Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Orvos ferfiak/ nok! A munkatok...

Orvos ferfiak/ nok! A munkatok mennyire befolyasolja a maganeleteteket?

Figyelt kérdés
Igazak a "híresztelések", hogy az orvosoknak nincs is maganeletuk, nincs idejük a csaladjukra? Megbantatok,hogy orvosok lettetek?Ha lehetne, maskent döntenétek?(kerlek irjatok oda, hogy miyen dokik vagytok)
2010. aug. 20. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár én nem orvos vagyok, hanem szülésznő, de unokatestvéremék orvosok, mind a ketten, így írok róluk. Teljesen tökéletes életük van, boldogok, összeházasodtak, van 2 gyermekük. Nem okozott problémát egyikőjüknek sem, hogy orvosok. Az egyikük fogorvos a másikuk szívsebész.

Szerintem akkor sincs gond, ha az egyik fél nem orvos, ilyen házaspárokat is ismerek és nincs baj a házasságukkal.

Ha orvos szeretnél lenni, akkor hajrá, ez ne tartson vissza :)

2010. aug. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én sem vagyok orvos, de van a közelemben pozitív és negatív példa is. Voltak, akik elváltak, vannak akik nagyon szépen tudják csinálni. Talán mástól függ ez, a temperamentum, a bizalom a kérdés
2010. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ez azért nagy részt attól függ, ki mit és hol dolgozik, mert pl. egy fogorvos vagy háziorvos korántsem annyit és úgy dolgozik, mint pl. egy kórházi traumatológus.én a saját példámat tudom leírni. imádom a kórházat, radiológus vagyok, szeretem amit csinálok, mást nem is tudnék elképzelni. hajadonként heti 3-4 ügyeletem is volt, szerettem. mióta gyerekeim vannak és férjem, egyre nehezebben viselem a folytonos bentlétet. kezd zavarni, hogy tök mindegy karácsony van, vagy születésnap, hétvége vagy éjszaka, ha az ügyeletet én kapom, az alól szó szerint csak a saját halálom ment fel, olyan nincs, hogy akkor pont megbetegszik a gyerek, vagy közbejön valami. akkor menni kell. volt rá példa, hogy míg én egy ittas agresszív beteggel hadakoztam szentestén, hogy megvizsgálhassam, addig headseten hallgattam a 4 éves gyerekem sírását, hogy mért nem vagyok otthon karácsonykor, mint mások. az volt az a pont, amikor ledobtam volna a köpenyem legszívesebben és otthagytam volna mindent. kiváncsi lennék, milyen az, amikor péntek délután 3 kor becsukod magad mögött az ajtót és csak hétfőn reggel mész legközelebb. ha tehetném, valami rendelőbe mennék házi orvosnak, vagy fogorvosnak. az a legtutibb. :-)))
2010. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, az en kornyezetemben is van negativ meg pozitiv pelda is.De legtobbszor azt latom, hogy a ket orvos szulo mellett a gyarek teljesen elzullik.Peldaul egyik osztalytarsam abszolut egeszsegtelen eletet el, a szulok nem torodnek nagyon, hogy merre jarkal, csak kap egy csomo penzt kajara, s tomi magat chipsszel.Ugyanis anyuka, apuka egyarant keso estig/keso delutanig dolgozik, s hazajonnek holtfaradtan.Meg van, aki egesz eletet a tanulmanyaira teszi, s vegu...hat...megbolondul. Ezert vannak ketsegeim.Csaladorvos, fogorvos meg nem szivesen lennek, inkabb sebesz.Szeretem a kihivasokat.:-)
2010. aug. 21. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a párom orvosnak tanul és előre rettegek ezektől a problémáktól:( mert én olyan családot szeretnék, ahol a gyermekeim nem csak fényképről ismerik az apjukat...

rengeteget beszéltem erről a párommal és azt mondta igyekszik majd...de tudjuk, ez nem tőle függ elsősorban. Neki az az élete én pedig megpróbálom elfogadni és támogatni.

folyton mindenkitől azt a megjegyzést kapom, hogy egy orvos feleségnek nem könnyű, de én hiszek benne. pozitív példáim is vannak.

a párom apukája pedig vállalkozó és délután általában a családdal van.

Szerintem két emberen múlik a dolog, a megértésen és a kommunikáción. Persze mindkét félnek kell rendelkeznie ezzel. Félek, hogy hogy fogom viselni, de igyekszem majd...:)

2010. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ortopéd-sebész orvos vagyok. Nekem sikerül megszervezni a magánéletem. Persze, ha ügyelet van menni kell és ez alól tényleg csak a halál ment fel. Idegesítő tud lenni, ha karácsony van és te pont ügyelsz, de mi ezt úgy oldjuk meg, hogy elcsúsztatjuk egy kicsit az ünnepet.

Én is voltam már abban a helyzetben, hogy részeg emberrel kellett hadakoznom, hogy ugyanmár engedje, hogy megvizsgáljam. Annál roszabb nincs.

De a családodat ugyan úgy tudod szeretni, tisztelni mintha pl. kőműves lennél.

Szerintem nagyon jó dolog abban a tudatban élni, hogy segítesz másokon. De egy hibába ne essél bele! Ne várdd el a hálapénzt! Amikor az emberek az utolsó kis pénzüket neked akarják adni ne nézz bele a borítékba, hanem add vissza, mert te megkapod a fizetésed.

Csak akkor legyél orvos, ha segíteni akarsz. Aki orvosnak megy hivatást választ és nem szakmát. A válladon mindig hatalmas felelősség lesz.

Ezeket mérlegeldd és dönts.

2010. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, hogy oszinten valaszoltok! utolso elotti valaszolonak:remelem, sikerul jol megoldani a helyzetet!Sok sikert kivanok hozza!:)

Es en is egyetertek a halapenz-ugyben!Az orvosoknak tenyleg nem az a dolguk, hogy szegeny betegektol kisajtoljak az utolso fillerjuket is, hiszen megkapja a munkajaert a sajat fizeteset,hanem az a feladatuk, hogy segitsenek.Megegszer nagyon koszonom a valaszaitokat!(:

2010. aug. 23. 19:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Aneszt-intenzíves rezidens vagyok (nő). Valóban nehéz megszervezni a magánéletet, bár nem lehetetlen. Kétségtelenül kell hozzá egy megfelelően toleráns partner. Igen, kicsit megbántam - ha újra 18 éves lehetnék, nem választanám ezt a pályát, inkább valamilyen mérnöki szakot.
2010. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!