Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám rám akar telepedni, mit...

Anyám rám akar telepedni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
35 éves 2 gyerekes, házas anyuka vagyok. A problémám, hogy anyu teljesen rám akar telepedni, mindenbe beleszól, mindent kritizál. Tanacsait nem tanacskent találja,megsertodik ha nem fogadom meg.a legnagyobb baj mégis a személyes kapcsolattartás. Mivel közel laknak, heti kétszer náluk vannak gyerekek egyik nap az egyik megy, másik nap a másik. (2,5 és 5 évesek). Amikor hozom viszem őket,mindig ott maradok kb 3-4 órát, hogy beszélgessek velük. Ezen kívül havonta, másfél havonta családi ebéd/ süti vlm van. Anyám naponta kb kétszer ramí. Szerintem ennyi elég is (főleg úgy, hogy állandóan kritizál. Múltkor mondta, mennyire magányos. Ő nem dolgozik, nincsenek barátai, testvérem külföldön él, az ő testvére már meghalt.apu otthon van, de ő hétköznap home office dolgozik.szoval az alap szitut értem H magányos, de velem akarja betölteni ezt az űrt. Mondta, H nem igaz, H nem tudok többet vele lenni (gyerekek, férjem nélkül, kettesben). Úgy érzem már így is megszakadok munka, két pici gyerek, férj, barátok, énidőről már ne is beszéljünk. Erre meg jön azzal, hogy a heti kétszer kb 1 óra és a kb havi, másfél havi közös nagycsaládi program nem elég, az semmi. Hogy nincs nekem havonta egy olyan napom, amit csak mi ketten eltolthetnenk.mivel még picik a gyerekek, a férjemmel nem mentünk kettesben sehova "randizni" kirándulni vagy csak otthon kettesben lenni kb két éve.szóval egymásra sincs elég időnk, hát még arra, hogy anyámmal legyek. Nem tudom mit tegyek, én is látom H magányos, de én szerintem így is túl szoros a kapcsolat kettőnk között

2021. máj. 1. 09:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Többek szerint rossz ötlet, hogy anyudnak párt kell találnia vagy legalább baráti társaságot. És erre lesz lehetősége, ha vége a pandémiás korlátozásoknak.


Hát oké.

Akkor többek szerint az a jó, ha egyedül marad. Erre következtetésre jutottatok?

2021. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#11

Téged nem zavar, hogy van párja? Férjnél van!

A Kérdező apja a férje.

Vagy talán a Kérdező kezdjen felkutatni az anyjának valamilyen dugópajtit?

2021. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%

1-es leírta a lényeget, a maradék komment része trash. Nem állítasz fel határokat és ebbe anyukád kíméletlenül befészkel, egyre jobban és jobban elnyomva.


Látod a gondokat, érted is, meg kell beszélni vele hogy ez nem állapot: saját családod van, életed, férjed, magadra is kell idő. Lehet duzzogni fog egy ideig, de ez csak egyre rosszabb lesz ha így marad és idővel a gyerekeket is kiakarja majd sajátítani.


Beszélj a férjeddel is a helyzetről, gondolkodjatok milyen opcióitok vannak. Aztán beszélj az anyukáddal négyszemközt normális hangnemben, hogy túl sok amit csinál, köszönöd a segítségüket, de ez ebben a formában nem fog menni tovább. Majd fektesd le az új szabályokat, ismertesd mik azok a dolgok amiket soknak tartasz, mi az ami nagyon leterhel.

2021. máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat (tényleg semmit nem töröltem, miért is tettem volna.akik építő jelleggel írtak, csak azokat pontoztam). Sajnos már sokszor próbáltam beszélni vele erről, hogy járjon el, szerezzen barátokat. Akkor elgondolkodik rajta, jó esetben egyet is ért, de aztán semmi sem valósul meg. Munka? Igen, jó lenne.de nem tudom a döntéseket helyette meghozni, se nem rákényszeríteni. Én is tudom, ezen csakis anyu és apu tudna változtatni, de vkmiert mindketten úgy gondolják, ha több minőségi időt töltök anyuval (pl havi egyszer), akkor már minden szép és jó. Viszont én tudom, H ezzel nem oldódik meg semmi. Az alap probléma marad
2021. máj. 1. 21:08
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyádnak is kifejtetted ezt amit itt leírtál?

Egyébként teljes mértékben egyet értek veled.

Édesanyád depressziós és unatkozik.

2021. máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!