Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy olyan rokont...

Hogyan lehet egy olyan rokont jól kezelni aki mindenki helyett mindent jobban tud, mindenkit kioktat, elnyomva érzed magad mellette?

Figyelt kérdés

Anyámról van szó, jelenleg 22 éves vagyok és max egy év mire el tudok innen költözni. Régen nem nagyon fektetett hangsúlyt arra, hogy valamire megtanítson és engem sem igazán kötöttek le a főzés és egyebek. Mindig is nagyon parancsolgató volt a stílusa a munkájából eredve. A pár éves gyerektől kezdve a 80 éves rokonig mindenkit kioktat mindennel kapcsolatban, mindent ő tud a legjobban. Ha valamit nem úgy csinálsz ahogy ő mondja akkor halkan beszólogat - de nyilván úgy, hogy azért halljad..vagy elpanaszolja a barátnőinek, hogy milyen béna vagy (vagy ugye nem csak én hanem aki épp nem úgy cselekedett ahogy ő mondta). A felnőtt határozott emberekkel is teljesen leereszkedően tud beszélni ha arról van szó, ha olyan kedve van akkor meg ő a legkedvesebb..

Személy szerint még nem vagyok túl magabiztos ezért ilyet mint én sokkal jobban el tud nyomni és úgy is érzem magam tőle.

Azt akarja hogy mindenben jól teljesítsek de semmit sem bíz rám, ha pl elkezdek főzni ott áll felettem a végéig, de mikor egyedül vagyok otthon és akkor főzök sokkal jobban megy és élvezem is, tehát egyedül is képes lennék rá...

Számtalanszor elkezdtem ezt megbeszélni vele de mindig teljesen kiakad, hárít, nem látja be hogy így viselkedik, volt hogy hiszti rohamot is kapott hogy miért mondom ezeket rá ő csak jót akar, nem fogadom el úgy ahogy van és közben örjöngött.

(Nem csak én vagyok ezen az állásponton, az összes családtaggal így viselkedik és őket is zavarja de csak én és apám van vele állandóan egy háztartásban..)



2021. ápr. 2. 04:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ignorálni kell.

Kerülj vele minden féle dolgot,ha nem muszáj,ne is légy vele egy légtérben.

2021. ápr. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg annyira ilyen, hogy nem lát rá saját viselkedésére.

Ignorálni érdemes, vagy pl. ha főznél és hátad mögött állva figyel, akkor megemlíteni: "ezt így nem tudom, zavar hogy figyelsz úgyhogy abbahagyom".

2021. ápr. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fú, hát az ilyenekkel tényleg nem könnyű együttélni.

Szokott amúgy néha segítséget kérni tőled olyan dolgokban, ahol a korodnál fogva te vagy a jobb? Informatika, internet, számítógép, okostelefon? Ha gonosz akarna lenni az ember, akkor ilyen esetben éreztetné szintén anyuddal, hogy milyen "béna", hogy ezt se, meg azt se tudja, pedig alap. Valahogy fel kéne nyitni a szemét, hogy ő se tökéletes, és tanulhatna egy kis alázatot embertársaival szemben.

2021. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy ha ilyen anya nevelt fel, akkor azzal jó sok problémát okozott neked, amiket most még valószínűleg nem is érzel teljesen, de ha önálló életet kezdesz, akkor generálnak majd jó kis életvezetési problémákat párkapcsolat, önérvényesítés, munkahely, emberi kapcsolatok, problémamegoldás stb. A fő kérdésedre - amiből még nem derült ki számomra, hogy szülőről van szó - azt feleltem volna, hogy le kell választani a rossz érzéseidet az ő őrületéről, be kell látni, hogy ez az egész róla szól, nem arról, hogy mi történik körülötte. Neki van valami becsavarodása. De mivel szülőről van szó, az sajnos tökmás, mert ezt csinálja egészen kisgyerek korodtól, amikor olyan mintákat rögzít, amiket később komoly meló kigyomlálni. Pszichoterápia abban is segít, hogy anyád működésének káros hatásai ne blokkolják hamarosan megkezdődő felnőtt életed és abban is, hogy hogyan kezeld ezt most és a későbbiekben is.
2021. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!