Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alapítanátok családot egy...

Alapítanátok családot egy epilepsziás beteggel, ha tudnátok, hogy megvan rá az esély, hogy a gyerek is örökli a betegséget?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én epilepsziás vagyok és a barátom párszor felhozta, hogy fél, hogy a kisbaba is örökölné és nem akarja, hogy a gyereke úgy nőjön fel. Nem hagyna el a betegségem miatt, csak ettől fél. Én is betegként nőttem fel, de nem gondoltam soha, hogy emiatt kevesebb vagyok, igaz, hogy pár dologban nehezebb nekem, mert folyton gyógyszert kell szednem, nem vezethetek, nem ihatok alkoholt,(azért ez vállalható :)), 6 órát legalább aludnom kell naponta, de ettől függetlenül nem vagyok fogyatékos, okosnak tartanak, iskolázott vagyok. 10% az esély, hogy örökölné a gyerekünk.

2012. máj. 16. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges embereknek is születhet valamilyen betegséggel, fogyatékossággal élő gyermekük, vagy később is válhat beteggé, fogyatékossá. Leírom a történetem, szerintem tanulságul szolgálhat: az én férjem szülei siketek. A családjában többen is, tehát bőven fennállt az eshetősége, hogy genetikai eredetű, tehát a gyermekünk is örökölheti. Én ezzel a tudattal vállaltam vele gyermeket, első pillanattól figyeltük, hogy vajon hall-e. Nos, a hallásával semmi gond. Ám a sors fintora: autista. Fel voltunk készülve a hallássérülésre, ehelyett egy egészen más fogyatékossággal kellett szembesülnünk. És ez mindig, mindenkinél fennáll, talán nálad egy icipicit nagyobb az esély, de 10% igazán nem sok.
2012. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mégpedig azért, mert már annyi betegség van, ami örökölhető, vagy kialakulhat függetlenül attól, hogy már valaki beteg, hogy borzasztó. Aki 100%-ban egészséges, tökéletes gyereket szeretne, az vegyen egy játékbabát. Nekem párom nagyapja epilepsziás, az én mamám cukorbeteg, tatám rákban halt meg, másik felakasztotta magát, ha ezeken kattogna az agyunk párommal, biztos nem akarnánk gyereket. És anyai ágon az egyik oldal nálam alzheimeres is volt, anyukámon pedig most kezdenek kijönni a tünetek, 60 éves. Ilyen alapon a páromnak szóba se kéne velem állnia, mert az valami szörnyű betegség... 26/N
2012. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És az epilepszia nem örökölhető, csak maga a hajlam az epilepsziára. Aztán vagy kijön valami miatt az élete során, vagy nem.
2012. máj. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen utolsó, a hajlam örökölhető, ezt elfelejtettem írni. Azért jó látni, hogy vannak, akik pozitívan is gondolkodnak erről és nem csak a félelem jellemzi az érzéseket.
2012. máj. 16. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én alapitottam is. Az én férjemet fiatalkorában szintén epilepsziával kezelték, ugyanúgy gyógyszet szedett mint Te, nem ihatott alkoholt,stb. Azót már rég gyógyultnak nyilvánították. De nem merült fel, hogy emiatt ne vállalnánk gyermeket. A lányunk már 16 éves, egészséges.

Csak egyetérteni tudok az előttem válaszolókkal. Teljesen egészséges embereknek is születhet beteg gyermekük. És fordítva.

2012. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyontág családban senki nem epilepsziás,dédim még él,majd 100 éves,de ő sem emlékszik senkire aki az lett volna.

Hugom 16 volt amikor kiderült hogy az,addig semmi tünet.

Ennyit erről,bármelyik családban előjöhet.Mióta szedi a gyógyszerét azóta rendben van.


Nem ezen múlna hogy alapitok-e családot az illetővel vagy sem.

2012. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Persze :) A példaképem, és egyben ideálom epilepsziás volt, páromnak is voltak enyhébb rohamai, ki tudja, mi lesz. Meg bárhol, bárhogyan előfordulhat, ettől nem lesz senki kevesebb. Csak nyilván néhány dolog nehezebb az életében, de attól még lehet teljes élete.
2012. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!