Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni, ha a nővérem...

Mit tudnék tenni, ha a nővérem időnként beállít hozzánk, és itt ragad 1-2 hétre?

Figyelt kérdés

A nővérem 28 éves, 10 éve van együtt a párjával, akivel olyan 6-7 éve együtt is élnek. Azóta is heti 1-2-szer hozzánk jön munkából és otthon is alszik, másnap tőlünk megy munkába.

Ha megbetegszik, akkor fogja a cókmókját és aznap jön hozzánk, és amíg meg nem gyógyul, addig nem megy haza - ez általában egy hét.

Aztán rendre az történik, hogy hazamegy mikor már jobban van, de a párját még megfertőzi, és jön vissza még egy hétre, amíg a párja otthon gyógyulgat.

(Sajnos elég betegesek, ezt évi többször játsszák el.)

Most is ez van, múlt hétfőn megjelent hogy ő jött hozzánk a hétre, mert beteg. Pénteken hazament, nem telt el két nap, és jött vissza, hogy a párja beteg, úgyhogy ezen a héten is itt lesz, még a hétvégét meglátja, hogy arra hazamegy-e.

Én nehezen bírom, mivel a két szoba között nagyon vékony a fal, ő meg egész éjszaka és nappal szünet nélkül köhögött egész múlt héten, mellé meg ment a tévéje, nem bírtam tőle aludni.

Koszt hagy mindenhol maga után - diónyi fogkrém a mosdókagylóba száradva, a haja MINDENHOL (a lefolyót eldugítja vele és nem takarítja ki), ha megtelik a szemetes akkor simán csak lerakja mellé a betétjét/tamponját (becsomagolva ugyan, de hát akkor is....), a wc tartályon a gombot nem nyomja vissza "alapállásba", órákig folyik a víz utána, fürdéskor elpancsolja a melegvizet, beleiszik mindenki poharába a konyhában (egy ideig rendre elkaptam valamit a számra, mikor nálunk volt, azóta csak saját flakonból iszok, pohárból nem), és hasonlók...

A szobáját már vagy 4-5 éve nem takarította ki, mindig nekem kell.

Persze igényei vannak, ő elvárná, hogy én este 10 után már ne menjek ki a fürdőbe, mert zavarja az ajtónyitás és ~csukás hangja (halkan mászkálok), ne gyújtsak füstölőt a saját szobámban, mert érezni az ajtó előtt és szerinte büdös, ne használjak parfümöt mert "rosszul van" tőle, ne hallgassak zenét hangosan mert zavarja, ne hallgassak zenét fülhallgatóval mert akkor nem hallom ha szól hozzám....stb...

Én lakok alapesetben az emeleten egyedül, ilyenkor ketten vagyunk - úgyhogy szüleim annyit reagálnak ezekre, hogy intézzük el egymás közt.

Próbáltam vele beszélni, de nem lehet! Mindig azt mondja, hogy oké, majd rendesebb lesz, de ennyi, soha nincs semmi változás, évek óta! Ha komolyabban akarok vele beszélni, akkor meg összeveszik velem, hogy ne p0fázzak bele a dolgaiba!

Mit lehetne vele csinálni?


2018. febr. 6. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Amennyiben szülői ház, ha megy, hát megy... de ne változtass akkor az életstílusodon, ha ott van, ha későn akarsz zuhizni, zuhizz későn, ha panaszkodik, mondd meg neki, hogy akkor menjen haza nyugodtan, ott nem leszel ott, így járt. Tuti nem húznám meg magam az állandó lakhelyemen, csak azért, mert ő mániás... ha már nem lesznek szülők, akkor hová megy, ha beteg lesz a férje, hajléktalanszállóra? Nem tudnék olyat elképzelni, hogy magára hagyom a beteg társam, olyankor egy hétig ki főz meg? A beteg másik fél otthon? Háziasszonyságból-társak törődnek egymással- ból jeles (azt sem értem, ő minek jön el, ha beteg...)

Nyugodtan mászkálj, gyújts füstölőt, mint addig is, az ő dolga hogy eljött otthonról, az meg a te dolgod, mit csinálsz otthon, nem az ő háza, mivel már nem ott lakik, csak vendégként megy vissza, alkalmazkodjon vagy menjen haza.

2018. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
amikor ott alszik üvöltesd a zenét, köhögj, krákogj, káromkodj, kefélj, fingj, büfögj, hisztizz
2018. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Semmit. A szüleid háza, az megy oda, aki akar.
2018. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Ő megy mindig hozzátok, otthon is maradhatna, attól még, hogy beteg. Akkor meg főleg, ha a párja is beteg lett, mi értelme van ennek? Csak titeket is megfertőz. Nem kell hozzá alkalmazkodnod, ha ő ennyire idegesítő és igénytelen. Nem tudom, hogy a párja hogy bírja ki mellette, én biztos nem tudnám sokáig tolerálni azokat, amiket csinál.
2018. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
Ha ez a szülők haza, pont ugyanannyi joga van neki ott lenni, mint neked
2018. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Szobáját.....mert van saját szobája?

Ezek szerint igen. Azt csinál ott, amit akar, és a Te is szobádban.

Szülőket sajnálom. Oldjátok már meg, ennyire nem lehettek gyerekesek.

2018. febr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
21%
Költözz el onnan, valami normális helyre.
2018. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem tudok elköltözni sajnos, dolgozok ugyan, de csak részmunkaidőben (tanulok), és így egy albérletre elég pénzt nem tudok összeszedni, főleg hogy mindenhol több havi kauciót kérnek... :(

De csak azért, mert ő is a szüleim gyereke, már van joga mindenhez? Ráadásul több, mint nekem aki velük élek, kiveszem a részem a házimunkából, és beleadok a közös költségekbe? Ezeket kenjem a hajamra? Ne fizessek és ne segítsek, mert akkor is a gyerekük vagyok és jogaim vannak? Ez milyen logika? :/

2018. febr. 6. 13:46
 9/15 A kérdező kommentje:

#1

Volt, hogy szüleink nem voltak itthon napokig, mikor beteg volt, akkor valami barátnőjénél volt addig.

Főzni nem szokott, munkahelyen esznek mindketten rendelt kaját, ilyenkor otthonra viszik a párjának az ebédet és kész...

2018. febr. 6. 13:49
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Sajnállak téged,a nővéred idiota. Hát ha én beteg vagyok,a párom ápol és fordítva is így van. Nem is akarok mást magam köré olyankor. Elég gyerekes a viselkedése,felnőtt nő létére.
2018. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!