Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám tegnap (12.27) meghalt,...

Tamas3791 kérdése:

Apukám tegnap (12.27) meghalt, mindenki szomorú, és letört, de én nem, ez normális?

Figyelt kérdés

én is sírtam amikor megtudtam, de eltelt egy nap, és mindenki szomorú, én meg csak vagyok, élem tovább az életem, gépezek, zenélek, játszok... stb


velem van valami baj? ha a családdal vagyok tudom mit kell tenni, mármint nem viccelődni, komolynak lenni...stb


nekem is hiányzik, de nem érzek úgy semmit



2020. dec. 28. 19:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%

Lehet,hogy majd később "jön ki rajtad" a hiánya.

Vagy csak szimplán nem vagy annyira érzelgős,ami pedig nem feltétlenül baj.

2020. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Persze, normális, mert ez mindenkinél más. Csak próbáld kerülni a konfliktust a családoddal most, sajnos nem mindenki érti meg, hogy attól, hogy nem sírsz egész nap, még gyászolhatsz és szerethetted.

Lesz ez még ennél rosszabb is. Most még tompa vagy, de ahogy telnek a napok, és épp eszedbe jut valamiről, egy telefonszámról, egy cetliről, egy tárgyáról, fogsz te még nagyon is rosszul lenni valszeg.

De ha esetleg mégsem, akkor se aggódj, nincs veled semmi baj.

2020. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idős vagy?
2020. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki máshogy éli meg a gyászt. Lehet később fog jobban előtörni.
2020. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
22 éves, fiú
2020. dec. 28. 20:04
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Milyen volt vele a kapcsolatod? Kötődés?

Más hozzátartozód halálakor (pl. nagyszülő) másként viszonyultál a gyászhoz?

2020. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
52%

Hány éves vagy? Mennyire volt "bizalmas" a kapcsolatotok?


Testvéreid vannak? (Ez utóbbiak miatt enyhülhet is a gyász érzése valószínűleg.)


Ha pedig az iskolában egészen a döntő pillanatig (tegnapi haláláig,) FOLYAMATOSAN JÓL TELJESÍTETTÉL - akkor Édesapád tulajdonképpen valamilyen formában MÁR FELNEVELT...


Ui: még nekem is fura ilyet leírni, annyira összefüggően gördült ki belőlem ez az utóbbi gondolatmenet - önkéntelenül. (Próbálok mások "fejével" gondolkodni, amióta Édesanyám elhunyt és ezt a tulajdonságát rám hagyományozta.)

2020. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Én két hónappal apám halála után fogtam igazán fel, hogy meghalt, pont egy hosszabb úton vezetés közben. A rádióban ment egy beszélgetés, és arra gondoltam, hogy ezt el kéne mesélnem neki, mert nagyon érdekelte ez a téma. Na akkor hasított belém, hogy én már soha nem fogok neki elmesélni semmit. Hát ki kellett kormányoznom a kocsit a leállósávba, úgy sírtam.
2020. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Szerettem, mindent megtanított nekem szerelni, barkácsolni, tüzet rakni, még kőműveskedni is,


De nem ez az első eset, nagybátyám is itthagyott sajnos minket a nyáron, a temetésén nagyon sírtam, aztán ma már csak vissza gondolok rá, de nem sírok, semmi, pedig őt is nagyon szerettem

2020. dec. 28. 20:32
 10/28 A kérdező kommentje:
Egyedül az bánt, hogy sosem hallotta hogy gitározom, :( és ahogy most ezt leírom könnyezek
2020. dec. 28. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!