Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » FÉRJEM VÁLNI AKAR, MIÉRT...

FÉRJEM VÁLNI AKAR, MIÉRT ELLENSÉGES? MIT TEGYEK? Ő adta be a keresetet. Gyerek nincs. Elköltözött. Megegyeztünk hogy a lakás az enyém, kifizetem a részét. Sietett hogy szedjem össze mihamarabb a pénzt.

Figyelt kérdés

Egyik nap arra értem haza, hogy elvitte a közösen vásárolt műszaki cikkeket. Még azokat is amiket ajándékba kaptam. Zárat cseréltettem erre , mert félek tőle.Erre azt mondta feljelent mert nem zárhatom ki a lakásból

Még a válás napja sincs kitüze..siettet a pénzzel de nem tudom gyorsan összeszedni.Nagyon ellenséges lett,pedig ő akar elválni.Jelzem 7 éve vagyunk együtt sosem csaltam,szerettük egymást most viszont 360 fokot fordúlt és érzem mennyire gyülöl..nem tudok vele megbeszélni semmit.Nekem kellene igy viselkednem mert én vagyok az elhagyott.Szexelni is akar velem amikor nagyritkán beszélünk,persze elutasítom,utána van olyan h fenyegetőzik h betart nekem és megszivat a vagyonmegosztásnál.nem értem mi van vele ,miért viselkedik így..én már belenyugodtam és azt szeretném h minél hamarabb vége legyen ennek az egésznek..



2015. aug. 21. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Hát, nem tudom, erre milyen választ vársz... Szedd össze minél hamarabb a pénzt, fizesd ki, és váljatok el.

Az ingóságokat meg osszátok el igazságosan.

Erre mást nem lehet mondani.

2015. aug. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
40%

Hány éves a férjed?Nem lehet, hogy ezt hívják kapuzárási pániknak?Szexelni akar veled közbe meg fenyeget és kirámolja a lakást?Nehogy lefeküldj vele.Szabadulni kell gyorsan.Majd rájön, hogy hülye volt de addigra tönkretesz mindent.


31F

2015. aug. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha 360 fokot fordult, akkor nincs baj, hiszen ott maradt, ahol volt.
2015. aug. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Titkol valamit, az zicher. Szerintem nyuszi van a dologban, csak titkolja, hogy ne legyen érved a válóperes tárgyalásra.

Ha van egy kis plusz pénzed, egy ügyes magánnyomozó sokat spórolhatna neked.

2015. aug. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Fú, ez nagyon durva. Ki tényleg nem zárhatod, de ha gyakorlatilag attól kell félni, hogy ellopja a dolgaidat (azért az általad ajándékba kapott műszaki cikket nagyon nem kellett volna elvinnie...). Először is keress egy ügyvédet, hogy segítsen, hogy mire megvan a pénz,már csak alá kelljenvele mindent iratni, másodszor: olyan gyorsan kapard elő azt az összeget, ahogy csak tudod. Kissé abszurd, hogy még szexre hazsnálna, ha úgy adódik, és gyakorlatilag zsarol vele...Ehhez kell az ügyvéd, hogy az érdekeidet képviselje higgadt fejjel, és ne tudjon "betartással " fenyegetőzni az exed. Ettől a megzavarodott elmebetegtől ugyanis nagyon gyorsan meg kell szabadulni, a fene tudja, mitől kattant így be. Majd rájön később, ha lenyugszik, hogy mit művelt, mit veszített, de a lényeg, hoyg te és a lakás legyetek biztonságban tőle.
2015. aug. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Engem meg volt "barátnőm", exem és új párja nem enged be a lakásba, kitetetni sem egyszerű őket, mert a srácnak 5 gyereke van. Ennyit a magántulajdon védelméről...
2015. aug. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Durva, szerintem adósságát akarja felezni válással.
2015. aug. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Ha beadta a válókeresetet, akkor vetess fel leltárt a közös vagyonról (minél elöbb) - müszaki cikkek, berendezési tárgyak, lakás, bankszámlák, mert attól kezdve az a vagyonmegosztás alapja.


Emellett ha elköltözött, és fut a válóper, akkor jogodban áll nem beengedni a lakásba. Ha mégis - akár ahtósági segítséggel is - bemegy, az elvitt tárgyak tövábbra is a közös vagyonba tartoznak, azaz annyival kevesebb jár neki, emellett a bíroságon igen rossz színben tünteti fel öt.


Amíg nincs vagyonmegosztás, addig semmit, de SEMMIT nem vagy köteles neki fizetni, márcsak azért sem, mert a legrosszabb esetben utólag letagadja és fizethtesz mégegyszer.


A "betart meg megszívat" meg végképp nem úgy megy, ahogy elképzeni, a vagyonmegosztás nem töle függ.


De a legfontosabb most egy leltár.

2015. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2%
Jóvan, és érdekel ez minket szerinted?
2015. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is nő van a dologban. Anyukám egyik volt kolléganőjével történt hasonló. Ők már 18 éves korok óta együtt voltak, majdnem 25 éve, van 4 gyerekük. A nő egyszer csak arra eszmélt, hogy a férje nem jön haza, agresszívan viselkedik, a gyerekeket ellene hangolja. Nem tudta hova tenni, hogy egyik nap még együtt mentek futni, szerették egymást, a másik nap a férje már gyűlöli őt és nem is akar vele beszélni. Természetesen egy fiatalabb nő volt a dologban... Nem tartott sokáig, de a nő nem bocsájtott meg neki és elváltak. Ugyanolyan aljas módon bánt vele a férje mint a tied.
2015. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!