi barátnője akivel volt, meg úgy volt vele, hogy ne menjen tanulni, inkább keressen pénzt (bár maga a barátnő nem is nagyon dolgozott). Szóval így alakult. Persze, jó ha a szülők biztatják a gyereküket a továbbtanulásban, de van aki úgy van vele, hogy ha a gyerek szakmát akar tanulni, hát az is jó, és nem erőltetik hogy tanuljon. Nálam ez egészen másként volt: nem volt elég az, hogy tovább tanuljak, de az sem volt mindegy a családomnak, hogy mit tanulok. Így végül nem is azt tanultam, ami igazán érdekelt volna, hanem inkább egy olyan szakmát, amivel inkább lehet pénzt keresni, de gyakorlatilag 20on évesen kiégetett az, hogy olyasmivel kell foglalkoznom, ami nem is igazán érdekel. Nem tudom, hogy így, vagy azzal a kevésbé jól fizető szakmával jártam e volna jobban... Lelkileg nagyon mélyponton vagyok most, és ezen az anyám folyamatos szurkálódásai se nagyon segítenek, meg persze az sem, hogy ha ez nem volna elég még össze is vagyok most zárva vele, mivel a vírus miatt otthonról dolgozom. Sokszor már úgy érzem, bedilizek.

2021. márc. 18. 11:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy nem esik jól anyad viselkedése.

Az érettségit azett irtam mert nem nagy valami letenni, most még,nem azért mert nem jó ha valaki szakmat tanul. Ha azt szeretne persze,tanuljon szakmat de azért legyen mar egy érettségi is mellé. Jól jöhet. En pl hiaba végzek a 2.egyetemen ha most kellene érettségiznem matekból kb szörnyethalnek..

Fura anyád ha ott van a srac az is baj ha te vagy naluk az is..lehet csak a sajat frusztráltsága vezérli hogy ő egyedül van te meg nem. Fene sem érti.

Anyad a viselkedésével sajnos annyit fog elérni hogy később kb feléje sem néztek. Tök jogosan.

Nem azt mondtam hogy rosszból megjátsszák magukat a parod szülei, legalabbis a szándék nem az volt, hanem tényleg mas amikpr kb látogatóba jön valaki meg más amikor ott lakik. A legjobb ha külön lesztek mindenkitől. De ugy vettem ki a szavaidbol hogy ez a cél.

Valahogy ra kene venni anyádat h mondja el szépen h mi a baj, hátha nem lesz ilyen idegesítő. Csak lehet mashogy kell eloadni. Ha azt mondod h anya miert vagy ellenséges, akkor támadásnak veszi.( hiaba van igazad) . Valahogy úgy kene h meselje el hogy eli meg a szitut. Keruld az egyes szám 2.szemely használatát.

Tudom hogy a legjobb egyenesen neki szegezni a kérdést, de az ilyeneknel nem működik.

Ja es ne marcangold magad. Nehéz, de te annyit tudsz irányítani amit te erzel. A masikert nem vagy felelős. Ő keresi a bajt magának.

2021. márc. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ooooo. Detto ugyanez! Én Nő vagyok, anyóspajtás ugyanezt művelte. (Diplomás vagyok, es 3 nyelven beszélek, sajat lakasom volt, mikor megismertem a ferjemet) uh. nehogy azt hidd, h amiatt van, - az csak adta magát!

Nekem egy idő után elegem lett, es kozoltem a parommal, h valaszthat az anyja meg koztem. Engem valasztott. Ennek 8 eve. Azota alig beszél az anyjaval, ha csak szoba hoz engem olyan hangnemben, rab*ssza a telefont. Az utobbi 1 evben leallitotta magat az anyja, mert az unokák is el vannak tiltva! Majd ha tud viselkedni, lathatja őket.

2021. márc. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8# te jó eg, ez kemeny. Nem tudom mi van ezeknek az agyában ( vagy agya helyén)..
2021. márc. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja! És akkor van akitől megkaptam, hogy "mi az, hogy valasztás elé allitom a páromat" - Hát én kérek elnezést, hogy nem vagyok hajlando szülni egy olyannak, akinek elörebb valo az anyja veleménye, mint az enyém, és, hogy nem vagyok hajlandó egy pszichopatának az elvarásai szerint élni.


Nyugodj meg kérdező, ez csak ürügy. Ha tulsulyos lenne diplomával, akkor meg az lenne a baj! Viszont, ha a párodnak előbb utobb elege lesz, es esetleg valasztás elé allit, gondold végig, hogy elhagyod e a családodat. Sajnos azt kell mondjam, néha nincs más választás. Nyilván az elejéb igydkeztem partner lenni, tisztelettudo voltam, stb. de mind hiába! En meg nem fogom felaldozni magam.

Párom néha szomoru, az anyjával való kapcsolata miatt, de meg lehet érteni a Nőket is ilyen esetben.

2021. márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!