Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 évesen így befolyásolja az...

22 évesen így befolyásolja az édesanyja?

Figyelt kérdés

Isten ments, hogy "mocskoljam" a hölgyet DE...

Eddig is láttam, hogy az orránál fogva vezeti a fiát és annak barátnőjét (ő is ott lakik náluk)...

Amit a mama mond az készpénz, megváltoztatni, felülírni nem lehet. Voltunk náluk a párommal egyik hétvégén, senkinek nem volt kedve strandra menni, de a mami addig szövegelt, míg el kellett menni, végül elmentünk mind a négyen és néztük egymást, senki nem fürdött. Azon az este mikor eljöttünk felvetettük, hogy megyünk a hegyekbe a párommal, s hívtuk ezt a párt is, az anyja olyan hisztit kivert, hogy másnap nem szólt senkihez (csak hozzánk), ez ment egy hétig, úgyhogy a fiatalok nem jöttek velünk a hegyekbe, hogy mami ne haragudjon...

Most 1 hónapja tervezünk egy utolsó "nyaralást", őszölést, egy kis weekendházba, és egy hónapja szóltunk ennek a párnak, hogy puhítsák meg mamát és jöjjenek...(amúgy ők családostól egész nyáron járták a világot, Görögországtól a Fekete tg-ig, Balaton, meg minden) Tegnap felhívtam őket, hogy akkor indulunk pénteken, erre az anyuka belekiabál a telefonba, hogy "jó hogy nem ülnek egyik kocsiból a másikba" (mert ma épp utaznak Budapestre) s hogy képzelem én ezt??? menjünk jövő héten mert ők akkor nem lesznek otthon (mármint az anyuka)...


Csak hogy mi most akarunk menni, mi jóformán sehol nem voltunk a nyáron, nem volt akkora "buli" mint nekik, alig várjuk pár napot elmehessünk...de már látom a végén kettesben kell elmennünk (mivel más barátainknak nem szóltunk és már késő)...

Nem hiszem el, hogy mindig bekavar az a nő. Pedig első látásra egy aranyos kedves nő, és nem tűnik rosszindulatúnak...


2011. szept. 6. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos nem tudtok mit csinálni! A fia és párja nem fognak a anyucinak nemet mondani!

A helyetekben megkérdeznék pár barátot, hátha vevő valaki egy ilyen röptében őszölésre!

(tapasztalat, valamilyen szinten én anyukám is ilyen. én nem mondok nemet neki senki kedvéért, nincs kedvem veszekedni vele, inkább belenyugszom, tudom ezek így buta dolgok, de ezt csak az tudja átélni, aki benne van, kivülálló ne is próbálja megérteni, nem fogja!)

2011. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Azt vallom azt irányitják aki hagyja magát,ha nekik ez természetes akkor igy van jól,mások vagyunk.
2011. szept. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megtudom érteni, mert én is átéltem 18-19 éves koromig...de azóta azért kicsit vannak "saját döntéseim" is...
2011. szept. 6. 08:21
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Láttam én már 45 évest is, akit így befolyásolt, szóval...

nem biztos, hogy a fiú ezt élvezi, csak elképzelni sem tudja, hogy hogyan is lehet ellentmondani a mamának. Mint ahogy az sem biztos, hogy ez nekik nem jó, bár ez utóbbi kevésbé valószínű... Az ilyen családi játszmákból kiszállni nem megy egyik napról a másikra.

2011. szept. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan embereket, akik ha nem mernek nemet mondani valamire, akkor ráfogják, az anyjukra, hogy miatta nem. Ha annyira szeretnének menni, akkor az asztalra csapnának. Ha meg nem, hát nem. Én a párommal is élveznék kettesben őszölni.
2011. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem ráfogják, hallottam, hogy kiabált a telefonba nekem, hogy mit képzelek "üljenek egyik kocsiból a másikba?" (egyébként igen, pont ezt képzelem:D)


igazából nem gond, ha kettesben kell mennünk, de azért másabb lett volna, ha ők is jönnek, nagyon jól megértjük egymást azzal a párral...


Csak nem fér a fejembe miért nem tudják megmondani, hogy pl. most nem megyünk ide vagy oda, mert nekünk megígérték...egyébként más dolgokkal is ezt csinálja a nő...hova menjenek vacsorázni, menjenek-e szórakozni, mikor feküdjenek le...:-S

2011. szept. 6. 08:56
 7/8 anonim ***** válasza:

"Csak nem fér a fejembe miért nem tudják megmondani" - pedig egyszerű: azért, mert akkor jön a lelki zsarolás, hogy 'én csak a javadat akarom, kisfiam, te meg ilyen hálátlan vagy, én tudom, mi a jó neked, hisz én neveltelek fel, de te az én élettapasztalatomat semmi nézed, blabla' vagy 'neked én már nem számítok, csak a barátaid'.

Ha a fiú túlzottan konfliktuskerülő, akkor tuti, hogy ezek után nem megy szembe az anyja akaratával. ha meg még buta is, akkor fel sem fogja, hogy tulajdonképpen az anyja manipulálja.

2011. szept. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hát nem is tudom...:-S igazad van...

egyébként nem buták...csak nem tudom, így lettek nevelve...

2011. szept. 7. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!