Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye annak hogy...

Mennyi az esélye annak hogy egy xy betegséget örökli majd a leendő gyerek?

Figyelt kérdés
Legyen az bármilyen betegség, mondjuk a családban van xy betegség (látássérült, mozgássérült, hallássérült, vagy egyéb szellemi problémák, epilepszia stb.) ezt majd örökölni fogja a születendő gyerek? Nagy rá az esély hogy örökölni fogja?

2021. ápr. 12. 12:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Epilepsziánál pl a hajlamot lehet örökölni.


Sajnos én egy majdnem halálos fejsérülés következtében beteg lettem. Kaptam viszont rá gyógyszert, és a betegség "benignus" lefolyású az én esetemben, gyógyszerrel 10+ éve nincsenek tüneteim.


A vizsgálatok viszont kimutatták, hogy megvolt bennem az örökletes hajlam.

Megmondom őszintén, én nagyon félek attól, hogy később a leendő gyerekem esetleg beteg lesz.

Viszont ennek aránylag kicsi az esélye. Nekem is egy majdnem halálos sérülés kellett hozzá. Én el fogok menni genetikushoz, ha ott tartok, hogy családot alapítanék, aztán kiderül, hogy mi lesz.


A genetikusnál jobb ötletet szerintem senki se tud adni. Sőt, ő sem tud biztosat mondani, de nyilván, ha pl csak 5-10% az esélye, hogy az utódod beteg lesz, és nem 60% mondjuk, akkor bátrabban bevállalod a gyereket, nyilván.


F

2021. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
ėn epilepsziås vagyok,mėg sem örökölték gyerekeim,
2021. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy xy betegség, nem lehet erre válaszolni. Mire gondolsz pontosan?
2021. ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!