Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házaspárok, akiknél még nincs...

Házaspárok, akiknél még nincs gyerek: Ti minden héten átmentek valamelyikőtök szüleihez, ha közel laktok hozzájuk (értem úgy, hogy max. egy óra az út hozzájuk)? Ha nem, mennyi időnként látogatjátok meg őket?

Figyelt kérdés

2021. máj. 9. 13:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
Amíg nem volt gyerek, kezdetben minden hétvégén meglátogattuk a szülőket, majd rájöttünk, ez így nekünk nem felel meg, mert sosem volt olyan szabadidőnk, amit kedvünk szerint eltölthetünk volna pl kirándulással, barátokkal, vagy csak úgy, kettesben. Elkezdtük ritkítani a találkozásokat, amit elég rosszul fogadtak mindkét oldalon, de később megszokták.
2021. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A legmesszebb lakó szülő 45 percre lakik. Nincs konkrétan lefektetve idő, úgy megyünk ahogy van időnk és kedvünk mivel dolgozunk. Én nem szeretem a kötelező vasárnapi ebédeket, szerencsére nem erőltetik csak azért mert nyugdíjasok ezért sokkal szivesebben megyek amikor megyek.

Van higy hetente, van higy 2 hetente, de ha a ház körül kell segíteni akkor van hogy egymás utáni napon megy férjem a saját szüleihez, én ekkor nem mindig megyek mert úgyse tudok fizikai munkát csinálni úgy mint ő. Tehát az se közelező hogy együtt menjünk. Eközben telefonon is tartjuk a kapcsolatot. Plusz ha valamilyen esemény van. Minkét féllel jó a kapcsolatunk. Ez viszont mindkét féltől függ.

Szerencsére nem volt gond soha, szerencsések vagyunk, nincsenek sértődések. Nyilván más lenne a helyzet ha nem lennénk valamiért jóban.

2021. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én nem vágyom rá, kell a tér, főleg mivel mindkettőnk édesanyja szeret beleszólni a dolgainkba. De ha nem lenne ilyen gond, akkor is szeretnénk kettesben szabadidőt.
2021. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

#8as: igazából mindenbe belekotnek. Ha ugyanabba a cipőben megyünk, mint legutóbb, akkor miért nem költünk ruházkodásra többet (ez a legfőbb téma egyébként).

Párom miért nincs megborotvalkozva teljesen (emiatt már inkább reggel -indulas előtt- megborotvalkozik, hogy ne hallgassa).

Ha össze van kötve a hajam, mikor megyek már fodrászhoz.


Vettünk egy elég drága laptopot, amire gyűjtöttünk egy ideig (hogy a barátom tudjon rajta tervezni stb). Elmondtuk,hogy megvettük. Megkérdezték,hogy mennyiért, válaszoltunk. Azóta is kapjuk az ívet, hogy minek nekünk olyan drága, amikor az ő gépük is lassan csereérett (?) Teszem hozzá, az ő gépüket is barátom vette, de amikor osszekoltoztunk ott hagyta nekik és mi voltunk inkább számítógép nélkül...

De napestig sorolhatnam 😊


Ezzel szemben apum mindig kedves velünk, sosem piszkál és örömmel van ott a barátom is, sokkal inkább apafigura neki, mint a saját apja sajnos.

A látogatásokat is 3-4havonta én mondom, hogy menjünk már a szüleihez is, mert ő egyre nehezebben viseli ezeket a látogatásokat, de én nem szeretném, hogy elszakadjon a családjától, mert amúgy tudom, hogy hianyoznak neki, csak bántja, hogy ilyenek.

2021. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanabban a városban lakunk. Közösen viszonylag ritkán szoktunk menni, talán 6-8 hetente. Ha úgy alakul, hogy valami családi esemény van, akkor sűrűbben találkozunk. Egyébként külön sűrűbben látogatjuk a saját szüleinket, én minden héten legalább egyszer elmegyek 1-2 órára.
2021. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, olyan 1-2-havonta szoktunk menni.

A saját anyukámmal szoktam menni külön egy két programra, amire a férjem nem is szívesen jönne el. :D plusz elég sokat dumálunk összevissza, anyosommal is, a férjem az én apámmal vagy anyamal, es skype-on is hetente 3x tuti beszélünk.

2021. máj. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Már van gyerekünk, de úgy van, mint azelőtt.

4-5 hetente hívnak, vagy mi hívjuk meg őket egy hétvégi ebédre.

Nincs semmi matek, vagy rendszer a dologban.

2021. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Katona Dius ***** válasza:
Gyerek még nincs, mindkettőnk szüleivel ugyanabban a városban lakunk. Anyuékhoz hetente-két hetente megyünk, a férjem szüleihez 2-3 havonta. Egyszerűen felesleges, mert nem érdekli őket, mi van velünk. Ha lemegyünk is, anyósom csak a telefonját nyomkodja és oda-oda hümmög. Ha nem megyünk hónapokig, se keresnek ők minket. Szóval nem erőltetjük. Néha-Néha lemegyünk pár percre, fél órára és ennyi.
ápr. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Félévente-évente egyszer látnak bennünket, és ez így van jól.


Anyám egy okoskodó hisztis pi... amint volt elég pénzem végre elköltöztem és nem vagyok hajlandó évente max 2-nél többször meghallgatni, miért szar, bármit csinálok.


Barátom apja piás, ergo bárhányszor megyünk, mindig áll a bál, megy az ordítás és sorolhatnám, erre pedig nincs szükségünk.


Nyilván, normális szülők esetében havonta-kéthavonta egyszer hazajárnánk és ők is jöhetnének. Így mi sem megyünk, az pedig kizárt, hogy anyám vagy az ő alkoholista apja betegye hozzánk a lábát.

ápr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Miért mennék át? Mi köze a gyereknek a látogatásnhoz? Minél ritkábban nézem meg őket, mert roppant fárasztóak tudnak lenni.
ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!